Francuscy rzeźnicy proszą władze o ochronę przed wegańskim terroryzmem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francuscy rzeźnicy coraz głośniej narzekają na ataki ze strony wegan, którzy w ostatnich miesiącach zdewastowali kilka sklepów mięsnych. Francuska Konfederacja Rzeźników (CFBCT) domaga się, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewniło ochronę przed agresywnymi weganami.

 

W kwietniu, w regionie administracyjnym Hauts-de-France w północnej części Francji, kilka sklepów mięsnych zostało zniszczonych i pomalowanych sztuczną krwią. Weganie organizowali również akcje przeciwko zabijaniu zwierząt w południowej części Oksytanii.

 

Przedstawiciele CFBCT, którzy reprezentują około 18 tysięcy rzeźników w całym kraju oczekują pomocy rządowej, aby powstrzymać agresywnych wegan przed atakami na sklepy mięsne, prześladowaniem pracowników i narzucaniem swojej ideologii.

W ostatnich latach, we Francji odnotowuje się wyraźny spadek sprzedaży mięsa, co ma związek ze zmianami w nawykach żywieniowych. Coraz więcej osób rezygnuje z mięsnej diety i przechodzi na wegetarianizm lub na weganizm. Niektórzy zaczynają przedstawiać skrajne zachowania – w marcu, sąd nałożył karę więzienia w zawieszeniu na weganina za jego wpis na Facebooku, w którym napisał, że śmierć pracownika rzeźni w wyniku niedawnego islamskiego ataku terrorystycznego jest sprawiedliwością i nie ma wobec niego żadnego współczucia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Rozumowanie wegan i

Rozumowanie wegan i wegetarian to szczyt hipokryzji i odmóżdżenia...przypominam, że rośliny to organizmy żywe, tyle że komunikują się na innym poziomie, niż zwierzęta, ale też czują, krwawią swoim sokiem, gdy są pożerane żywcem, jako świeże danie.

Szereg badań potwierdza, że rośliny czują, słyszą, komunikują się między sobą, wyrażają emocje.

Rozumowanie wegan i wegetarian można zobrazować tak...głuchoiemy ślepiec podchodzi do krowy, odcina jej kawałek mięsa żywcem, zjada ze smakiem i nie widzi w tym winy, bo nie słyszy, ani nie widzi cierpienia krowy!

Tak ten świat jest skonstruowany, że istnieją łańcuchy troficzne i jedni pożerają drugich...a wykreowana sztuczna moda na wege, to efekt propagandy skutecznie sprzedanej ciemnym masom w okresie I wojny światowej, gdy wojsko miała problemy z obsługą dostaw mięsa dla wojska...wtedy zaczęto na masową skalę lansować modę na wege, a potem już poszło i machina się rozkręciła do absurdalnej skali głupoty....ludzie zaczęli dorabiać i zmyślać niestworzone historie o genezie wege i logika umarła.

Portret użytkownika Doktor z

Tu chodzi o świadomość która

Tu chodzi o świadomość która ma spozywana istota. Wszystko ja tym swiecie żyje, nawet kamień czy piasek to jakis przejaw życia, pptem są rosliny zwierzeta, ludzie i istoty wyzsze. Czym wyzsza swiadomosc spożywanych istot tym gorzej.kamień czy roslina nie czują bólu, ciezko jest tu mówić o emocjach, rosliny na emocje juz jakos prymitywnie reaguja, natomiast zwierzeta są bliższe juz nam ludziom, czują, boją się, mają duszę i ten strach jest zjadany reazem z ich miesem. Od kiedy niejem mięsa czuje sie o wiele lzej i lepiej. Każdy ma wybór

Portret użytkownika StaruszekSam

To że roślina nie ma oczu,

To że roślina nie ma oczu, nie może wyrazić emocji, to nie dowód, że nie ma świadomości albo ma na niższym poziomie. Metabolizm niektórych roślin jest bardziej spowolniony względem ludzi. Uważasz się za lepszego, bo nie jadasz mięsa, a tymczasem wpieprzasz ze smakiem mięso roślinne i myślisz albo i nie, że wszystko jest ok. Tymczasem nie różnisz się niczym od mięsożerców. 

Portret użytkownika Stefan Wielki

Trzeba przyznać, że

Trzeba przyznać, że francuskie zlewaczałe społeczeństwo jest jednak znacznie bardziej świadome pod wieloma względami od polskiego. Niestety, ale tutaj króluje przaśny burak. Barbarzyńskie traktowanie zwierząt to tylko jedna z cech. Inna to przaśny katolicyzm. Przy Francji pod tym względem jesteśmy bandą ciemniaków, przynajmniej większość. Brawo Francuzi.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie jestem ani za weganami

