Francuscy żołnierze ostrzegają przed wybuchem wojny domowej

Kategorie: 

Źródło: Spc. Kalie Frantz/Wikipedia

We francuskim tygodniku "Valeurs Actuelles" opublikowano apel, w którym francuscy żołnierze ostrzegają przed wybuchem wojny domowej i domagają się, aby prezydent Emmanuel Macron ratował kraj przed islamizmem. Pod listem podpisało się ponad 120 tysięcy żołnierzy.

 

Apel został napisany przez osoby anonimowe, jednak autorzy przedstawili siebie jako młodych żołnierzy, którzy brali udział w konfliktach zbrojnych m.in. w Afganistanie, Mali i Republice Środkowoafrykańskiej, a także w krajowej operacji antyterrorystycznej Sentinelle w 2015 roku.

 

Wojskowi krytykują rząd i prezydenta Emmanuela Macrona za "ustępstwa wobec islamizmowi", które mogą doprowadzić do wybuchu wojny domowej. Warto dodać, że w zeszłym miesiącu pojawił się podobny apel, pod którym podpisała się grupa oficerów i emerytowanych generałów, jednak najnowszy zyskał jeszcze większy rozgłos i poparcie wśród żołnierzy.

Treść listu została potępiona przez rząd, a wysocy rangą wojskowi zapowiedzieli stosowanie kar wobec osób, które się pod nim podpisały - od przymusowego przejścia na emeryturę po działania dyscyplinarne. Przypomniano również, że siły zbrojne mają pozostać apolityczne i lojalne wobec rządu.

 

Niektórzy francuscy politycy uważają, że apel może być nawoływaniem do wojskowego buntu. Przy tej okazji warto przypomnieć o wynikach sondażu przeprowadzonego przez Harris Interactive, z którego wynika, że aż 49% Francuzów poprze wojskowy zamach stanu, jeśli miałby zaprowadzić ład i bezpieczeństwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Watrowski

Kiedy rządy działają

Kiedy rządy działają przeciwko narodowi, to obalenie ich przez wojsko powinno być jego obowiązkiem jeżeli to wojsko składało przysięgę strzec swojego narodu! Wtedy to nie jest żaden bunt tylko powinność żołnierza zwalczenia w tym wypadku wewnętrznego wroga!

Portret użytkownika Quark

Przed wybuchem wojny się

Przed wybuchem wojny się nikogo nie ostrzega tylko się ją przeprowadza szybko i z zaskoczenia aby wróg nie zdążył się przygotować czyli akcja "noc długich noży" a takim posunieciem zadeklarowali : "wyłapcie nas póki morzecie , bośmy som nielojalne." I już mogą zacząć się pakować . 

Portret użytkownika prorocznia

przypominam kilkaset tysięcy

przypominam kilkaset tysięcy podpisów LEKARZY z calego świata występujących przeciw oficjalnym restrykcjom kowidowym i sposobom traktowania SARSa. Coś to zmieniło? NIC.

Co zaś cię tyczy niezadowoleń społecznych- owszem taki był zamysł żeby zmęczyć społeczeństwa po to by wyszli na ulice, a gdzie dwóch się bije... tam Ameryka korzysta.

Portret użytkownika baca

nie wiem po co w ogóle w

nie wiem po co w ogóle w Polsce pisać o problemach francji które nawet francuzów nie interesują?
no po co?
zdradzili nas w 1939, obecnie też zdradzają i carefurami i creditagricolami doją z pieniędzy a sami interesują się tylko tym że im jebane winogrona podmarzły...
chuj im w dupę i to taki gruby - niech sobie kupia torebki diora to muzułmanin łba nie upierdoli tylko w dupę subtelnie zerżnie...

 

Portret użytkownika Weronika Ciupaga

No ale jak myślisz baca czy

No ale jak myślisz baca czy naród francuski nie został wydymany i wysterowany podobnie jak amerykański, ruski, i polski. Czy można mieć pretensję owszem i można za to że zostaliśmy wydymani informacyjnie. Teraz wszystkie narody są dymane w dupsko bez mydła.

Portret użytkownika Quark

No właśnie nie ! Francuzi

No właśnie nie ! Francuzi sami wychodzili na perony by przywitać nowych "francuskich" obywateli z kwiatami , uśmiechami i wiwatami - to teraz mają za swoje. Nikt im też nie kazał podbijać i kolonizować murzynów rabując im co się dało . A co ma do tego Polska ? U nas przecież narwanych islamistów nie ma - nikt nam ulic nie demoluje , samochodów nie podpala , z nożami po ulicach nie biega , spokuj jest . Może Ty czujesz się wydymana ... ale to jeszcze nie powód by biadolić nad "niedolą" reszty europy.

Portret użytkownika maniek II

...aj!...waj!...gjewalt!..

...aj!...waj!...gjewalt!...tratuj sie kto moze!...pracownicy firmy "szalom alejkum" w przyciasnych berecikach - zaczeli  teraz l listy pisac!...jak podpalili katedre Notre Dame i meczet Al Aksa - jednoczesnie -   swiat wysmial ich za to niezdarne dzialanie!...NIE UDALA SIE PARCHOM PROWOKACJA!

chcieli podpalic Ameryke - Rosje - Australie - laserami z nieba i co?...parchate GOWNOJADY -  znowu nie wyszlo!..

tzw "polskie" gjeneraly - tez list napisaly do icka morawieckiego i co?...ludzie to olali - gdziescie byly zupaki w 1989  i po...

to takie  medytacje wiejskiego listonosza - tym razem po francusku - o czym mowili dawno  Skaldowie...

Świat ma co najmniej tysiąc wiosek I miast
List w życiu człowiek pisze co najmniej raz

Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie
Zamknij gaz, to co że za granicą wujka masz
Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie
Hamuj, bo, rower ten każdy tutaj dobrze zna
Dostaniesz od wujka list...

https://www.youtube.com/watch?v=Qy8MylHlD08

Portret użytkownika ARTUR

Apel żołnierzy nie jest

Apel żołnierzy nie jest polityczny gdyż jest w nim mowa o dżihadzie islamskim który jako apel zbrojny islamistów doprowadzi do wojny . Ostatecznym celem islamistów jest jednak opanowanie Anglii bez której Europa jest bezbronna , gdyby Hitler zdobył Anglię to państwa Osi miałyby wojnę wygraną .

Strony

Skomentuj