Francja „ograniczy lub zatrzyma produkcję energii jądrowej”, ponieważ fale upałów ograniczają zdolność elektrowni do chłodzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Modele prognostyczne pokazują, że wysokie temperatury utrzymają się we Francji na początku sierpnia. Druga co do wielkości gospodarka Europy przeżywa tego lata rekordową falę upałów, która doprowadziła do zmniejszenia produkcji energii jądrowej. 

 

Francja już ograniczyla produkcję energii jądrowej podczas rekordowej fali upałów, a teraz planuje się jeszcze więcej cięć w związku z kryzysem energetycznym.

 

Electricite de France SA (EDF), francuska firma, powiedziała, że ​​elektrownie jądrowe nad Rodanem i Garonną ograniczą wytwarzanie energii, ponieważ przedłużające się fale upałów sprawią, że woda będzie zbyt gorąca, aby krążyć przez skraplacze i zrzucać ją z powrotem do cieków wodnych. 

Zgodnie z francuskimi przepisami EDF musi ograniczyć lub wstrzymać produkcję energii jądrowej, gdy temperatura wody w rzekach osiągną określone progi, aby woda używana do chłodzenia elektrowni nie szkodziła środowisku, spływając z powrotem do cieków wodnych.

 

W okresie letnim w różnych porach wprowadzano ograniczenia. Według dokumentu najnowsze ostrzeżenia obejmują ograniczenia w zakładzie St. Albans od soboty. Elektrownia będzie działać z minimalną mocą 700 megawatów, podczas gdy całkowita moc wyniesie około 2600 megawatów. Cięcia są również prawdopodobne w zakładzie w Tricastinie, gdzie dwie jednostki będą działać o mocy co najmniej 400 megawatów. 

 

Francja, największy producent energii jądrowej na kontynencie, jest zwykle eksporterem netto energii elektrycznej wśród państw członkowskich UE, ale teraz importuje energię elektryczną, ponieważ jej produkcja tego lata będzie najniższa od ponad trzech dekad. Przyczyną spadku energetyki jądrowej są elektrownie zamknięte z powodu remontów i przeglądów.

 

W poniedziałek moc reaktorów jądrowych we Francji wynosiła około 44%. Dane Bloomberga pokazały, że dwa reaktory zostały ponownie uruchomione na początku tego tygodnia, zwiększając w środę moc reaktora jądrowego do 49%.

 

Cięcia w produkcji energii jądrowej spowodowały wzrost cen energii elektrycznej do niemal rekordowych poziomów we Francji i krajach sąsiednich, takich jak Wielka Brytania i Niemcy. 

 

Problem z wytwarzaniem energii we Francji pojawia się w czasie, gdy Europa stoi w obliczu największego od dziesięcioleci niedoboru mocy. W zeszłym tygodniu Rosja ograniczyła dostawy gazu ziemnego Nord Stream 1 do zaledwie 20% przepustowości, budząc obawy przed przedłużającym się kryzysem energetycznym do 2023 roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Tak się składa, że

Tak się składa, że elektrownia atomowa niewiele się różni od klasycznej węglowej.. jedyną różnicę stanowi źródło ciepła, czyli reaktor zamiast paleniska pod kotłem. Czemu więc nikt nie ogłasza konieczności ograniczenia mocy kotłów węglowych, przecież w obu typach elektrowni w ten sam sposób skrapla się parę by ją ponownie już jako wodę wprowadzić znów do kotła ? Chłodnie kominowe w obu typach elektrowni pracują tak samo i w ten sam sposób ogrzewają wodę pobieraną z rzeki do schładzania/ skraplania pary. (parę wykorzystuje się zawsze w obiegu zamkniętym by uniknąć odkładania się kamienia wapiennego w całej instalacji)

Ale i tak oba typy elektrowni mają jednak żałośnie niską sprawność sięgającą 40% - czyli 60% ciepła marnuje się i albo wylatuje kominem (ze spalinami) albo tylko ogrzewa wodę w rzece i powietrze za sprawą chłodni kominowych. Technologia wykorzystująca parę jako czynnik roboczy do napędu turbin jest skrajnie nieefektywna i energochłonna. Trzeba tu wymyślić coś innego..
Jedną z alternatyw jest bezpośrednie wykorzystanie ciepła do poruszania silnikiem sprzężonym z prądnicą - czyli pominięcie całego systemu wytwarzania pary itd. W przypadku gazu czy ropy naftowej wystarczy wykorzystać silnik turbinowy (jak w samolocie) bezpośrednio napędzający generator - taki układ ma sprawność= 80% czyli dwa razy wyższą ! 
Przy spalaniu węgla też da się ciepło tak wytworzone w podobny sposób spożytkować. Można generator/pradnicę napędzać silnikiem stirlinga którego sprawność sięga 60%, więc (co najmniej) ze sprawnością o połowę wyższą niż w klasycznej elektrowni.

Wyższa sprawność to niższe zużycie paliwa, mniejsza emisja gazów (z węgla) oraz mniejszy reaktor atomowy przy tej samej mocy elektrycznej generatora, oraz niższe koszty użytkowania i obciążenie dla środowiska bo nie ma instalacji parowej i nie ogrzewa się wody w rzece. Są też zapewne inne możliwości (jak geotermia) i to też należy rozwarzyć zamiast brnąć dalej w przestarzałą technologię "wieku pary". I gdybyśmy "dysponowali" rządem fachowców (technokratów) a nie polityków to właśnie w tym kierunku by szły plany budowy nowych elektrowni a nie w "atom" w klasycznej formie. Bo najważniejsza jest ekonomia wytwarzania energii (czyli sprawność technologii) a nie tylko jednostronne spojrzenie powielające tradycyjne metody.

