„Fort Trump” w Polsce? USA mogą zbudować u nas stałą bazę wojskową, za którą zapłacimy miliardy dolarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Przywódcy obu państw dyskutowali na różne tematy, ale zdecydowanie najwięcej mówi się o możliwej budowie amerykańskiej bazy wojskowej. Za „Fort Trump”, Polska może zapłacić miliard dolarów, a nawet więcej.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, Andrzej Duda przekonywał, że stała obecność USA będzie dla nas „gwarantem bezpieczeństwa” i to jest coś, za co Polacy gotowi są zapłacić z własnej kieszeni. Pojawiła się nawet propozycja nazwy dla przyszłej bazy wojskowej: „Fort Trump”. Reakcja prezydenta USA była bezcenna.

Jest to z pewnością bardzo atrakcyjna propozycja dla Trumpa, zwłaszcza, że Polska zamierza zapłacić za stałą obecność amerykańskich wojsk. Mówi się, że za bazę zapłacimy miliard dolarów. Później słyszeliśmy o dwóch miliardach, ale dokładna kwota nie jest znana. Andrzej Duda mówił jednak o „miliardach dolarów”.

Źródło: © European Union 2015 - European Parliament

Stany Zjednoczone rozważają propozycję, którą Rosja traktuje wręcz jako prowokację. Nawet z NATO wypłynęło niezadowolenie – niektórzy eksperci twierdzą, że budowa amerykańskiej stałej bazy wojskowej w Polsce może spotkać się z reakcją Rosji, dlatego jest to ryzykowny projekt. Z kolei „Fox News” przypomniał o porozumieniu NATO-Rosja z 1997 roku, które zabrania stałej obecności wojsk w krajach byłego Układu Warszawskiego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jan Tarwid

# 2516

# 2516
...Podpis...
Powstawanie
Z kolan poprzez stanie.

Powstawanie z kolan 
Wymaga najpierw pozycji
Stojącej by przejść 
Do pozycji siedzącej.

Do pozycji siedzącej
Po zrealizowaniu tego
Że niewypały psychologiczne
Przez rządzicieli rosyjskich
Pozostawione zostaną
Przez stojącego oraz
Przez wielnie ostatecznie 
W Polsce rozbrojone. 

Rozbrojone
Dzieki temu, że możemy
Zbudować wlasne drony
Oraz naboje wielostopniowe
Do wyjścia w kosmos gotowe.

Gotowe także do tego
By jakby co i wrazie czego
Obronić w Polsce ' Fort Trump "
Narodu Amerykańskiego. 

Autor Janwid.
Sept. 19/2018 

https://zmianynaziemi.pl/.../fort-trump-w-polsce-usa-moga...

///

Portret użytkownika Zenek ;)

" Kalina pisze:

" Kalina pisze:
20 września 2018 o 16:37

[Laszka] Co do sypania mogę potwierdzić, w Monachium sypią od wczoraj bez przerwy […]
—————————–
[22:40] O chemtrails
Wedlug JZhP rzad berlinski wydal 485 mld na leczenie chorob wywolanych przez samolotowe opryski chemiczne, czyli tzw. chemtrails (glownie chodzi o aluminium). Ponoc Niemcy juz sie wycofaly z tego eksperymentu. Opryskow dokonuja samoloty wojskowe, w tym wojskowe przemalowane! na pasazerskie oraz niektore samoloty pasazerskie. Wedlug Alexa w te procedure uwiklany jest m.in. „polski” LOT.

http://porozmawiajmy.tv/aktualnosci-wyborcze-18-09-2018-jan-zbigniew-hrabia-potocki/ "

NA LECZENIE CHORÓB OD CZEGOŚ co wedle różnych łaskoliznych NIE ISTNIEJE... więc CO LECZĄ ?

Portret użytkownika Zenek ;)

A tu o kolejnym SUKCESIE pana

A tu o kolejnym SUKCESIE pana "WAZELINA Z POŁYKIEM"... tfu... ŁASKAWCY... od polin

Oglądając tę mapę Eurostatu ktoś powiązał wysoką umieralność na raka w naszej części Europy z faktem sprzedawania w sklepach produktów gorszej jakości. Jak dla mnie mapa ta bardziej pokazuje, że szybka diagnostyka i rozpoczęcie leczenia raka na wczesnym etapie jego rozwoju ma gigantyczne znaczenie dla szans na przeżycie. Pod tym względem Polsce (jak i w innych państwach naszego regionu) jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia.

