Francja chce zwiększyć populację wilków na swoim terytorium – rolnicy są oburzeni

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W latach 30. XX wieku wilki zostały skutecznie wytępione przez myśliwych z terytorium Francji, a powrót pojedynczych przedstawicieli tego gatunku zaobserwowano dopiero 60 lat później. Dziś rząd Francji planuje do 2023 roku zwiększyća populację dziko żyjących wilków o prawie 40 %, z 360 do 500 osobników.

 

 

Obecnie wilki należą we Francji do zwierząt chronionych, jednak myśliwi mają prawo do zabicia 40 dzikich drapieżników w ciągu każdego roku, między innymi po to, aby zwierzęta nie powodowały większych szkód w chowie zwierząt gospodarskich. Nie podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy od dłuższego czasu domagają się umożliwienia większego rozwoju populacji wilków.

Według oficjalnego raportu, w 2017 roku wilki zabiły prawie 12 tysięcy owiec. Mimo to rząd kraju ostatecznie zdecydował się na zwiększenie dopuszczalnej populacji wilków, a rolnicy mają w zamian za to możliwość ubiegania się o państwowe dofinansowanie w celu ochrony żywego inwentarza przed drapieżnikami.

 

Także w Polsce liczebność wilków wzrasta. Zgodnie z danymi, w naszym kraju liczebność wilków sięga aż 1000-2000 osobników i także podlegają one ochronie. W efekcie drapieżniki powracają do województw, na terenie których nie były obecne od dziesięcioleci i coraz częściej możemy je napotkać na swojej drodze.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Takija &Ketman

Proszę przeczytać i wyciągnąć

Proszę przeczytać i wyciągnąć wnioski. Cyt.: "Dziś rząd Francji planuje do 2023 roku zwiększyć populację dziko żyjących wilków o prawie 40 %, z 360 do 500 osobników."  WNIOSEK: Obecnie we Francji żyje ok 360 sztuk. I dalej, cyt.: "Według oficjalnego raportu, w 2017 roku wilki zabiły prawie 12 tysięcy owiec."  WNIOSEK: w ciągu jednego roku - 2017 - każdy statystyczny wilk musiał zabić 33, 33(3) owce, co jest ABSURDEM. Czy ten co pisal artykul myślał, czy bezmyslnie przepisał. CYRK !!! 

Skomentuj