Flawanole z kakao zmniejszają ryzyko śmierci z powodu udaru i zawału serca o 39%

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy zauważają również, że flawanole mogą zmniejszać ogólne ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Z drugiej strony, multiwitaminy nie wykazały żadnych wymiernych korzyści w tym zakresie. Z wcześniejszych badań wiadomo, że flawonole znajdujące się w kakao, herbacie, owocach, warzywach i jagodach mają pozytywny wpływ na zdrowie układu krążenia.

 

Tymczasem istnieje bardzo niewiele badań długoterminowych z dużymi uczestnikami, które mogłyby potwierdzić wyniki małych artykułów naukowych. Amerykańscy naukowcy wypełnili tę lukę i przedstawili wyniki badania z udziałem ponad 21 tys. osób, które średnio przez 3,6 roku przyjmowały suplementy flawonolu kakaowego (500 mg) lub multiwitaminy.

 

Wyniki są publikowane na stronie internetowej Kliniki Harvard Medical School.

 

W porównaniu z grupą placebo i grupą multiwitaminową suplementy flawonolu zmniejszyły ryzyko rozwoju choroby sercowo-naczyniowej o 10 - 15%. Ryzyko zgonu z powodu zdarzeń sercowo - naczyniowych było o 27% do 39% mniejsze (im ściślej osoba przestrzegała zaleceń suplementacyjnych, tym było to korzystniejsze). Naukowcy prześledzili zmniejszenie ryzyka zgonu po udarze, zawale serca, rewaskularyzacji wieńcowej, chorobie tętnic szyjnych, dusznicy bolesnej i innych.

 

Tymczasem codzienne przyjmowanie multiwitaminy nie miało znaczącego pozytywnego wpływu na ryzyko rozwoju chorób sercowo - naczyniowych lub zgonu z ich powodu. Równolegle naukowcy ocenili ryzyko zachorowania na raka. Przyjmowanie witamin również nie wykazało znaczących zmian, chociaż poprawiło działanie niektórych ważnych biomarkerów.

 

Wyniki tego badania nie są rozstrzygające. Obecnie trwa obserwacja uczestników. Nadrzędnym celem autorów jest określenie korzyści płynących ze stosowania flawanoli i witamin w profilaktyce chorób układu krążenia i onkologicznych, a także chorób oczu, demencji i innych chorób związanych ze starzeniem się.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Powiedziałbym, że to ryzyko

Powiedziałbym, że to ryzyko,to wszystko oscyluje w granicach 50 na 50 procent ! Jak chcesz to tak masz mniej zawału serca a jak nie to nie masz i już  !  NAdal jednak zawał serca jest nadal dla 50% groźny a dla 50% to oni np.wpierdalają flawanole i omega 33 kwasów w margarynie. No i tyle....Powiedział profesur dochtur wyhbilitowany.

Portret użytkownika spokoluz

wklejam tu bo w innych artach

wklejam tu bo w innych artach przesiąkną przez propagandowe wklejki

Hal Turner 19.03.2022 - koncówka artukułu

Na marginesie dodam, że kiedy wyszedłem na zewnątrz, aby zatankować, usłyszałem w oddali pisk jakiegoś zwierzęcia przypominający pisk śmierci.   Pomyślałem sobie: "Wow, coś właśnie zostało zabite".   To był właśnie TEN rodzaj pisku.   

Gdzieś tam, w ciemnym lesie, jedna rzecz zaatakowała drugą, prawdopodobnie po to, aby ją zjeść.  I nic się tym nie przejęło.   Nikt nie przybiegł, żeby je uratować.  Żadne inne stworzenie nie interweniowało.

Coś żyło i jadło, podczas gdy coś innego umarło nagle i brutalnie, aby stać się pokarmem dla napastnika.

Natura.  Gówno ją obchodzę ja, Ty czy cokolwiek innego.   Przetrwają najsilniejsi. Koniec kropka.

