Francuski malarz Abraham Poincheval wysiedział jaja, z których wykluły się pisklęta

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Francuski malarz Abraham Poincheval trzy tygodnie wysiadywał jaja aż wykluły się z nich pisklęta. Mężczyzna, owinięty w koc, siedział w szklanej gablocie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu. Jaja umieszczone były w specjalnie skonstruowanym pojemniku.

 

 

Pierwsze pisklę pojawiło się po trzech tygodniach od rozpoczęcia ekstrawaganckiego eksperymentu. Abraham Poincheval  miał poczucie misji i opuszczał swoje gniazdo na nie więcej niż na pół godziny dziennie.

 

Wyhodowane w niekonwencjonalny sposób ptaszki nie zostaną zjedzone. 44-letni artysta obejmie drobiowe maleństwa specjalną opieką, umieszczając je na farmie swoich rodziców w zachodniej Francji.

 

Akcje Abrahama Poinchevala zyskały na świecie wielki rozgłos. Artysta zasłynął m. in. performance, polegającym na siedzeniu w zamknięciu w kamieniu przez dwa tygodnie. Wcześniej zamieszkał w wypchanym niedźwiedziu, karmiąc się larwami i robakami oraz dokonał spływu Rodanem w wielkim szklanym pojemniku w kształcie butelki.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Wyjaśnię szydercom: akcja ta

Wyjaśnię szydercom: akcja ta pokazuje jak nisko upadła sztuka i wartości, ta i jej podobne przestrzegają nas przed mrokami średniowiecza, w którym, mimo całej piękniej technologii, już tkwimy od wielu dekad. Ciemnota i skretynienie, brak kultury i chamstwo, imponowanie gołym tyłkiem i powierzchowność, operacje plastyczne i kult posiadania błyskotek, prowadzą tylko do palenia książek na stosie i wojen o to, który bożek jest lepszy.

na szczęście po epoce ciemnoty jest renesans i, ponieważ mamy teraz wszystko przyspieszone, oto właśnie następuje odrodzenie wartości w niektórych kręgach, które przetrwają. Jedyne, co możemy teraz począć, to wyszydzanie tych, których jedynym zał

W ameryce kazdy ma samochod większy od czołgu po to tylko, żeby stać nim w korku obrastając tłuszczem na smyczy kredytu. Fajnie, nie ma co.

Drogi dziurawe, mosty sie sypią, autobus jeden na godzinę, zabetonowane i zatrawnikowane pustynią całe połacie korków. Ale fajnie, światowo, nie ma co. Ludzkie debile wciąż jak idioci warczą na te biedne trawniki, a trup dzikiej zwierzyny ściele się na poboczach. Super jest amerykański koszmar. Gendery, podatki takie, że nie pytaj, kapiąca głupota i jie ma co jeść, bo wszystko trujące. Wszędzie daleko i nawet pociągiem jadąc, trzeba nazwisko podać, bo biletu nie sprzedadzą, reklama nachalna, podsłuchana smartfonem i aplikowana na każdym kroku. 

Bez samochodu nie funkcjonujesz, a samochodem stoisz w korku, bo debile tak się uzależnili od benzyny, że jak tej braknie, to będzie jatka. Wszelkie towary transportowane tirami, jazda samochodem między większymi miastami to horror, trupy rozjechanych saren i chcą cię zabić innymi autami, wyprzedzają się tirami wielkości bloków... A najgorsze jest to, że myślą, że są tacy najlepsi. 

 

Ludność tutaj jest tak sterroryzowana, że boi się samodzielnie myśleć, macanie po cyckach na lotniskach to już norma, wyjące syreny policyjnych wozów co 15 minut i nieustanne warczenie silników, w tym idiotyczna moda na trawniki, co wiąże się ze zwiększoną dawką stresu z warczenia. Ale wszyscy jakby w letargu, sąsiedzi napierdzielają kosiarkami, bo inspektorzy mierzą linijką wysokość trawy i dają kary. Co roku dostaje się list z pogróżkami, że jak ci trawnik za bardzo urośnie to tysiące dolarów. Ostatnio chyba kasa się kończy, bo co rusz wszyscy dostają mandaty ze zdwojoną mocą. A spróbuj się czegoś dowiedzieć w urzędzie - państwowe posadki obstawione uhm, afro, i nie dość, że się nie można dogadać, bo bełkocą, to jeszcze są zerojedynkowi i się zapętlają. Będąc białym, od razu masz przej.ane na wstępie w urzędie od podatków, gdzie latasz od kolejki do kolejki, od debila do debila na urzędzie. Usa umiera w takim tempie, że jestem w szoku. Obserwuję od wewnątrz cztery lata i ten walec rozpędem jeszcze się potoczy kilka lat..

Kary za wszystko, za kwiatek w oknie, za inność, to już nawet nie jest socjalizm, tylko zamordyzm.

Uciekać, tylko gdzie? Do Islamistów w Europie? Na Księżyc byłoby najlepiej. Na wieś.

złem załatwić się nie da, bo zło mą to do siebie, że chce zniszczyć wszystko, także siebie.

Portret użytkownika Keem

znam kilku takich "artystów",

znam kilku takich "artystów", maja też niezłe zagrania, w parku za biedronką .... głupota przedstawiana jako sztuka dalej jest tylko głupotą, tylko głupcy tego nie widzą, to Francuz, ten kraj znika powoli we własnym szambie

Portret użytkownika figa

Drogi/a Koka , niech Ci

Drogi/a Koka , niech Ci będzie , ale inteligencja tego osobnika też jest dyskusyjna .......z resztą nie martw się , psychiatrzy twierdzą , że co czwarty czlowiek to wariat ! A najwięcej ich w telewizji i na Wiejskiej ! 

Strony

Skomentuj