Francja chce uzbroić satelity w karabiny maszynowe i lasery

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W połowie lipca, Francja ogłosiła powołanie sił kosmicznych, jednocześnie wskazując, że satelity na orbicie okołoziemskiej w każdej chwili mogą zostać zaatakowane – oślepione lub zniszczone – przez inne państwo. Dlatego francuski rząd zamierza wyposażyć swoje satelity w broń, która pozwoli odpowiadać na każdą agresję wroga w przestrzeni kosmicznej.

 

Minister Obrony Florence Parly ogłosiła rozpoczęcie specjalnego programu, który będzie skupiał się na monitorowaniu sytuacji na orbicie i podejmowaniu stosownych działań defensywnych. Projekt pochłonie 780 milionów dolarów i zostanie włączony do programu wojskowego na lata 2019-2025.

 

Do 2023 roku, Francja umieści na orbicie okołoziemskiej pierwsze satelity patrolowe, które będą wyposażone w kamery, broń laserową i karabiny maszynowe. Satelity będą mogły kontrolować sytuację w przestrzeni kosmicznej i w razie potrzeby będą też odpowiadać na agresję wroga. Francja będzie mogła np. oślepić wrogiego satelitę z pomocą laserów, lub użyć karabinu maszynowego, aby uszkodzić panele słoneczne.

Rząd zaznacza, że program ma charakter wyłącznie obronny. Minister Obrony Florence Parly wskazuje również, że prawo międzynarodowe zabrania umieszczania w kosmosie broni masowego rażenia, ale nie dotyczy to broni konwencjonalnej, oraz broni laserowej. Prawo nie zakazuje również podejmowania działań obronnych w kosmosie.

 

Francja jest zatem kolejnym państwem, które zamierza wzmocnić swoją pozycję na świecie, powołując siły kosmiczne. W podobny sposób postępują Indie, które nie tylko rozwijają broń antysatelitarną, ale też przeprowadziły niedawno swoje pierwsze manewry wojskowe w kosmosie. Stany Zjednoczone również rozwijają swoje kosmiczne siły zbrojne, aby nie pozostać w tyle za Chinami, które podobno wypracowały już metody walki na orbicie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika minoduesp

No i budują swoje NWO... ,

No i budują swoje NWO... , własny naród rząd ma w pogardzie - przybłędom z niewiadomo skąd pozwalają na wszystko a satelity chcą uzbrajać . Kiedyś francuzi potrafili ustawić na dziedzińcu gilotynę i zrobić porządek ale teraz się boją.

Portret użytkownika The Bird

 

 

Podejrzewam że satelita po serii z karabinu maszynowego zacznie lecieć bez kontroli z prędkością kul w przeciwleglym kierunku.

Czekam na dzień, w którym Japonia upomni Polskę do wypłat odszkodowań za Hiroszimę i Nagasaki.

Portret użytkownika minoduesp

Takie efekty to tylko na

Takie efekty to tylko na durnych filmach dla gawiedzi... masa pocisku jest setki tysięcy razy mniejsza od masy satelity i jedynym efektem wizualnym trafienia są dziury . Żeby dowolnego satelitę coś zmusiło do zmiany kierunku wstecz to najpierw musiałoby to coś spowodować wytracenie jego energii kinetycznej do zera by potem nadać mu nową ale o przeciwnym wektorze. A teraz oblicz sobie energię kinetyczną satelity o masie powiedzmy 1 tony i prędkości orbitalnej dajmy na to 5 km/s... Ludzie zacznijcie MYŚLEĆ !

Portret użytkownika Easy Rider

To jest przykład

To jest przykład niezrozumienia III zasady dynamiki. Siły wzajemnego odziaływania są takie same, tylko przyłożone do różnych mas. Dlatego satelita, w wyniku oddania hipotetycznej serii z broni maszynowej, dozna odrzutu z przyspieszeniem odwrotnie proporcjonalnym do stosunku masy własnej do masy wystrzelonych pocisków, czyli praktycznie zerowym.

Strony

Skomentuj