Francja zapowiada likwidację obozowiska dla uchodźców w Calais

Kategorie: 

Źródło: Internet

"Dżungla" w Calais, obóz w którym może mieszkać nawet 9 tysięcy uchodźców, będzie stopniowo likwidowany. Minister Spraw Wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiedział, że migranci będą przenoszeni do nowych obiektów, które będą powstawać na terytorium Francji.

 

Rozwiązanie problemu uchodźców w Calais będzie niezwykle trudne. Obozowiska w tym mieście powstawały kilkanaście lat temu, prawdopodobnie już w 1999 roku. Policja wielokrotnie niszczyła namioty i zatrzymywała "mieszkańców", lecz migranci za każdym razem stawiali nowe. Z biegiem lat, obóz rozrósł się do sporych rozmiarów. Według oficjalnych szacunków, we wrześniu 2014 roku żyło tam już 1,3 tysiąca uchodźców. Rok później, liczba ta wzrosła do 6 tysięcy.

W marcu bieżącego roku, władze podjęły decyzję o likwidacji południowej części obozu. Teraz Minister Spraw Wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiada, że całe koczowisko zostanie zamknięte "z największą determinacją" a osoby tam żyjące zostaną przeniesione. Jeszcze w tym roku na terenie Francji mają powstać obiekty, które pomieszczą 8 tysięcy migrantów.

 

Stopniowe zmniejszanie populacji "dżungli" w Calais sprawi, że obóz może zostać zlikwidowany nawet w ciągu kilku lat. Pokojowe rozwiązanie sytuacji pozwoli władzom uniknąć konfliktu z uchodźcami, którzy przecież zalali swoją obecnością całą Francję.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika terminator

Porządna zima chyba zakończy

Porządna zima chyba zakończy chyba wcześniej  ten problem za francuzką policję. Zabierają się do tego jak pies do jeża, szczekają , latają i nic nic robią . Tymczasem kierowcy tirów są już wkur.zeni na maksa, nie mówiać już o krajowcach. Ibrahimska gawiedź już się tak rozwlekła że robi co chce, grabi ciężarówki , terroryzuje kirowców . Słowem pełna anarchia i bezprawie i to pod bokiem francuskiej policji. W dzień sytuacja wygląda jeszcze w miarę dobrze, ale noce są horrorem. Oczywiście tego TV nie pokazuje , bo poprawność nie pozwala . Francja jest już stracona , niestety znowu spłynie krwią . Ale mają to na własne rządanie...

Skomentuj