Francois Hollande: "Obóz w Calais ma zostać zlikwidowany do końca roku"

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Prezydent Francji podczas wizyty w porcie Calais obiecał zlikwidować obóz uchodźców, potocznie zwany jako "dżungla". Hollande powiedział, że liczy w tej sprawie na wsparcie Wielkiej Brytanii.  

Prezydent odbywał spotkanie z policją oraz służbami portu w Calais, ale nie należy się spodziewać, by odwiedził sam obóz, gdzie "mieszka" około 10 tysięcy osób. Hollande mówił także, że mimo "suwerennej decyzji" Wielkiej Brytanii, nie została ona zwolniona ze swoich zobowiązań wobec Francji.

 

Uchodźcy mieszkają w "dżungli" w nędznych warunkach, wielu z nich próbuje nielegalnie dostawać się do Wielkiej Brytanii, między innymi ukrywając się w samochodach ciężarowych, które przekraczają kanał La Manche.

Wielka Brytania finansuje obecnie mur długości 1 km, budowany wzdłuż głównej drogi do portu, próbując w ten sposób odstraszyć potencjalnych przemytników. Rząd Wielkiej Brytanii nie wypowiedział się oficjalnie na temat kosztów, ale mówi się o kwocie ponad 2 milionów euro.

 

Jakkolwiek Hollande oferuje uchodźcom nowe azyle, po zlikwidowaniu obozu. Mile widziane będą osoby, które złożyły dokumenty o prawo do azylu. Prezydent Francji dodał jednak, że każdy, wobec którego sprawa zostanie rozpatrzona negatywnie, zostanie deportowany.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Ci wszyscy "uchodźcy" to tak

Ci wszyscy "uchodźcy" to tak naprawdę ofiary eurogejskiego ustroju socjalistycznego i pana sorosa, żaden nie przyjechał do roboty ale wszyscy po łatwą kasę. Wszystko było by do opanowania, ale historia ma drugie dno które zapewne niedługo poznamy, jedno jest pewne nie jest ono przyyjazne Białemu Czlowiekowi

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika husarz

Hollandzik zmienia retoryką

Hollandzik zmienia retoryke pod wyborców, bo inaczej dostanie w dupe od Marine Le Pen, która ma olbrzymie poparcie i chce zdelegalizować islam. Pic na wodę pod publiczkę, poza tym ten kto był we Francji ten wie, ze takich obozów jst tam dziesiątki, dosłownie wszędzie..szczególnie pod Marsylia.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj