Francja ogłosiła powołanie kosmicznych sił zbrojnych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Francja postanowiła pójść w ślady Stanów Zjednoczonych. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział utworzenie nowej formacji – chodzi o siły kosmiczne, które staną się częścią sił powietrznych. Czy Unia Europejska również podejmie taką decyzję?

 

Zgodnie ze słowami Macrona, przestrzeń kosmiczna zyskała w naszych czasach zupełnie nowe znaczenie. Popularyzacja lotów kosmicznych oznacza, że światowe mocarstwa będą chciały zmilitaryzować orbitę, co zapewni im istotną przewagę nad mniejszymi państwami. Dlatego francuskie siły kosmiczne zostaną utworzone już we wrześniu tego roku i będą odgrywać kluczową rolę w bezpieczeństwie narodowym.

 

Emmanuel Macron wyjaśnił, że kosmiczne siły zbrojne zapewnią przede wszystkim ochronę francuskim satelitom, które w przyszłości będą narażone na ataki cybernetyczne, lub z użyciem broni antysatelitarnej. Niewykluczone, że Francja również rozwinie możliwości przeprowadzania ataków na wrogie satelity.

Nad kosmicznymi siłami zbrojnymi pracują również Stany Zjednoczone, które zdały sobie sprawę z tego, że w przypadku wojny, wydarzenia w przestrzeni kosmicznej będą mieć istotne znaczenie dla sytuacji na lądzie i mogą decydować o zwycięstwie lub porażce. Jednak USA obawiają się, że Chiny i Rosja już dziś mogą posiadać do swojej dyspozycji narzędzia, pozwalające przeprowadzać ataki na amerykańskie satelity.

 

Powołanie francuskich sił kosmicznych może oznaczać, że podobną decyzję mogą wkrótce podjąć kolejne kraje Europy. Ostatecznie może się okazać, że Unia Europejska, która chce wchłonąć państwa narodowe i utworzyć własną europejską armię, również będzie posiadała do swojej dyspozycji siły kosmiczne, które pozwolą jej rywalizować z innymi mocarstwami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Naoglądali się "Żołnierzy

Naoglądali się "Żołnierzy kosmosu " i wciskają ludziom kit aby ściągać nowe podatki .Nie potrafię uwierzyć że ludzie są tak głupi że wierzą w te bajki , nie potrafię też uwierzyć jak można być tak chciwym aby za pieniądze okłamywać ludzi.

Portret użytkownika Zenek ;)

Dodam jeszcze dla

Dodam jeszcze dla "niedoinfrmowanych" satanistów, iż właśnie

 

w KOSMOSIE niedaleko ziemi ORBITUJE ich ukochana SZUJA, tj JESZUJA w drodze do miejsca zwanego SZEOL

 

by tam swoim drogim żydkom z ciała i ducha uszykować DUŻO MIEJSCA "po swojej prawicy"

 

w kociołku pełnym siarki, smoły, świńskich odchodów i innych pachnideł.

 

czyli tym co opisano jako MARYJNY RAJ (ABRAHAMOWE NIEBO) wedle wierzeń nordyckich.

 

SPIESZCIE SIĘ ZAŁAPAĆ NA JESZCZE WOLNE... MIEJSCA... w jego "napletkowej karocy" (nordyckie wierzenia)....

 

Skomentuj