Portret użytkownika inzynier magister

chcą wywołać rozryuchy

chcą wywołać rozryuchy społeczne spowodowane brakiem elektryczności i zaprowadzić godzinę policyjną i czipy bo powiedzą że to dla bezpieczeństwa tak jak zrobili ze śmiercionkami, tez są dla naszego dobra !!! szatańskie elity NWO mają już wszystko opracoweane tylko czekają na antychrysta hybrydę ufonautę! Niech nas ochrania Jezus Chrystus i Jego Ojciec Jahwe !

PILNE! Słynna lekarka ujawnia utajnione fakty ws. zdrowia Polaków!? Co oni planują? Dr Bross u Roli!

https://www.youtube.com/watch?v=jnUxr6q3GiQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Zapewne jezus joggin 

Zapewne jezus joggin  nieśmiertelny  z proboszczem przyjdą i wszystkich uratują , zrobią to tak jak zwasz  - uratują  i  chuj   a błogosławieni ci co nie widzieli  i jednak uwierzyli  -   prawda  zjebie ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Hannto

W pełni zrozumiałe gdyż brak

W pełni zrozumiałe gdyż brak odpowiedniego chłodzenia równa się przegrzanie reaktora i stopienie prętów paliwowych co ostatecznie prowadzi do awaryjnego wyłączenia reaktora. Zaś naprawa tak uszkodzonego reaktora jest bardzo kosztowna no i dochodzi jeszcze cena złomowania części radioaktywnych która też swoje kosztuje.

Portret użytkownika orka

Ludzie mają ograiczoną wiedzę

Ludzie mają ograiczoną wiedzę w tym temacie i nie tylko w tym. 

Rok 2018 Szwecja - elektrownia chłodzona wodą z Bałtyku "– Kiedy woda staje się cieplejsza, zmniejsza się jej wydajność chłodzenia i abyśmy utrzymywali wymaganą wydajność chłodzenia dla różnych systemów z dobrym marginesem bezpieczeństwa, musieliśmy wyłączyć Ringhals 2 z eksploatacji – powiedział Sven-Anders Andersson, Kierownik produkcji w Ringhals. Ringhals 3 i 4 nadal produkują normalnie, a Ringhals 1 jest obecnie zamknięty dla zaplanowanej konserwacji. Każdy reaktor ma maksymalną dopuszczalną wartość dla temperatury wody morskiej. W przypadku Ringhals 2 jest to 25 stopni. – Kiedy w poniedziałek zbliżyliśmy się do 25 stopni, postanowiliśmy zmniejszyć moc do 55 procent, ale teraz temperatura wzrosła powyżej 25 stopni, więc Ringhals 2 został zamknięty – powiedział Sven-Anders Andersson." Był to rok 2018, teraz w całej Europie upały są, za sprawą gorącego powietrza znad Afryki, jeszcze większe. Pewne sprawy można wytłumaczyć racjonalnie ale to wysiłek intelektualny.

Portret użytkownika Q

Tak ale w przypadku Bałtyku

Tak ale w przypadku Bałtyku czyli dość głębokiego morza, wodę do chłodzenia pobiera się z nad dna gdzie zawsze ma ona temperaturę +4*C a nie z powierzchni gdzie jest ciepła tak jak przy chłodzeniu wodą rzeczną - skąd więc te ich rzekome problemy ?

Portret użytkownika Trup

Jedno trzeba pamiętać - jeśli

Jedno trzeba pamiętać - jeśli wyłączają i wygaszają wszędzie reaktory atomowe tzn. że szykują się do wojny kinetycznej absolutnej. A takie upały czy inne pierdety to moga być tylko preteksty dlatego że takie reaktory grzeją wodę zamieniając ją na parę w trymiga więc co to przeszkadza takiemu reaktorowi 40'C - w tych kominach nie jest tylko jedyna woda która się tam chłodzi - to jest tylko jej mały ułamek. 

 1. Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.
  Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.

   

 2. 2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)
  2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)

   

 3. Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!
  Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!

   

 4. Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!
  Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!

   

 1. POZNAJ PRAWDĘ O "DZIAŁACZACH"! ONI NIE CHCĄ BYŚ O TYM WIEDZIAŁ
 2. POZNAJ PRAWDĘ O "DZIAŁACZACH"! ONI NIE CHCĄ BYŚ O TYM WIEDZIAŁ

   

 3. 2022.08.01 Bacologia Szybkie Wieści… 40 (link w opisie)

  2022.08.01 Bacologia Szybkie Wieści… 40 (link w opisie)

   

  A tak w ogóle to oglądnijcie nowego Jackowskiego:

  https://www.youtube.com/watch?v=3QXfouQzJ6w

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ba

Do Trup

Do Trup

"Jedno trzeba pamiętać - jeśli wyłączają i wygaszają wszędzie reaktory atomowe tzn. że szykują się do wojny kinetycznej absolutnej. "

Bóg Biblii też jest przygotowany wojny :

Izajasza 34: 34  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj