Francuscy architekci stworzyli projekt pływającego więzienia

Kategorie: 

Źródło: 1week1project

Grupa francuskich architektów opracowała pomysł stworzenia pływającego więzienia, które znajdowałoby się na statku. Projekt wykonali Axel de Stampa, Sylvain Macot i Guillaume Devo ze Szkoły Architektury w Paryżu.

Nazwa nowego projektu brzmi Panama Papers Jail, ponieważ po pierwsze, pływające więzienie będzie dryfować na wodach międzynarodowych w pobliżu Panamy, a po drugie będą znajdować się w nim więźniowie zamieszani w aferę Panama Papers.

„Kwity z Panamy” dotyczą wycieku poufnych danych z kancelarii podatkowej i prawnej Mossack Fonseca, dotyczących rajów podatkowych. Ujawniono wtedy tajne dokumenty elit politycznych, urzędników oraz ich współpracowników.

Według projektu, cele z więźniami zostaną umieszczone na specjalnych przewodach nad pokładem, a komory będą typu półotwartego. W sumie planowane jest wybudowanie 3300 komórek, z których każda będzie mieć powierzchnię około 9 metrów kwadratowych. Ponadto na statku będą znajdować się budynki administracyjne oraz stołówka i warsztat.

Na dziobie statku znajdzie się boisko sportowe, a w części środkowej – szklarnie do uprawy roślin. Urządzenie do odsalania wody oraz kabiny personelu zostaną umieszczone w części rufowej.

 

Autorzy niezwykłego przedsięwzięcia nie sprecyzowali jeszcze wielu szczegółów, jednak nawet na obecnym projekt wygląda niezwykle ciekawie. Być może tego typu więzienia będą mogły w przyszłości funkcjonować zamiast tradycyjnych placówek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

A po co komu więzienia ???

A po co komu więzienia ??? Rozwiazanie jest proste i TANIE (!) , osobników nie nadających się do powrotu na łono społeczeństwa utylizować (palnąć w łeb a zwłoki na karmę dla zwierząt) . Natomiast całą resztę skierować do zakładów REEDUKACJI (które wpierw trzeba zorganizować) i zaprząc do ciężkiej pracy w myśl zasady "nie pracujesz - nie jesz" a kto się wykazuje ponad normę i nie świruje tego można nagrodzić skróceniem wyroku. Łopata ,kilof ,młot ,miotła i do roboty !

Portret użytkownika euklides

To przecież jakaś artystyczna

To przecież jakaś artystyczna prowokacja, a nie projekt na serio. Swoją drogą politykom i urzędasom przydałoby się posiedzieć na jakiejś bezludnej wyspie, aby zrozumieli, że kradzieżą zwaną dla niepoznaki opodoatkowaniem nie da się niczego polepszyć.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

To jest chore jak cała Franca

To jest chore jak cała Franca. Syfilis mózgu Made in France. Przypominam dzieciom, że chorobę współcześnie znaną jako ''Syfilis'' wynaleźli właśnie Francuzi - dupcąc indian murzynów i małpy jednocześnie na jednej i tej samej ekstra orgii.

Portret użytkownika Dr Piotr

Dobry pomysł na więzienie

Dobry pomysł na więzienie Lol przy pierwszym poważnym sztormie czy większym wietrze, wywrotka i masowa kara śmierci wykonana...tu kapitan, prosimy o zgodę na załadowanie kolejnego kompletu więźniów i płyniemy na sztormowe wody Lol

Strony

Skomentuj