Ford buduje roboty logistyczne, które zautomatyzują transport za pomocą autonomicznych samochodów

Kategorie: 

Źródło: Ford

Popularny koncern motoryzacyjny Ford chce w pełni zautomatyzować usługę dostarczania przesyłek do klientów. Dlatego firma pracuje nad humanoidalnymi robotami, które będą jeździły razem z autonomicznymi samochodami i dostarczały paczki pod same drzwi konsumentów.

 

Digit to robot przypominający człowieka, który właściwie nie posiada głowy, ale jest wyposażony w kamerę i laserowy czujnik radarowy. Maszyna potrafi samodzielnie pokonać krótki dystans z samochodu do drzwi klienta i zostawić paczkę o masie do 18 kilogramów. Ford zwraca uwagę, że robot potrafi również wchodzić po schodach i samodzielnie wstać na wypadek potknięcia się, choć dzięki wbudowanym czujnikom może omijać przeszkody.

 

Digit będzie towarzyszył autonomicznym samochodom, samodzielnie wysiadał z pojazdu, brał paczkę w swoje mechaniczne ręce i zanosił ją pod same drzwi. Ford zamierza zrealizować swój pomysł już w niedalekiej przyszłości – firma liczy, że pierwsze humanoidalne roboty będą dostarczać paczki już w 2021 roku.

Tym samym Ford zamierza w pełni zautomatyzować usługę dostarczania przesyłek, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić ogromną sumę pieniędzy na dostawach. Dla przykładu, korporacja Amazon w całym 2018 roku wydała 27 miliardów dolarów na dostawę przesyłek. Szacuje się, że zastępując ludzkiego pracownika robotem będzie można zmniejszyć koszty dostaw o co najmniej 60%.

Ford chce wprowadzić swoich zrobotyzowanych kurierów wraz z własnymi autonomicznymi samochodami dostawczymi. Jednak zanim to nastąpi, firma przeprowadzi liczne testy w swoich fabrykach, sprawdzi reakcję ludzi na widok maszyny bez głowy, a następnie wypróbuje je w warunkach rzeczywistych, tj. na ulicach miast. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za kilka lat, widok robota dostarczającego przesyłkę stanie się dla Amerykanów czymś zupełnie normalnym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Exitpools i ostateczne wyniki

Exitpools i ostateczne wyniki Konfederacji różnią się o 25%. Skąd ta różnica jeśli w przypadku innych partii brak aż tak dużych rozbieżności. Nie wierzę w przypadki. Pogłoski mówią, że ostateczny wynik Konfederacji wynosi 4,47 proc. ? napisał na Twitterze Daniels." TAK WŁAŚNIE: 447!

Janusz Zagórski miał racje ! posłuchajcie co mówił, system liczenia głosów jest w rękach kumpli danielsa !

Czy wybory do PE mogą zostać sfałszowane ?- Janusz Zagórski na 30 min przed ciszą wyborczą

https://www.youtube.com/watch?v=rbb1-Domj3U

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Illuminat13

Zydzi sie modlili w czasie

Zydzi sie modlili w czasie holokaustu milionami chrzescijanie tez na ukrainie  zmarlo 8 milionow z glodu muzelmanie wala glowa w beton co to wam daje  ???wojny smierc choroby zadna modlitwa nie pomaga  Co moze zmienic ten swiat na lepsze rozwoj swiadomosci nauki w dobrym kierunku Ludzie sa leniwi pozwalaja chciwosci klamstwu na egzystencje dlatego tak sie dzieje Rzadza wami kaplani politycy robicie na nich a oni daja wam tylko smierdzacy klamstwem odpad opasajac sie waszymi pieniedzmi

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika kapitan ameryka

Lepiej zacznijcie pisac o

Lepiej zacznijcie pisac o Bilderberrgerach.zacznijcie uswiadamiac ludzi co ich czeka w najblizszej przyszłosci.Bedzie goraco! Juz niedlugo! grupa dziala i planuje .Błagam  tylko nie powołujcie sie nate internetowe brednie i powielanie bzdetów gdzie spotkanie ,ze to tajemnica,ze bedziemy niewolnikami.Odrobine zanagazowania.Amoze juz panowie odwiedzili panów z portaku i jak inne media jest blokada na naprawde istotne sprawy tak jak we wszystkich mediach?

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika minoduesp

No dobra , postęp - postępem

No dobra , postęp - postępem ,firma zaoszczędzi ale jeśli inne firmy także postanowią kiedyś zastąpić ludzi robotami to co zrobić z żywymi ludźmi ?. Trzeba zacząć o tym myśleć już dziś , jak zorganizować gospodarkę - (skoro ludzie mają nie pracować to za co mają żyć ) i na co przekierować ludzkie siły oraz zainteresowania . 

Portret użytkownika inzynier magister

nic nie piszecie o

nic nie piszecie o zwycięstwie folksdojczy i opętańców wiosennych ? bez konfederacji sprzedadzą nas USraelowi jak nic ! Przez noc nagle konfederacji odjęto tyle że nie przekroczyła progu, jakiś cud  serwerowy ! Trzeba się modlić do Boga Ojca, Ducha Świętego, Maryi Dziewicy i Jezusa o ratunek bo inaczej będzie cienko !

Jarosław Kaczyński: "rozstrzygający bój o przyszłość ojczyzny na jesieni. Musimy zwyciężyć" czyli  dalej aborcja. Gender w szkołach. parady zboków i Sprzedawanie Polski eskimosom...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj