Ford zbuduje fabrykę autonomicznych samochodów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ford ogłosił plany zbudowania nowej fabryki w amerykańskim stanie Michigan, która będzie przeznaczona do produkcji i testowania pojazdów autonomicznych. Legendarny producent zamierza dostosować się do współczesnych trendów i poświęcić więcej uwagi rozwijaniu swojej oferty inteligentnych i elektrycznych samochodów.

Nowa fabryka, której otwarcie jest planowane na przestrzeni następnych 2 lat, będzie przede wszystkim skupiać się na przekształcaniu nowych modeli hybrydowych w autonomiczne pojazdy przy zastosowaniu odpowiednich technologii. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, ile osób znajdzie zatrudnienie w nowym obiekcie.

 

Jak zaznaczył Joe Hinrichs, prezes Forda ds. operacji globalnych, centrum produkcyjne "będzie czymś więcej niż tylko miejscem umieszczania mózgów wewnątrz pojazdów". Fabryka ma zostać wykorzystana do ulepszania wnętrz istniejących modeli i dodawania wybranych technologii, zgodnie ze spersonalizowanymi życzeniami klientów.

 

Nowe centrum rozwojowe jest częścią wartej 900 milionów dolarów inwestycji Forda, który w 2017 roku postanowił zrestrukturyzować swoje zakłady produkcyjne w stanie Michigan. Oprócz autonomicznych pojazdów, w planach firmy znajduje się też projekt zbudowania swojego pierwszego całkowicie elektrycznego samochodu. Pierwszy w pełni elektryczny SUV ma zostać zaprezentowany w przyszłym roku.

Rozwój pojazdów autonomicznych i elektrycznych jest najważniejszym punktem planu dyrektora generalnego Forda, Jima Hacketta, który postanowił unowocześnić wizerunek producenta, od zawsze kojarzonego z historią i tradycją. Od czasu objęcia stanowiska dyrektora w 2017 r., Hackett był krytykowany za zbyt wolne reagowanie na zmieniające się trendy i technologie.

 

Najwidoczniej krytyczne uwagi poskutkowały, ponieważ na początku 2019 roku Ford ogłosił nawiązanie współpracy z Volkswagenem w celu zmniejszenia kosztów opracowania autonomicznych i elektrycznych samochodów. Prezes Joe Hinrichs wierzy, że za 4 lata Ford będzie światowym potentatem w zakresie nowocześności na drodze.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika polaczkisiekłócom

1) Guma z opon nie znika w

1) Guma z opon nie znika w magiczny sposób ile ton tego syfu idzzie do obiegu

2) Okładziny z klocków i szczęk hamulcowych nie znikają.... ludzie je wdychaja

3) Oleje i płyny hamulcowe gdzie idą ?? są spalane czym oddychamy

4) spaliny i cztery to raczysko dla was kierowcy i wszych dzieci wdychajcie ten syf dalej

    i cieszcie się że możecie sobie pojechać do maka na syf w zarciu Smile

 

Portret użytkownika polaczki.sie.nie.kłócom

Oto jest postep

Oto jest postep technologiczny i cywilizacja zniłego zachodu : zatruta woda, zatrute powietrze, zatrute jedzenie, zatrute drzewa, zatrute zwierzęta! A komu za to podziękować ??? bo jakiś głupek chciał się dorobić a i tak zdechnie , żadna technologia go nie uratuje i tak zgnije! Nigdy nie uda sie wam bogate świnie przenieść świadomości do maszyny!

Portret użytkownika hs100

A w mediach p..dolą żeby

A w mediach p..dolą żeby wybrac sie z rodziną na spacer po świeżym powietrzu albo wycieczkę ścieżką rowerową po mieście dla zdrowia. Codzinna dawka pyłu śmieci gumy kurzu związków organicznych spalin z kopcących diesli każdemu sie przyda. Za to jak zobaczą desperata który pali ukradkiem za wiatą traimwajową to dzwonią po Straż M bo szkodzi ich cennemu zdrowiu. Jak łatwo manipuluje się idiotami.

Portret użytkownika Leutu

Super, tylko teraz trzeba

Super, tylko teraz trzeba stworzyć cyborgi, które kupią te samochody i będą nimi jeździć, bo ludzie nie potrzebują samochodów, których nie można samodzielnie prowadzić. Autonomiczne samochochody są jak autonomiczny sport, np. mecz piłki nożnej, który sam się rozgrywa, automatycznie, a ogląda go automatyczna publiczność, czyli nikt.

Portret użytkownika Robaczkowa

I dobrze! Jestem fatalnym

I dobrze! Jestem fatalnym kierowcą stwarzającym spore zagrożenie na drodze. Zdaję sobie z tego sprawę. Rano zwykle trudno mi się skupić i mam zapędy do częstego myślenia o niebieskich migdałach. Chętnie bym sobie coś takiego kupiła (gdyby oczywiście byłoby mnie na to stać). Wiadomo, że te auta nie będą w 100% idealne ale z pewnością będą bezpieczniejsze niż to ze mną za kierownicą. Mam nadzieję, że uda mi się nie zabić do tego czasu Wink

Strony

Skomentuj