Francja zatrudniła do ochrony Euro 2016 potencjalnych terrorystów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już w piątek rozpocznie się pierwszy mecz w ramach Euro 2016, a tymczasem z Francji dobiegają zaskakujące wieści. Okazuje się że wśród pracowników służb bezpieczeństwa namierzono osoby, które znajdują się na liście podejrzanych o związki z terrorystami.

 

Francuskie służby specjalne zidentyfikowały łącznie 82 osoby, które mogły stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa w kraju. Zastanawiające jest jak udało im się dostać w szeregi ochrony odpowiedzialnej za bezpieczeństwo podczas Euro 2016. Niepokojący jest fakt, że osoby te zostały namierzone tuż przed rozpoczęciem się tej imprezy sportowej a służby specjalne przeanalizowały tylko grupę 3500 ludzi, choć porządku ma pilnować łącznie 90 tysięcy ochroniarzy.

Co ciekawe, wspomniana wcześniej lista zawiera dane osób które mogą należeć do grupy terrorystycznej lub mieć skrajne poglądy lewicowe/prawicowe. Wiadomo przecież, że dla rządzących nacjonalizm jest równoznaczny z terroryzmem. Francuski prezydent oświadczył ostatnio, że mecze reprezentacji Polski zostaną objęte specjalnym nadzorem służb, ponieważ wśród polskich kibiców panuje "wysoki poziom nacjonalizmu". W ten sposób Polacy zostali jakby zrównani do poziomu islamskich terrorystów.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bb26

Ja to nie wiem jak mozna byc

Ja to nie wiem jak mozna byc tak slepym i glupim jak obecne wladze Europejskie zachodu. Im sie w d***ch poprzewracalo. Nie wiem czym to jest kierowane, ale jako zwykla obywatelka, czuje sie osaczona tymi naciskami tolerancji i nowinkami. Gdzie to teraz nie ma terrorystow?? Sa wszedzie az strach gdziekolwiek wyjsc bo mozna miec wybuchowy dzien.  Te wszystkie dzialania pro islamskie, wpuszczaja a potem strasza ... tak wlasnie dziala islam, mamy sie bac. A ja z niemieckiego przedszkola dostalam zaproszenie do kosciola na nauke tolerancji!!! To jakies kpiny. Jako jedna z nielicznych odmowilam, bo wiem czym jest tolerancja i gdzie ma swoje granice.

Skomentuj