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04548-Mapa-umieralnosci-na-raka-w-Europie.htm

Portret użytkownika 3plabc

Że jak? Że zapłacimy z

Że jak? Że zapłacimy z własnych pieniędzy?!? Chyba żeś Andrzejku z ch... spadł! W ćwierć wieku po pozbyciu się Sowietów, którzy goniąc Hitlera tak się u nas zadomowili, że przez pół wieku do domu wrócić nie chcieli mamy mieć nowego okupanta?!? Tylko tego sami zapraszamy do kraju i jeszcze mamy zapłacić za okupacje i im bazy wybudować... to już jest grube przegięcie pały!!! Niech żyje Banana Republic of Poland! Zaczynam się czuć jak mieszkaniec Salwadoru! Nic was rządowe gamonie historia relacji USA ze swoimi sojusznikami nie nauczyła? Żebyście jak wam wajcha w inną stronę odbije nie doczekali się spisku CIA w celu ustawienia bardziej posłusznej władzy!!! I to wszystko w 100-lecie odzyskania niepodległości! Oddamy ją teraz za darmo... kur.... wróć zapłacimy żeby nam ją zabrali!

Ps. Szczerze to mi się Duda z Duce kojarzy (od wczoraj zaczyna mi się z nim mylić)... a Trump jak w mordę strzeli przypomina mi Hitlera! Ogólnie to Pis zaczyna przypominać mi NSDAP- mamy socjalizm, mamy narodowy patriotyzm, mamy wskazanego wroga- Rosję (jak nie ZSRR to Rosja hehehe) jeszcze potrzeba odebrać wolność społeczeństwu i zażądać ofiary krwi w imię misji cywilizacyjnej!!!

Portret użytkownika sapiecha

Przyjmijmy, że będzie ich 10

Przyjmijmy, że będzie ich 10 000 pewnie większość z rodzinami. 10.000 x 5000 $ (przeciętny mięsięczny dochód żólnierza US army) = 50. 0000 000 $ do wydania na produkty i usługi zakupione w Polsce (tak wiem część to oszczędności). Do tego dochodzą usługi i praca lokalsów na rzecz bazy oraz co najważniejsze nasze bezpieczeństwo bo żaden zapluty rusek nawet nie pomyśli żeby podnieść ręke na Polske i Polaków. Samorządy bedą dosłownie się bić o lokalizację bazy u siebie.  To nie sa czerwonoarmiści co w dziurawych butach po polu za myszami ganiają. Pamiętamy jak w 1993 wyrywali kaloryfery, zużytą armaturę czy wykręcali klamki zabierając w bydlecych wagonach "majątek" do matuszki rossiji a co sie nie dało to niszczyli, wybijając nawet szyby czy dziurawiąc ściany działowe. Jak dzikusy. 

Portret użytkownika Doktor Lekter

Amerykańskie bazy zagraniczne

Amerykańskie bazy zagraniczne to obiekty zamknięte posiadające własne mieszkania, sklepy, kina i całą infrastrukturę potrzebną do życia. Żołnierze mają zakaz robienia zakupów poza bazą. W dodatku na terenie bazy nie obowiązuje prawo kraju na terenie którego ona się znajduje, jest to terytorium USA.

Portret użytkownika еuklidеs

No to wychodzi 50 milionów

No to wychodzi 50 milionów USD/miesiąc, a baza ma kosztować kilka miliardów USD  + ok 1 mld USA rocznie. Interes jak sto diabłów!!! Powinieneś zostać doradcą Morawieckiego, bo on uwielbia rozdawać obcym podmiotom polskie pieniądze na rzecz bliżej niezidentyfikowanych korzyści, w postaci możliwości otrzymania przez Polaka ciężkiej pracy i homonta na szyję, zapie..nia przez wiele godzin na cudze firmy, a teraz bazy. Boże, oby to był tylko jakiś głupi sen!

Portret użytkownika U_P_Adlina

Polacy nie chcą u siebie

Polacy nie chcą u siebie bandytów uSSmańskich sponsorujących nazim i banderyzm na upainie. Kwiki bander-ukrów i zaklinanie przez nich rzeczywistości tego nie zmienią. Hehehehe! Ze współpracą Rosji i Chin wywalimy dziada zaoceanicznego, którego powoli opuszczają kolejni "sojusznicy", jak Turcja.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Zbigniew

Dalej bedą zabijać nas tylko

Dalej bedą zabijać nas tylko na drogach,czy przejda do fazy drugiej,tzn.depopulacji poprzez wyraz miłości bliźniego,czyli szczepionki na wszystko......poza zdrowiem.....a może od razu trzeciej i potraktują jak Indian.

Portret użytkownika Lutek

Duda Duda i Duda ale

Duda Duda i Duda ale Komoruski on to wiedział o czym z przydentem USA rzmawiac opowiadal mu o polowaniu i jak nalezy bigos gotowac zenada. Draznic Rosje - oddajcie odrazu caly swoj dobytek w celu budowania dobrobyty w nowym ZSSR tam sie nic nie zmienia. Ludzie jak byli biedni tak sa.

Strony

Skomentuj