Na Florydzie wprowadzono stan wyjątkowy z powodu wirusa Zika

Kategorie: 

youtube.com

Na Florydzie odnotowano dziewięć przypadków zakażenia wirusem Zíka. W związku z powyższym w czterech okręgach stanu wprowadzono stan wyjątkowy, podaje Associated Press.

 


Rick Scott, gubernator stanu, podpisał dekret zezwalający Departamentowi Rolnictwa na wprowadzenie wszelkich środków zabezpieczających ludzi przed komarami, które mogą być nosicielami choroby. Oznacza to też, że obywatele muszą podporządkować się bezwzględnie działaniom, podejmowanym przez władze federalne, które odpowiadają za zdrowie.


Władze Florydy uważają, że do zainfekowania wszystkich dziewięciu osób doszło jednak poza granicami stanu. Zakażeni podróżowali wcześniej do krajów objętych epidemią. Wirus Zika jest najbardziej niebezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ powoduje małogłowie u płodu z potencjalnymi ciężkimi uszkodzeniami mózgu. Takie przypadki odnotowano już w Brazylii. Wcześniej WHO uznała, że zagrożenie może mieć charakter globalny.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Może to"wirus" ZIKA a może to

Może to"wirus" ZIKA a może to GENOTYP ZIKA wstrzykiwany ciężarnym z nadzieją iż dokona podmiany DNA płodu na taki bardziej "kosmiczny".

Popatrzcie sobie na twarze ZIKA i na twarze ryte na archaicznych kamieniach z wymarłych tam kultur.

MRÓWKĄ..... pachnie.

Portret użytkownika Ja79

Wirus Zika..... Wirus

Wirus Zika..... Wirus wywołujący gorączkę denga....  Wirus ebola.....   Zarodziecc malaryczny........ To tylko nieliczne przypadki organizmów pasoźytniczych (w przypadku wirusa trudno mówić o nim jako o organizmie, ponieważ nie spełnia on tzw. postulatów żywego organizmu), które wywołują choroby głównie u członków biednych krajów Am. Płd., Afryki czy Azji. Zarazić się można podczas podróży do owych krajów. Czy jest to kolejny przypadek, że "epidemia" rozpoczyna się właśnie wśród najbiedniejszych ludzi nazej planety? Bo ja tutaj widzę coś innego. Wiem, zaraz mnie zakrzyczą, że teorie spiskowe, że panikę sieję. Ale spójrzcie na to z tej strony: pierwsze przypadki zawsze wśród biedoty, gdzieś na prowincji. Później rozprzestrzeniają się do sąsiednich osad i mniejszych miasteczek. Następnie jadą "wolontariusze" z Zachodu i ratują tamtejszą społeczność. Wiecie, co mi to przypomina? Wielkie laboratorium badawcze, w którym swinkami morskimi są biedni niewyedukowani ludzie. Mocarstwa wprowadzają pasożyty do środowiska poprzez wektory (komary, nietoperze, generalnie organizmy modyfikowane genetycznie) i sprawdzają jak szybko rozprzestrzeni się infekcja, w jaki sposób organizm ludzki sobie z nią poradzi, jakie leki są skuteczne i koniec końców czy możliwe jest szybkie wynalezienie szczepionki. Szczepionki, która nota bene będzie złotą kurą dla koncernów farmaceutycznych, a która niekoniecznie będzie służyła społeczeństwu (mam na myśli długofalowe skutji uboczne, o których się nie mówi, albo i nawet nie sprawdza, bo co to są za badania kliniczne przeprowadzane w ciągu 6-ciu tygodni, maksymalnie dwóch lat).  Te badania mają na celu sprawdzenie skuteczności danego wirusa, pierwotniaka czy bakterii jako broni biologicznej. Tak było też w przypadku wąglika na Wyspach, który wydostał się z tajnego wojskowego laboratorium badawczego. Przypadek? Na tym świecie nie ma przypadków. Przypatrzcie się dobrze i przeanalizujcie wszelkiego rodzaju "epidemie" z ostatnich pięćdziesięciu lat. Odpowiedź nasunie się sama.

Portret użytkownika keri

Nie ma wirusa zika.

Nie ma wirusa zika. Uszkodzenia genetyczne są spowodowane opryskami chemicznymi, katastrofą w Fukushimie, żarciem GMO.
W Brazylii jest mnóstwo plantacji GMO, są stosowane pestycydy zakazane w innych krajach, dodatkowo wszystkie kobiety ciężarne dostają szczepionkę przeciw krztuściowi.
Proszę nie liczyć na to, ze producent GMO, producent szczepionek albo producent pestycydów przyzna się do szkodliwości swych produktów.
Skażenie z Fukishimy jest na całej Ziemi.
Komar-pogromca to tylko ofiara. Nieistniejący wirus to przykrywka na rzeczywistych sprawców.

Portret użytkownika N1KT

Dziękuję ci Keri że mnie

Dziękuję ci Keri że mnie wyręczasz. Sam jeden nie daje rady informować Polaków o Fukushimie, GMO modyfikacja jedzenia, szczepionkach i opryskach chemicznych. (choć jeśli chodzi o te wszystkie pozostałe to są niczym przy skażeniu z Fukushimy w powietrzu jedzeniu i wodzie.)
BeautifilGirlByDana mówi dokładnie to co mówiłem już dawno temu i teraz o przykrywce skażenia Fukushimskiego nieistniejącym virusem Zika.
https://www.youtube.com/watch?v=T6MDEeq4BZI
Marco Kaltofen sporo tu wyjaśnia ale trzeba umieć po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?v=MnVkRWKrVEw
 
Ludzie - my mamy absolutnie realny koniec świata i życia na ziemi - nie wiele czasu zostało ! Sad

Portret użytkownika brutal

a mi to wygląda że to

a mi to wygląda że to ufoludki są ojcami, a te na komary to zwalają ,a ten szczur z tym uchem na plecach to terz ciekawa sprawa .Tak na serio ,ten swiat jest juz całkiem popierdolony ,narobia takiego gnoju że naprawde trzeba będzie atomu żeby planete oczyścic ze wszelkiego scierwa

Strony

Skomentuj