Nie jestem ani za weganami ani za wegetarianami , bo jedni i drudzy głupio nadają. Jednak co do tej  akcji , to mają wielką rację przynajmniej w zkresie uboju rytualnego ?! .  A wy myślicie ze mięso koszerne i halal , to skąd oni biorą ?. Właśnie z tych rzeźni . To bezmyślne okrucieństwo , połączone z archaiczno- pogańskim rozumieniem " krwi " , mylonej z krwią życia . To pierwsze to płyn fizjologiczny , a to drogie to zapis świadomości , który w momencie śmierci zostaje zabierany i gromadzony na górze Pamięci . W moencie smierci wyświetla się ona umierajacemu , jako film z życia w kilka chwil. Krew życia niepotępiona zostaje gromadzona jako nasze dziedzictwo pamięci . Krew życia potępiona zostaje zapisana na bytach i  jest gromadzona w otchłani  za tzw. Bramami Smutku . Tylko nieliczni mają tam dostęp w razie potrzeby. To o tej krwi życia Jezus mówił w przypowieści o nielitościwym dłużniku , jako darowanym długu . Jak tam zuważyliście , ten dług może być postawiony w stan natychmiastowej wymagalności - co w praktyce bez metafory oznacza ; nawet darowane grzechy ,  osobie bez miłosierdzia  moga być ciężarem do odpokutowania. Wytlumaczyłem czym jest krew życia - zobaczcie teraz jakim zmurszałym rytuałem jest praktykowanie przez żydów i mahometan , to dręczenie i zabijanie zwierząt bez ogłuszania.Na koniec zamieszczę film z takiego przemysłowego uboju rytualnego , ale jest on w miarę delikatny. Widziałem filmiki gdzie półtonowe krowy wieszano za jedną nogę na haku , podrzynano gardło, a gdy zwierzę przestawało się szamotać i odretwiało , na żywca obcinano mu uszy i mięso z " policzków" ,aby bólem zmusić go do szmotaniny i pompowania krwi. Nic nie usprawiedliwia takiego okrócieństwa ,a politycy którzy w ten sposób chcą zwiększyć dochody w rolnictwie - niech będą przeklęci ! . https://youtu.be/HR-1sN3_WTU

Portret użytkownika Exart

Hahaha! W momencie śmierci

Hahaha! W momencie śmierci wyświetla się jako kilkuminutowy film, doświadczyłeś?

Doświadczyłem czegoś... podobnego. Chodzi raczej o to, że film ten cały czas wyświetla się przed Twoimi oczami - jest Twoim życiem, zaś u jego kresu w chwili śmierci ogarniasz, że tak na prawdę to wszystko nie trwało nawet chwili: szlak Twego życia zapala się w całej swojej okazałości i gaśnie jak błyskawica w tym samym momencie.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Opowiadali ci ,  których

Opowiadali ci ,  których zawrócono z drogi na drugą stronę życia. A co do mnie , to napewno doświadczyłem tego tysiące razy ale nie pamiętam , bo pamięć tego została w tej krwi życia której tu nie mam . Za to zostałem " pokropiony" moją kwią życia , która nie pochodzi z tego świata , lecz z wielu miejsc we wszechrzeczy. A gdy raz zażartowałem ,że chyba nawet Bóg nie pamieta mojego początku , to On mi go pokazał. Było to eony wstecz , gdy pierwszy raz budziła się moja świadomość i ja to zapamiętałem jakby to było wczoraj. Takie wrażenie odnnosi się podczas powtórnego ogladania zapisanej świadomości. A słowa piosenki :" nie wróci już ta sama chwila"  , są głupie .

Portret użytkownika inzynier magister

W Biblii Jezus Zbawiciel

W Biblii Jezus Zbawiciel mówił że mięso zostaje z nas wydalone do ścieków, ale w innym miejscu aposoł mówi że lepiej nie jeść miesa ! Zresztą najwazniejsze jest że Chrystus zmartwychwstał ! Szokujacy artykuł tu

http://argonauta.pl/nadprzyrodzona-inteligencja-zarejestrowala-zmartwychwstawanie-jezusa-analiza-poklatkowa/

Rzymian 14.1-23 naucza nas, że nie każdy z nas jest na tyle dojrzały w wierze, by przyjąć to że każdy rodzaj pokarmu jest czysty. W efekcie czego, jeśli przebywamy w towarzystwie osób, które poczułyby się urażone spożywaniem przez nas „nieczystego” pokarmu, powinniśmy zrezygnować z naszego prawa, po to by nie urazić drugiej osoby. Mamy prawo jeść to co chcemy, ale nie mamy prawa tym obrażać innych, nawet jeśli nie mają w tym racji. Obecnie chrześcijanie mają wolność w kwestii tego co jedzą, pod warunkiem że to nie wpłynie na upadek wiary innej osoby. 

W Nowym Przymierzu łaski, Biblia dużo bardziej skupia się na ilości jedzenia jaką spożywamy, a nie na tym co jemy. Apetyt fizyczny jest przyrównany do naszej umiejętności samokontroli. Jeśli nie potrafimy kontrolować naszych nawyków żywieniowych, to prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie kontrolować naszych pozostałych nawyków, chociażby tych związanych z naszym umysłem (rozwiązłością, pożądaniem, nienawiścią/ gniewem) czy panowanie nad naszymi ustami, chroniąc je przed plotkowaniem czy kłótnią. Nie możemy dopuścić, aby nasz apetyt nami kierował; my raczej powinniśmy nad nim panować (5 Księga Mojżeszowa 21.20; Księga Przypowieści Salomona 23.2; 2 Piotra 1.5-7; 2 Tymoteusza 3.1-9; 2 Koryntian 10.5).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj