Francja zapowiada likwidację obozowiska dla uchodźców w Calais

Kategorie: 

Źródło: Internet

"Dżungla" w Calais, obóz w którym może mieszkać nawet 9 tysięcy uchodźców, będzie stopniowo likwidowany. Minister Spraw Wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiedział, że migranci będą przenoszeni do nowych obiektów, które będą powstawać na terytorium Francji.

 

Rozwiązanie problemu uchodźców w Calais będzie niezwykle trudne. Obozowiska w tym mieście powstawały kilkanaście lat temu, prawdopodobnie już w 1999 roku. Policja wielokrotnie niszczyła namioty i zatrzymywała "mieszkańców", lecz migranci za każdym razem stawiali nowe. Z biegiem lat, obóz rozrósł się do sporych rozmiarów. Według oficjalnych szacunków, we wrześniu 2014 roku żyło tam już 1,3 tysiąca uchodźców. Rok później, liczba ta wzrosła do 6 tysięcy.

W marcu bieżącego roku, władze podjęły decyzję o likwidacji południowej części obozu. Teraz Minister Spraw Wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiada, że całe koczowisko zostanie zamknięte "z największą determinacją" a osoby tam żyjące zostaną przeniesione. Jeszcze w tym roku na terenie Francji mają powstać obiekty, które pomieszczą 8 tysięcy migrantów.

 

Stopniowe zmniejszanie populacji "dżungli" w Calais sprawi, że obóz może zostać zlikwidowany nawet w ciągu kilku lat. Pokojowe rozwiązanie sytuacji pozwoli władzom uniknąć konfliktu z uchodźcami, którzy przecież zalali swoją obecnością całą Francję.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika terminator

Porządna zima chyba zakończy

Porządna zima chyba zakończy chyba wcześniej  ten problem za francuzką policję. Zabierają się do tego jak pies do jeża, szczekają , latają i nic nic robią . Tymczasem kierowcy tirów są już wkur.zeni na maksa, nie mówiać już o krajowcach. Ibrahimska gawiedź już się tak rozwlekła że robi co chce, grabi ciężarówki , terroryzuje kirowców . Słowem pełna anarchia i bezprawie i to pod bokiem francuskiej policji. W dzień sytuacja wygląda jeszcze w miarę dobrze, ale noce są horrorem. Oczywiście tego TV nie pokazuje , bo poprawność nie pozwala . Francja jest już stracona , niestety znowu spłynie krwią . Ale mają to na własne rządanie...

Skomentuj