Francja zakończy wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego do 2040 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rząd Francji postanowił całkowicie zrezygnować z wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego do 2040 roku. Projekt ustawy został przedstawiony podczas posiedzenia rady w zeszłym tygodniu. Jeśli uda się zrealizować ten zamiar, Francja będzie pierwszym krajem, który całkowicie zrezygnuje z ropy naftowej i gazu ziemnego.

 

Zgodnie z projektem ustawy, Francja nie będzie już wydawać zezwoleń na poszukiwania nieodnawialnych źródeł energii, zarówno na jej terytorium lądowym, jak i na jej terytorium morskim – obecne zezwolenia zostaną stopniowo wycofywane do 2040 roku.

„Ustawa została opracowana w obliczu zmian klimatycznych, których skutków już doświadczyliśmy” – podsumował sprawę Nicolas Hulot, minister ekologii we Francji, wspominając o huraganie Irma, który zrobił spustoszenie na francuskim terytorium Karaibów. 


Jeszcze nie jest wiadome, jak ustawa wpłynie na francuskiego giganta - firmę Total, której segment stanowi wydobycie ropy naftowej. Francuzi póki co importują większość wykorzystywanej przez nich ropy, ich obecna produkcja obejmuje zaledwie 1% popytu.

 

Wcześniej tego roku, nowy rząd Emmanuela Macrona wystosował ustawę o zakazie sprzedaży pojazdów na benzynę i olej napędowy do 2040 roku. Z kolei do 2023 roku mają zostać zamknięte wszystkie elektrownie węglowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Skomentuj