I właśnie to... właśnie to...  . . jest powodem, dla którego się przygotowuję. Dlatego mówię moim czytelnikom i słuchaczom radia, żeby się przygotowali.   Ponieważ w ostatecznym rozrachunku natura ma w dupie to, czy ktokolwiek z nas przeżyje czy umrze.  Natura nie dba o to, czy ja lub moja rodzina będziemy jeść czy głodować.  Natura nie dba o to, czy mam prąd, czy nie.   Przyroda w ogóle ma to w dupie.

To do mnie należy planowanie.  Ja ... muszę być gotowy.  Jeśli nie dla siebie, to dla mojej rodziny.   

Bo tylko ci, którzy przygotują się na to, co - jak wszyscy widzimy - nadejdzie, będą mieli choćby cień szansy na przeżycie.

Przetłumaczono z www.DeepL.com

Do upadłego będę pisał - zadbajcie o siebie i swoje rodziny przede wszystkim !

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ohsoke

synek, na zmianach na ziemi

synek, na zmianach na ziemi szaleją tylko ruskie onuce, tak samo jak w 2014. to samo nasilenie, ten samo sposób działania, więc nie bredz o banderowcach tylko puknij sie w ten pusty łeb

ten portal sie doczeka a wlasciwie juz doczekał, kwestia czasu Smile

Portret użytkownika Ar

Zjadanie po malym kawalku

Zjadanie po malym kawalku gorzkiej czekolady raczej niewielu ludziom zaszkodzi wiec moze warto. Szkoda tylko ze smakuje tylko latem gdy jest cieplo. Moze ja warto podgrzewac? A kakao jako napoj czy w ciescie tez mozna od czasu do czasu zjesc.
A najlepiej miec zroznicowana diete z przewaga rodzimych produktow bo pod nia sa zbudowane nasze geny przez tysiaclecia jakie nasi przodkowie zyli w tym klimacie

Portret użytkownika Q

W dzisiejszym świecie

W dzisiejszym świecie suplementacja witaminowa jest już niestety koniecznością by zachować zdrowie , które powinno być dobre z samego prawidłowego odżywiania się . Sęk w tym , że wyjałowienie gleby (sypanie nawozów przyspieszających wzrost roślin gleby nie użyźnia a jedynie przyspiesza jej zubożenie) spowodowało , że dzisiejsze warzywa i owoce mają o 50% (a może jeszcze mniej) witamin i niezbędnych minerałów , które roślina mieć powinna. Czyli jemy to samo i tyle samo co kiedyś a organizm ma z tego znacznie mniej co prowadzi do "niedożywienia" a to do zmian zwyrodnieniowych. Czemu nawozy sztuczne są "szkodliwe" ? Bo po pierwsze zmuszają roślinę do szybszego wzrostu a przez to nie ma ona czasu na wytworzenie owych witamin a po drugie zwiększanie tym sposobem plonów powoduje szybsze pobieranie z gleby minerałów , których już się jej nie zwraca . Żyzna gleba nie potrzebuje nawozów sztucznych. Na dokładkę głęboka orka pól powoduje jej wysuszenie i poprzez wystawienie gleby na działanie światła słonecznego cześciową sterylizację (zabicie) żyjących w niej mikrobów. Okazuje się też , że używanie stalowych pługów dostarcza ziemi nadmiaru żelaza (bo pługi się ścierają) a to roślinom też nie służy. Ale wystarczy zamienić stal na miedź (czyli miedziany płóg zamiast żelaznego) oraz stosować orkę płytką by rośliny rosły lepiej i szybciej bez nawożenia. Z jednej strony właściwe odżywianie a z drugiej strony aktywność fizyczna i o serce martwić się nie będzie trzeba . Jak ścieki w rurach płyną powoli to się w nich szlam osadza i się zatykają a w szybkim nurcie rury pozostają czyste. To samo tyczy się krwiobiegu , w siedzącym trybie życia tworzą się zastoiny a w ruchu naczynia krwionośne same się czyszczą. 

I nie prawdą jest , że "na starość tak jest" .. oto dowód , to jest "stara" kobieta:https://dobrewiadomosci.net.pl/57988-slodkie-zycie-bez-cukru/

Skomentuj