Francuski noblista twierdzi że koronawirus to hybryda SARS i HIV

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kontrowersyjne słowa noblisty Luc'a Montagnier, jednego z odkrywców wirusa HIV, wstrząsnęły mediami społecznościowymi. Zgodnie z jego słowami wirus SARS-CoV-2 miał powstać w ramach bioinżynierii i zawiera w sobie poszczególne geny wirusa HIV. Społeczność naukowa szybko odrzuciła jego twierdzenia, co wywołało wielką falę dyskusji.

 

Badacz wypowiedział się na ten temat w ubiegłym tygodniu, wywołując prawdziwą burzę medialną. Wielu wirusologów niemal natychmiast odrzuciło opinię Montagnier'a jako niedorzeczną. Wygłoszenie takiej tezy w narodowej telewizji wywołało jednak wzmożoną dyskusję na temat tego kto ma rację. Przynajmniej jak narazie wiele wskazuje na to iż nie stoi ona po stronie noblisty.

 

Jedno z ciekawszych podejść do odparcia tej teorii pojawiło się na portalu European Scientist. Autor tekstu odnoszącego się do tej wypowiedzi, posłużył się danymi na temat genomu obydwu wirusów zawartymi w National Center for Biotechnology Information. Następnie porównali je ze sobą korzystając z aplikacji MegaBLAST i doszli do zupełnie sprzecznych wniosków z Montagnier'em.


Genotyp SARS-COV 2

Genotyp wirusa HIV

Jeszcze tego samego dnia w czasopiśmie Nature pojawiło się badanie naukowe, w którym analizowano pochodzenie tego wirusa. Skupiono się między innymi na interakcji pomiędzy SARS-CoV 2 a ludzkim receptorem ACE2. Zdaniem badaczy odpowiedzialnych za ten artykuł, gdyby wirus był  rezultatem bioinżynierii, istniałby jakiś ślad po ingerencji w genom odpowiedzialny choćby za tę cechę.

 

W badaniu zwrócono również uwagę na fakt, że SARS-CoV 2 pokrywa się w 96% z koronawirusem RaTG13 pochodzącym od nietoperzy z gatunku Rhinolophus affinis. Wirus RaTG13 nie byłby wstanie łączyć się z ludzkimi receptorami ACE2, co prowadzi badaczy do sugestii iż SARS-CoV 2 jest rezultatem selekcji naturalnej. Jedna z teorii zakłada, że wirus wywołujący chorobę COVID-19 nabył je w procesie adaptacji i żył w ludziach już od wielu dekad.

Warto w tym miejscu powrócić do artykułu ze strony European Scientist. Zauważono tam, że podczas gdy sekwencja genetyczna SARS-CoV-2, która koduje jej otoczkę lipidową, wygląda podobnie jak w przypadku HIV-1, ale jest również częścią wielu innych wirusów. Jest ona obecna również w ludzkim koronawirusie 229E oraz w ludzkim koronawirusie OC43 (obydwa wywołują objawy przeziębienia).

 

Jest to interesujące, ponieważ oba wirusy zostały odkryte na długo przed HIV. Analiza zegara molekularnego z wykorzystaniem genów spike i nukleokapsydów wskazuje na ostatniego wspólnego przodka wszystkich genotypów tych wirusów pochodzącego z lat 50. XX wieku. Wszelkie sugestie, że ktoś w laboratorium Wuhan w mógł wpłynąć na kod RNA wirusa z połowy lat 50. XX wieku wydają się więc zrozumiale absurdalne.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis
loading...


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby ktokolwiek z tutaj

Gdyby ktokolwiek z tutaj komentujących chorował w 2018 r na SARS to zapewne by się zastanowił jak może przebiegać utajone i wzmocnone działanie tego wirusa obecnie . Ja się nie obawiam gdyż jestem już naturalnie odporny tak jak część naszego społeczeństwa , reszta przy pomocy srebra i własnej odporności da radę . 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

jako że noblistami zostają

jako że noblistami zostają zdrajcy, kryminaliści i mordercy, tacy ludzie jak zdrajca wałęsa, dalaj lama zamieszany w handel żywym towarem czy obama wojenny ludobójca i wielu innych psychopatów, ten pan także nie ma nic wspólnego z prawdziwą nauką.

 

Barany żyjące całe życie w strachu przed wilkiem którym straszył je ich pasterz, zostaną ostatecznie zjedzone przez pasterza i jego rodzinę.

Portret użytkownika Kam

Ludzkość ma teraz problem

Ludzkość ma teraz problem ogólnoświatowy, następny problem, może asteroidy i jest powód by połączyć się w społeczność pod jednym rządem, już otwarcie, medialnie. I większość przyklaszcze, nie sprzeciwi się.

Portret użytkownika Stefan347

No Panie jak już noblista tak

No Panie jak już noblista tak twierdzi i do tego francuski to musi być prawda.... Biorę w ciemno... Myślałem że będę musiał szykować jeden pośladek na szczepionke od Billa Gatesa ale teraz smaruje oliwą już oba....

Strony

Skomentuj