Fragment chińskiej rakiety spadł z nieba i rozbił się na dachu budynku

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Cosmic_Penguin

W Chinach doszło do katastrofy kosmicznej. Na dach domu w prowincji Guangxi spadły części rakiety Długi Marsz-3B. Na szczęście z doniesień medialnych wynika, że obyło się bez ofiar tego niebezpiecznego incydentu.

W dniu 12 lutego 2018 roku miał miejsce start chińskiej rakiety Długi Marsz-3B, która wyniosła na orbitę nową parę satelitów nawigacyjnych. Wystrzelenie miało miejsce z kosmodromu Xichang Satellite Launch Center w prowincji Syczuan. Misja zajęła ponad cztery godziny i zakończyła się sukcesem, ale potem doszło do naziemnej katastrofy właśnie z jej powodu. 

Źródło: Twitter/Cosmic_Penguin

Podczas gdy szczątki amerykańskich rakiet kosmiczne zwykle spadają do oceanu, a dopalacze chińskich rakiet wciąż spadają na lądzie. Mimo, że naukowcy starają się obliczyć wszystko aby obszary zagrożone upadkiem części rakiet były bezpieczne, czasami nie da się uniknąć incydentów w obszarach gęsto zamieszkanych.

Źródło: Twitter/Cosmic_Penguin

Tym razem dopalacz rakiety Długi Marsz 3B/YZ-1 spadł na zaludniony obszar gminy Tianlin w prowincji Guangxi. Niezwykłe jest to, że fragmenty rakiety osiadły rozbite na szczycie budynku. Mieszkańców domu ewakuowano do czasu gdy dedykowana ekipa zabierze szczątki z dachu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Nie kojarzyłem gościa z

Nie kojarzyłem gościa z nazwiska. 

Kękuś, Rose, Tarasiewicz i inni. Cenne wywiady.

Chodzą słuchy, że to wtyka. Ale ja daleki jestem od takich ocen. Oczernianie ludzi krytycznych wobec wladzy to stara i stała metoda.

A prawdziwe wtyki "robią" za patriotów.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj