Francja odroczyła dostawy do Rosji okrętów desantowych klasy Mistral

Kategorie: 

Okręt klasy Mistral - źródło: Wikipedia

W czasie gdy Rosja jeszcze nie rozpoczęła zmiany granic w Europie kwitł handel bronią tego kraju z Francją i Niemcami. Ostatnie wydarzenia stawiają pod znakiem zapytania dalszą kooperację w zakresie sprzedaży technologii wojskowych.

 

 

Francja ma podpisany kontrakt na dostawę 2 nowoczesnych okrętów desantowych klasy Mistral. Są to praktycznie odpowiedniki lotniskowców zwane śmigłowcowcami, ponieważ zamiast samolotów mają na pokładzie 70 śmigłowców bojowych, kilkanaście czołgów i około 450 żołnierzy. To spora siła uderzeniowa.

 

Zgodnie z kontraktem we Francji powstają właśnie dwa okręty a kolejne miały być zbudowane już w stoczni rosyjskiej. Pierwszy okręt o nazwie Władywostok, miał być oddany do października tego roku. W kontrakcie zapisano, że każdy miesiąc opóźnienia to kara umowna 100 tysięcy euro.

 

Francuzi albo będą płacić czekając na rozwój wypadków na Ukrainie, albo zerwą kontrakt. Tak wynika przynajmniej z oficjalnych wypowiedzi dyplomatów. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin już straszy karami, a francuski MON nie potwierdza decyzji o zakończeniu współpracy wojskowej z Rosją. Francuzji ewidentnie prowadzą w tej kwestii dziwną dwuznaczną grę, bo stawką jest kilka miliardów euro.

 

Dostawy Mistrali do Rosji już wcześniej wywołały wątpliwości społeczności międzynarodowej. Bardzo krytycznie o tej transakcji wypowiedziały się Stany Zjednoczone i inni sojusznicy Francji z NATO.

 

Rosjanie poinformowali, że budowa kolejnych dwóch śmigłowcowców stoi pod znakiem zapytania, ponieważ armia rosyjska chce najpierw przetestować ich zdolność bojową w przynajmniej rocznej eksploatacji. Okręty Władywostok i Sewastopol planowo miały zasilić flotę pacyficzną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika polakk

Trzystu najbogatszych ludzi

Trzystu najbogatszych ludzi na świecie dodało w tym tygodniu do swojego majątku ponad 25 miliardów dolarów, po ogłoszeniu przez USA sankcji gospodarczych na kilku rosyjskich miliarderów-oligarchów

To było by na tyle podsumowując rozróbę ukrainską!!!!!!!

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Flip

Po co Rosjanom tego rodzaju

Po co Rosjanom tego rodzaju desantowce Mistral? Przeciez to broń wybitnie ofensywna i do w dodatku idealna do podbojów i wyrąbywania przyczółka podczas desantu na jakieś Państwo/region. Szykują się do ataku za jakis czas jak nic. Jeden miał stacjonować na Morzu Czarnym a drugi na Bałtyckim.

Portret użytkownika ola

Ludzie ale się porypało :

Ludzie ale się porypało : dzisiaj Rosja TO JEDYNY KRAJ NA ŚWIECIE KTÓRY WSZELKIE KONFLIKTY ROZGRYWA PRAWIE POKOJOWO.Tak ,tak zaraz będą głosy  a co z Afganistanem, Czeczenią , Gruzją???A CZY KTOKOLWIEK WIE  JAK ROZPOCZĘŁY SIĘ TAMTE KONFLITY ZBROJNE??? KTO NA KOGO NAPADŁ ZBROJNIE???Nie , bo nikt nie chce pamiętać jak było, zwłaszcza polskie reżimowe i skorumpowane media.....za komuny 80% przekazywali prawdy 20% propagandy,DZISIAJ 20% PRAWDY A 80% PROPAGANDY POŁĄCZONEJ Z PRANIEM MÓZGÓW TYM MŁODYM  LUDZIOM  ,którzy wszystko łykną aby sie nie dać w tym wyścigu szczurów....wszystko  łykną nawet najgorsze fałsze i kłamstwa--ponad 20 lat gebelsowskiej propagandy sukcesu zrobiło swoje.Ale na szczęście żyją jeszcze ludzie ,którzy pamiętają tamte czasy i im kitu i wazeliny reżim PO PIS-u nie wciśnie.

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Skomentuj