Francja udaremniła zamach terrorystyczny w stylu 9/11

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Minister Spraw Wewnętrznych Francji Christophe Castaner powiadomił w czwartek o aresztowaniu przez policję niedoszłego terrorysty, który chciał zorganizować zamach na wzór ataku na World Trade Center z 11 września 2001 roku. W tym celu zamierzał porwać samolot pasażerski.

 

Z dostępnych informacji wynika, że 26 września, służby zatrzymały mężczyznę, którego podejrzewa się o planowanie ataku terrorystycznego. Podejrzany chciał zdobyć broń, aby porwać samolot. Władze nie ujawniły pochodzenia zatrzymanego. Francuskie służby nie wiedzą, w jaki obiekt planował uderzyć niedoszły terrorysta.

 

MSZ Christophe Castaner stwierdził, że od 2013 roku, Francja udaremniła w sumie ponad 60 ataków, a każdego tygodnia, policja dokonuje aresztowań. Władze obawiają się, że w wyniku tureckiej ofensywy na północną Syrię, islamiści posiadający francuskie obywatelstwo zdołają powrócić do kraju i będą stanowić zagrożenie.

Faktem jest, że wśród bojowników tzw. Państwa Islamskiego, którzy przetrzymywani są w więzieniach na terenach kontrolowanych przez Kurdów, są obywatele wielu państw europejskich. Wraz z unicestwieniem ISIS na Bliskim Wschodzie, wielu islamistów zdołało się ewakuować i znalazło schronienie między innymi w Europie.

 

Bojownicy ISIS zwykle udają uchodźców, aby niepostrzeżenie przedostać się do danego państwa. Ucieczka do Europy nie stanowi dla nich większego problemu – kraje, takie jak Niemcy czy Szwecja, chętnie przyjmują egzotycznych imigrantów, a tym samym narażają swoich obywateli na niebezpieczeństwo.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika baca

chciał zdobyć broń aby porwać

chciał zdobyć broń aby porwać samolot? serio?

chyba go rozpracowywał inspektor różowa kuźwa pantera bo francuski wywiad nie wie czy "zamachowiec" chiał napisać na pejszbuku że chciał kupić ponton, aby chcieć udać sie do europy, i tam chcieć robić dzieci dla socjalu, po to aby chcieć kupić nóż, którym chciał sterroryzować turystów, aby dali mu na bilet na metro którego chciał użyć do przejazdu na pchli targ, gdzie chciał kupić broń aby porwać samolot, którym chciał udać sie do ameryki aby na przylądku canaveral uprowadzić prom kosmiczny i ten elektryczny tesla virgin galactic i uderzyć nimi w lepiankę somalijskiego sąsiada który sprzedał go razem z kozami do innej wioski...

tego wszystkiego jeszcze nie wiemy o terrorystycznych zamiarach ale francuskie służby już go mają i dowiedzą się od bydlaka co też jeszcze on chciał zrobić... bo kto wie może chciał jeszcze naubliżać macronowi, zelżyć kaczyńskiego, może chciał zrobić tornado i spustoszyć amerykę albo japonię i tsunami.... a może w ogóle chciał zniszczyć zycie na ziemi... a może tylko chciał ukraść fortepian, bo mu sie zepsuły frędzle od tapczanu na których całe życie muzykował w somalii

paranoja i paniczna reakcja francuzików wchodzi w fazę schizofrenicznych urojeń bo zaczynają pacyfikować niewinnych ludzi nie za zbrodnie ale za chęci... czyli za nic...

u orwella nazywa się to myślozbrodnią o ile pamiętam i o ile się orientuję to wszyscy na ziemi są jej winni od urodzenia...

 

Portret użytkownika keri

> u orwella nazywa się to

> u orwella nazywa się to myślozbrodnią o ile pamiętam i o ile się orientuję to wszyscy na ziemi są jej winni od urodzenia...

Tak więc grzech pierworodny jest wystarczający do uznania za terrorystę.

O myślozbrodni prawił też Jezus, hehe: jeśli mężczyzna patrzy pożądliwie na kobietę, to już z nią zgrzeszył Biggrin

Co ciekawe, kiedy polscy żołnierze polecieli przez kwaśniewskiego na nie swoją wojnę jako terroryści i zabijali, to w Polsce przedstawiono ich jako bohaterów.

Największy terrotysta zwany krzak (bush) z SZA też występował po przedstawieniu z dwoma wieżami jako bohater.

Zdaje się, że nastąpiła zamiana znaczeń bohatera i terrorysty Biggrin

Portret użytkownika keri

Instrukcja Jezusa, jak

Instrukcja Jezusa, jak walczyć z myślozbrodnią:

Mat. 18:8-9

"Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami byc wrzuconym w ogień wieczny.

I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego."

Zapewne niektórzy mieli opory w wykonaniu miłościwej instrucji Jezusa, zwłaszcza jeśli nie przeszła im przez myśl myślozbrodnia, dlatego kapłani dla ich dobra ich torturowali i palili na stosach, aby ich uratować przed piekłem ognistym.

Portret użytkownika keri

Nakręcają sensację, bo

Nakręcają sensację, bo makaron chce zostać wybawicielem, jak kiedyś krzak z SZA, który po akcji podkładania paszportów trwalszych od tytanowych części samolotów, chciał rozpętać wojnę światową, tylko mu nie wyszło.

Żółte kamizelki prześladują bezjajecznego i rola wybawiciela mogłaby poprawić jego notowania.

W Polsce nawet ze studenta z Wrocławia zrobiono terrorystę, bo autobusie zostawił garnek. Chłopaka aresztowano i wmówiono mu wszystkie ataki, których zamierzał dokonać tym garnkiem, m. in. na światowe dni młodzieży w Warszawie.

Skomentuj