Francja odroczyła dostawy do Rosji okrętów desantowych klasy Mistral

Kategorie: 

Okręt klasy Mistral - źródło: Wikipedia

W czasie gdy Rosja jeszcze nie rozpoczęła zmiany granic w Europie kwitł handel bronią tego kraju z Francją i Niemcami. Ostatnie wydarzenia stawiają pod znakiem zapytania dalszą kooperację w zakresie sprzedaży technologii wojskowych.

 

 

Francja ma podpisany kontrakt na dostawę 2 nowoczesnych okrętów desantowych klasy Mistral. Są to praktycznie odpowiedniki lotniskowców zwane śmigłowcowcami, ponieważ zamiast samolotów mają na pokładzie 70 śmigłowców bojowych, kilkanaście czołgów i około 450 żołnierzy. To spora siła uderzeniowa.

 

Zgodnie z kontraktem we Francji powstają właśnie dwa okręty a kolejne miały być zbudowane już w stoczni rosyjskiej. Pierwszy okręt o nazwie Władywostok, miał być oddany do października tego roku. W kontrakcie zapisano, że każdy miesiąc opóźnienia to kara umowna 100 tysięcy euro.

 

Francuzi albo będą płacić czekając na rozwój wypadków na Ukrainie, albo zerwą kontrakt. Tak wynika przynajmniej z oficjalnych wypowiedzi dyplomatów. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin już straszy karami, a francuski MON nie potwierdza decyzji o zakończeniu współpracy wojskowej z Rosją. Francuzji ewidentnie prowadzą w tej kwestii dziwną dwuznaczną grę, bo stawką jest kilka miliardów euro.

 

Dostawy Mistrali do Rosji już wcześniej wywołały wątpliwości społeczności międzynarodowej. Bardzo krytycznie o tej transakcji wypowiedziały się Stany Zjednoczone i inni sojusznicy Francji z NATO.

 

Rosjanie poinformowali, że budowa kolejnych dwóch śmigłowcowców stoi pod znakiem zapytania, ponieważ armia rosyjska chce najpierw przetestować ich zdolność bojową w przynajmniej rocznej eksploatacji. Okręty Władywostok i Sewastopol planowo miały zasilić flotę pacyficzną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika polakk

Trzystu najbogatszych ludzi

Trzystu najbogatszych ludzi na świecie dodało w tym tygodniu do swojego majątku ponad 25 miliardów dolarów, po ogłoszeniu przez USA sankcji gospodarczych na kilku rosyjskich miliarderów-oligarchów

To było by na tyle podsumowując rozróbę ukrainską!!!!!!!

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Flip

Po co Rosjanom tego rodzaju

Po co Rosjanom tego rodzaju desantowce Mistral? Przeciez to broń wybitnie ofensywna i do w dodatku idealna do podbojów i wyrąbywania przyczółka podczas desantu na jakieś Państwo/region. Szykują się do ataku za jakis czas jak nic. Jeden miał stacjonować na Morzu Czarnym a drugi na Bałtyckim.

Portret użytkownika ola

Ludzie ale się porypało :

Ludzie ale się porypało : dzisiaj Rosja TO JEDYNY KRAJ NA ŚWIECIE KTÓRY WSZELKIE KONFLIKTY ROZGRYWA PRAWIE POKOJOWO.Tak ,tak zaraz będą głosy  a co z Afganistanem, Czeczenią , Gruzją???A CZY KTOKOLWIEK WIE  JAK ROZPOCZĘŁY SIĘ TAMTE KONFLITY ZBROJNE??? KTO NA KOGO NAPADŁ ZBROJNIE???Nie , bo nikt nie chce pamiętać jak było, zwłaszcza polskie reżimowe i skorumpowane media.....za komuny 80% przekazywali prawdy 20% propagandy,DZISIAJ 20% PRAWDY A 80% PROPAGANDY POŁĄCZONEJ Z PRANIEM MÓZGÓW TYM MŁODYM  LUDZIOM  ,którzy wszystko łykną aby sie nie dać w tym wyścigu szczurów....wszystko  łykną nawet najgorsze fałsze i kłamstwa--ponad 20 lat gebelsowskiej propagandy sukcesu zrobiło swoje.Ale na szczęście żyją jeszcze ludzie ,którzy pamiętają tamte czasy i im kitu i wazeliny reżim PO PIS-u nie wciśnie.

Skomentuj