Francja - sprawcy zamachu otoczeni przez policję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Z Francji dochodzą kolejne bardzo niepokojące informacje. Od wczorajszego ataku na magazyn Charlie Hebdo wiele się wydarzyło. W nocy miała miejsce operacja antyterrorystyczna i zatrzymano kilka podejrzanych osób. Policja brała udział w kilku strzelaninach a media donoszą o eksplozjach w różnych regionach Francji. Mordercy zabarykadowali się w mieszkaniu i są otoczeni przez policję.

 

Wczoraj dwóch uzbrojonych po zęby napastników wpadło do magazynu Charlie Hebdo, gdzie doszło do masakry. Zginęło w sumie kilkanaście osób, w tym znani rysownicy Stephane Charbonnier, Jean Cabut, Bernard Verlhac, Georges Wolinski i Philippe Honore. Sprawcy masakry uciekli kradzionym samochodem, który następnie porzucili. Media informują, że policja znalazła w tym pojeździe dowód osobisty jednego z uciekinierów.

Źródło: Twitter

 

W całym kraju miały miejsce poszukiwania osób, które brały udział w ataku na redakcję magazynu satyrycznego. W nocy rozpoczęto operację antyterrorystyczną w mieście Reims. Według niepotwierdzonych informacji miało tam dojść do strzelaniny. Atak na policjantów miał również miejsce dziś rano w pobliżu Porte de Châtillon na obrzeżach Paryża. Napastnik otworzył ogień zabijając policjanta i raniąc pracownika miejskiego, po czym uciekł. Później widziano go w dzielnicy biznesowej La Defense. Nie wiadomo, czy miał on związek z atakiem na Charlie Hebdo.

 

Jednak to jeszcze nie koniec. W miejscowości Villefranche-sur-Saône, niedaleko miasta Lyon, doszło do eksplozji w restauracji, która znajduje się w pobliżu meczetu. Policja pada sprawę, natomiast w zachodniej części kraju w mieście Le Mans, ktoś wrzucił kilka granatów do meczetu. Na szczęście nikt nie został ranny. Dziś rano zaatakowano w sumie kilka meczetów i sklep z kebabem.

 

Jak twierdzi policja, w przeciągu nocy zatrzymano kilku podejrzanych o dokonanie wczorajszej masakry, jednak poszukiwania nadal trwają. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że wczorajszego ataku na Charlie Hebdo mogli dokonać Said i Cherif Kouachi. To właśnie ich policja poszukiwała w całym kraju. Główni podejrzani znajdują się teraz w północnej części Francji - w Pikardii. Zabarykadowali się w miejscowości Crepy-en-Valois a budynek jest otoczony przez policję.

Źródło: Twitter

 

Według danych policji, Cherif Kouachi był w przeszłości skazany na 3 lata więzienia za prowadzenie rekrutacji w Paryżu. Poszukiwał on osób, które zechcą dołączyć do wojny w Iraku. Na policję dobrowolnie zgłosił się również 18-letni Hamyd Mourad, który zobaczył w mediach społecznościowych swoje nazwisko jako osobę podejrzaną. Mourad prawdopodobnie nie brał udziału w ataku.

 

Paryż jest obecnie patrolowany przez policję i wojsko. Władze Francji obawiają się, że może dojść do kolejnych zamachów. Jednocześnie rządy wielu krajów oświadczają, że media muszą zachować wolność wypowiedzi i żaden zamach terrorystyczny nie może tego zmienić.

 

Obecnie spekuluje się, że przyczyną ataku na redakcję magazynu Charlie Hebdo najprawdopodobniej było opublikowanie grafiki satyrycznej, przedstawiającej lidera samozwańczego Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadiego. Publikacja miała nastąpić na godzinę przed przeprowadzonym zamachem.

Źródło: Twitter

 

Sytuacja w Europie jest coraz bardziej niebezpieczna. W Wielkiej Brytanii muzułmanie próbują przejąć szkoły (operacja Koń Trojański), we Francji dochodzi do zamachów, w Niemczech odbywają się protesty przeciwko imigrantom a w Polsce planuje się powstrzymać katastrofę demograficzną, przyjmując imigrantów. Władze naszego kraju pracują właśnie nad nową polityką imigracyjną a przede wszystkim chcą przekonać Polaków do obcokrajowców. I jak tu żyć?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Operacja fałszywej flagi

Operacja fałszywej flagi władz francuskich , dla osiągnięcia  załozonego celu i dla przytkrycia odbierania praw swoim Obywatelom, a życie kilkunastu pracowników jakiejkś redakcji i domniemanych lub pozorowanych zamachowców islamistów  ( byc może z kontroli umysłu) sienie liczy , bo w USA  3500 ludzi i budynki, które i tak trzeba było wyburzyć, nie miało znaczenia ale cel osiągnieto, bo ogłoszono , że teraz będzie walka z terroryzmem, która trwa do dzisiaj na całym świecie, pozorowanym terroryxmie.

Portret użytkownika inzynier magister

Zabito właśnie w akcji

Zabito właśnie w akcji przeciw islamskiej prawdopodobnie islamistów, ale których, ?! czy prawdziwych ? może...,  pamiętać musimy, że lewackie środowiska to grozna orgaznizacja chcąca niszczyć zasady i moralność normalnych ludzi ! Ci spaczeni ludzie ze środowisk homoseksualnych jeszcze nie tak dawno przyjeżdżali do Polski nas bić ! Na wezwanie polskojęzycznych lewaków niemieckie bojówki lewackie lały nas we własnym kraju ! Ta banda lewacka się nie cofnie przed niczym ! Chcą zniszczyć Polskę i cały świat !

LEWACKIE BOJÓWKI Z NIEMIEC NA ŚWIĘCIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
https://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Funky Koval

Na świecie toczy się wojna

Na świecie toczy się wojna przeciw Islamowi i przeciw Chrześcijaństwu. Kto to inspiruje ? Nietrudno się domyśleć.
Dlatego w Polsce nigdy nie będzie tzw. zamachów terrorystycznych zorganizowanych przez tych, dla których Koran jest tym samym czym Biblia dla Chrześcijan ( w myśl zasady : nieprzyjaciel mojego nieprzyjaciela jest moim przyjacielem )
No chyba że zorganizują to "przebierańcy"

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika tubylec

w kraju nad brzegami

w kraju nad brzegami loary
doszlo do aktu niewiary
kpila sobie garstka ze zboczenca
dosiegla ich reka stracenca
za sznurki pociaga koszerny
musli tanczy latwowierny
dziwi sie kraj caly
jak holland z tego wybrnie caly

Portret użytkownika achiles

To nie moja wypowiedż, a z

To nie moja wypowiedż, a z netu, ale doskonale oddaje braz tego co się tam stało i co się tam dzieje:
 Dowód pozostawiony w aucie, osiemnastolatek przerażony że jego nazwisko pojawiło się w mediach sam zgłasza się na policję i do tej pory słuch po nim zaginął(dalej siedzi na tej policji) podczas gdy jego koledzy twierdzą, że był w szkole w momencie rzezi, potem ta laska, "koleżanka" redakcyjna, która akuratnie szła z dzieckiem z przedszkola i akuratnie przechodziła koło pracy w momencie obecności terrorystów i oni wiedzieli, że ona zna kod, i że będzie tamtędy szła z dzieckiem z przedszkola o tej porze... otwiera im drzwi od wewnątrz a potem... "chowa się pod biurkiem", czyli co, wchodzi za nimi popatrzeć? Dziecko ciągnie za sobą czy może zostawia na zewnątrz? Nie ucieka, nie zawiadamia policji od razu tylko wchodzi za nimi i chowa się pod biurkiem? I jej darują życie w cudowny sposób. Potem ta pożal się Boże obława... świadkowie widzieli, świadkowie widzieli, już ich mają w mieszkaniu, ale się zabarykadowali, ewakuowali pół miasta otaczając tamtych, a tu nagle info, że bum, teren pagórkowaty, trudno ich znaleźć - to co, mieszkanie się rozpłynęło a tamci zwiali? Kilka tysięcy wyszkolonych z takim sprzętem szuka dwóch kolesi i nie może znaleźć.
Litości i poszanowania dla inteligencji czytających. To jest jeden wielki dezinformacyjny bełkot, który jak mantrę powtarza "islamiści" 
I taki to obraz tej hecy!!!

Portret użytkownika achiles

I jacy  sprawcy otoczeni

I jacy  sprawcy otoczeni przez policję FRANCUSKA I WOJSKO, to jedna wielka ściema, a dziś już temat w ŚRODKACH MASOWEGO OGŁUPIANIA, zdaje się być wyciszany, podobnie jak to miało miejsce po trzech dniach bicia piany z SAMOLOTEM ZESTRZELONYM NAD UPADŁĄ KRAINĄ. Ci prawdziwi dwaj MUZUŁMANIE, już dawno, albo, nie żyją, albo błąkają się gdzieś po SYRYJSKICH, LUB IRACKICH pustyniach z marionetkami niby PAŃSTWA ISLAMSKIEGO , a prawdziwi sprawcy tej MASAKRY, siedzą sobie gdzieś w bezpiecznej norze, na przeczekanie i tematu całkowite wyciszenie. Bo w tym nie chodzi żeby złapać KRÓLICZKA, a go ciągle gonić niby, poprzez co trzymać mocno w strachu i za jaja rozpasane MASY, które to coraz mocniej zaczynały się burzyć w EUROPIE. Osobiście obstawiam, że dokonali tego jacyś regenaci z LEGII CUDZOZIEMSKIEJ, za dobrą kasę, która to zreszto zbyt długo im nie posłuży i raczej nie zdążą się nią zbyt długo nacieszyć. Albo mogą być to te same zuchy, którzy strzelali demonstrantom prosto w plecy na SRAJDANIE.

Portret użytkownika Michaleddon

A najgorsze w tym wszystkim

A najgorsze w tym wszystkim moim zdaniem jest to, pomimo tylu dowodów na to co przynosi Eurpie przyjmowanie i pobłazanie muzułmanom ciagle jest tyle slepych ludzi którz uwazaja ze jestesmy niedobrzy i rasisci ze mowimy tak o spokojnych i takich sympatycznych i przyjaznych ludziach.
Do znudzenia bede mówic:
Kochani to dopiero poczatek. Kiedy swiat arabski sie w koncu zjednoczy dpopiero Europa zaplacze nad swa głupotą...
Karma jest nieublagana, czy dla mnie raczej Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. W zasadzie efekt ten sam. Co dajesz dostajesz z powrotem. Nie podobal sie Europie Jezus Chrystus... dostanie Szatana w postaci rzezi muzulmanskich...
dla tych co zaraz zaczna drwic: w kosmosie nie ma półstref, szarosci, Te hasla wymysl Zły by zmamic ludzi ze eee, nie wszystko takie zle zaraz... Jest Jing i Jang, Swiatlosc i ciemnosc , Dobro i zlo, Bog i diabel. Kara i nagroda, itd, zawsze dwie w parze, nie ma posrednich rozwiazan, to uluda... Dlatego kto odrzuca Chrystusa przyjmuje Szatana, i nie ma ze :ja nic nie przyjmuje:
I to wlasnie spotka Europe, nodrzucila chrzescijanstwo, dostanie muzulmanizm.
Drzyjcie kobiety, które dzis tak wykrzykujecie, ze KK to przezytek, nie pozwala Wam zyc i cieszyc sie, karze rodzic dzieci i opiekowac sie niedoleznymi rodzicami...
Nievbawem jak zaczniecie byc brankami i jednymi z cztrech cz wiecej zon to Wam sie przypomni jak i kiedy było dobrze..
No to teraz czekam na Wqszae baty.... Od serca poszlo, a mial byc tylko akapit, Prosze, drwicjie i wkurzajcie sie Ateisci, w koncu macie wola wole wiec nikt zabronic Wam tego nie moze
Daje nam wszystkim gora 10 lat, Za 10 lat juz bedziemy, ci co przezyjemy, wiedziec dokladnie gdzie lezala prawda. 

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Strony

Skomentuj