Francja zamyka meczety za promowanie radykalizmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Choć nie jest to wiele, możemy mówić o kroku w dobrą stronę. Minister spraw wewnętrznych Francji wydał polecenie zamknięcia czterech meczetów powiązanych z terroryzmem. Świątynie zlokalizowane są w stolicy kraju.

Placówki te oskarżono o zaplanowanie ataków sprzed roku, z 13 listopada 2015 roku, gdy doszło do wielu aktów terroru - strzelanin, samobójczych wysadzeń, czy najbardziej charakterystycznego wydarzenia tamtego dnia - ataku w teatrze Bataclan, podczas koncertu muzyki metalowej. W oficjalnym komunikacie prasowym nie określono dokładnie, które meczety zamknięto. 

"Pod zasłoną religii, miejsca te prowadziły spotkania, mające na celu promowanie radykalnych ideologii" - tłumaczy się minister.

Choć normalnie takie polecenie przekraczałoby jego uprawnienia, Francja jest w stanie wyjątkowym. Niepokoi tylko możliwość zemsty Państwa Islamskiego - czy pozbawieni swoich ośrodków rekrutacyjnych nie zechcą przejmować innych miejsc, na masową skalę?

 

Zamknięcia te napawają optymizmem, jednak w oczy rzucają się inne, większe problemy Paryża, jak choćby rozpierzchnięci na terenie miasta obozowicze z Calais, dzielnice no-go, czy ogólnie postępująca radykalizacja wszystkich grup społecznych. By zamknąć ściśle powiązane z terroryzmem ośrodki potrzeba było blisko roku. Od tamtej pory kraj przeszedł w stan wyjątkowy, a pośpiechu nadal nie widać. Możemy tylko liczyć, że władze kraju żwawiej zabiorą się za resztę niedogodności.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Gregorian

Masz zupełnie odwrotny i zły

Masz zupełnie odwrotny i zły obraz tego co powinieneś mieć. I bynajmniej nie chodzi tu o to byś stał po stronie Radykalizmu   ale  o to byś spoglądał na sytuacje  z właściwej perspektywy  a nie patrzysz z tej właściwej  bo wrzucasz wszystko do jednego wora pt" muzułmanie" radykalizm=zło. A może zobaczysz dokładnie  że świat i działania Francji wybiegają tak daleko  jak nawet i Ty nie jesteś w stanie tego dostrzec?  spójrz  za okno   czy nie widzisz Francji?  nie?  a są jeszcze i tacy "znawcy"  jak tu  którzy twierdzą  że "Francji już nie ma"  a ja Ci powiem odwrotnie- Francja jest i będzie jednym z największych mocarstw jak dalej będzie robić to  co robi   a Ty  ciemnogrodzie  albo bedziesz dalej stękał i pluł na radykalizm meczety i zaprawiał  papką głowy   albo się ockniesz  i przejrzysz na oczy -oby w pore. A póki co  wyjrzyj za okno  bo pewnie jedzie tam jakiś Peugot z którego wysiada ciemnogłowy jegomość i kręconych włosach  i tak  tam też jest Francja  jest jej więcej niż Ciebie w twojej stolicy,  ale co ja Ci będe gadał-  Ty wierzysz w swoje teorie  wiec mysl sobie co chceszi pisz te bzdury ze muzułamnie meczety złe itd.  Jesteś w ogromnym błędzie, t tyle z mojej strony. Życze oświecenia/

Portret użytkownika lipka

Europa zachodnia jest

Europa zachodnia jest niestety stracona, tym bardziej na Europie środkowej spoczywa odpowiedzialność za obronę regionu przed ludźmi spoza naszej kultury. Niestety zła wiadomość jest taka, że niechciani "goście" napływają przez Ukrainę i z samej Ukrainy. Znamy radykalizm ukrów i dopóki nie identyfikują się oni ze Słowianami i zioną nienawiścią, do wszystkich wokół, pozostaną sąsiadem, do którego nie wolno odwracać się plecami ale nie dlatego by go ignorować ale dlatego by patrzeć na jego ręce i przewidywać zagrożenie.

 

Skomentuj