Francuski minister oskarża Rosję o próbę wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich w tym kraju

Kategorie: 

Źródło: http://img.20mn.fr/eKGrRin6Q1CRxPEOlfKjmA/2048x1536-fit_file-in-this-aug-19-2013-file-photo-former-french-prime-minister-jean-marc-ayrault-addresses.jpg

Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Marc Ayrault podejrzewa Rosję o inspirowanie ataków hakerskich na e-maile kandydata na prezydenta Emmanuela Macrona. W wywiadzie z „Journal du Dimanche” zapowiedział, że „Francja nie pozwoli, aby dyktowano jej wynik wyborów.”

 

Według niego to właśnie Macron jest ofiarą cyberataków, ponieważ to kandydat proeuropejski.

„Po prostu spójrzcie na innych kandydatów – Marine Le Pen czy Françoisa Fillona. Są przez Rosję preferowani i wspierani na wielu drogach. Forma tego typu jest nie do przyjęcia w życiu demokratycznej Francji, sprzeciwiam się temu.”

Ayrault zaapelował do Federacji Rosyjskiej, aby pierwsza zadeklarowała, że nieingerowanie w sprawy wewnętrzne innych narodów to podstawa zdrowych relacji międzypaństwowych.

 

Dodał również, że w tym momencie USA pod rządami populistycznego Donalda Trumpa stara się podzielić i skłócić kraje europejskie, jednakże działania tego typu skazane są na porażkę.

„Założę się, że jakakolwiek próba podzielenia Europejczyków i sterowania nimi nie będzie miała szans powodzenia, ponieważ Stany Zjednoczone nie mają żadnego sposobu, aby przebić korzyści oferowane przez Unię Europejską” powiedział.

Jak przypomina samo czasopismo, nawet premier Wielkiej Brytanii Theresa May, mimo referendum opowiadającego się za wyjściem z UE, wskazała Trumpowi konieczność trzymania się Europy jako silnego partnera. Stabilność Europy ma być dobra zarówno dla Moskwy jak i Waszyngtonu. Pierwsza runda francuskich wyborów prezydenckich ma się odbyć 23 kwietnia, natomiast drugą zaplanowano na 7 maja.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika jama

USA,wina rosji,Holandia

USA,wina rosji,Holandia,będzie wina rosji,Francja,będzie wina rosji,Szwecja,będzie wina rosji.

Ten Putin to naprawdę bardzo zajęty człowiek.Dziwne tylko,że w tych wszystkich krajach obywatele mają dość ograniczeń wolności,cenzury i obsesyjnej miłości do pokojowego islamu w tych wspaniałych demokracjach.

Nie ma już wolności Sad

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kem_

A co złego jest w

A co złego jest w inspirowaniu? Jeśli jest czysty, nikt nic nie ujawni.

2. Gdy ktoś coś ujawni, zaraz będzie to fake news.

3. Czy to nie jest po prostu pokazanie intencji, kto kogo prowadzi do wygranej w wyborach?

4. Ale i tak wiele może być poprzestawiane...

5. ...

itd itp

 

hy hy hy Rosja ma pierwsza przyznać ze to i to. itp. Ktoś ma coś PIERWSZY przyznać. Już te jedno słowo wskazywać może, że ktoś jeszcze poza oskarżonym nie jest niewinny. Ale czego tu się doszukiwać, przecież w Uni Europejskiej nie ma niewinnych i wszystko jest doskonałe.

Ciekawe, nie... ?

Skomentuj