Floryda pozywa amerykański Sanepid - CDC - za nieuzasadnione niszczenie gospodarki lockdownami

Kategorie: 

Źródło: Ron DeSantis (Twitter)

Gubernator Florydy Ron DeSantis, pozwał amerykańskie Centrum Chorbób Zakaźnych. Jego decyzja została uzasadniona znacznym przekroczeniem uprawnień i niszczeniem przemysłu wycieczkowego i turystycznego stanu Floryda.

 

Zdaniem amerykańskiego gubernatora, CDC nie dysponuje kompetencjami do zamykania całych branż na nieokreślony czas. Promowanie związków nauczycielskich, wymaganie od dzieci na letnich obozach noszenia maseczek nawet na świeżym powietrzu oraz blokowanie wielu kluczowych dla Florydy gałęzi gospodarki, jest jego zdaniem skandaliczne.

Gubernator twierdzi, że koronawirus to zaledwie wymówka do prowadzenia politycznej gry. Uważa on również, że niewybieralny organ państwowy nie powinien mieć prawa zamykać całych branż. Trudno ocenić czy pozew doprowadzi do czegokolwiek, jednak oznaki buntu ze strony władz samorządowych USA, mogą napawać optymizmem i nadzieją na rozszerzenie tych wątpliwości na inne kraje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

w sondach to oni wygrają tyle

w sondach to oni wygrają tyle co Trampek... gdyby tak odstrzelili paru szczepionkowych maniaków... o, wtedy to tak - momentalnie by zaczęto przestrzegać prawa normalnych ludzi do normalnego życia...
normalnie odstrzelić trzeba zwyrodniałe bydło... ewentualnie udekorować uliczne latarnie gdyby były problemy z amunicją albo cisza nocna albo okres lęgowy ptaków...

 

Skomentuj