Francja obawia się kolejnego zamachu terrorystycznego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Francuska policja obawia się, że może dojść do kolejnego zamachu terrorystycznego, jednak tym razem z powietrza. W ostatnim czasie tamtejsze służby bezpieczeństwa namierzyły aparaty bezzałogowe, które nielegalnie poruszały się w przestrzeni powietrznej.

 

Tajemnicze drony zaobserwowano zarówno w dzień jak i w nocy w wielu miejscach, między innymi w centrum Paryża przy Place de la Concorde, w pobliżu wieży Eiffla czy amerykańskiej ambasady. Służby nie były w stanie ustalić kto nimi operował i nie wiadomo, czy akcja była skoordynowana.

 

Do podobnych sytuacji dochodziło we Francji w ostatnich kilku miesiącach. Bezzałogowce można było zaobserwować również w pobliżu pałacu prezydenckiego oraz elektrowni jądrowych. Wielka Brytania również obawia się, że terroryści mogą użyć uzbrojonych bezzałogowców do ataku na elektrownie atomowe.

 

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11431330/Mysterious-drones-over-Paris-cause-panic.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Skomentuj