Fizyk Michio Kaku uważa, że nawiązanie kontaktu z cywilizacją pozaziemską to fatalny pomysł

Kategorie: 

Foto: Cristiano Sant´Anna/indicefoto.com/CC BY-SA 2.0

Zdaniem naukowców jesteśmy coraz bliżej odkrycia pierwszych inteligentnych pozaziemskich form życia. Jednak nie wszyscy są tym zafascynowani. Znany na całym świecie fizyk uważa, że nawiązanie kontaktu z cywilizacją pozaziemską może zakończyć się dla nas tragicznie.

 

Prace nad najnowocześniejszym teleskopem kosmicznym wkrótce dobiegną końca. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pozwoli na obserwacje tysięcy odległych egzoplanet. Michio Kaku uważa, że mamy dużą szansę na odkrycie obcej cywilizacji.

 

Część naukowców uważa, że ludzkość powinna nawiązać kontakt z cywilizacją pozaziemską, jeśli taką odkryjemy. Jednak zdaniem słynnego fizyka, kontakt ludzi z obcymi może zakończyć się tak jak spotkanie Montezumy i Cortésa w Meksyku. Michio Kaku twierdzi, że ludzkość zapewne skontaktuje się z obcymi, którzy w większości mogą być przyjaźnie nastawieni, lecz powinniśmy zachować ostrożność.

W 2018 roku naukowiec powiedział, że ludzkość nie powinna zdradzać swojej obecności w kosmosie, ponieważ nie wiemy, jakie intencje mogą mieć cywilizacje pozaziemskie. Wszelkie interakcje z obcymi mogą okazać się ryzykowne.

 

Podobnego zdania był Stephen Hawking. Słynny naukowiec, który zmarł w 2018 roku, uważał, że zaawansowane cywilizacje pozaziemskie mogą chcieć skolonizować Ziemię. Z drugiej strony, Hawking mówił, że odkrycie życia pozaziemskiego byłoby największym osiągnięciem w historii.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika miriam22

Napewno są od nas

Napewno są od nas inteligentniejsi i mają dużo bardziej  rozwinięta naukę skoro mogą tu dolecieć. Wniosek taki, że nie podejmą nawet próby kontaktu z gatunkiem ludzkim.

Portret użytkownika Kwazar

Nawiązanie kontaktu z obcą

Nawiązanie kontaktu z obcą cywilizacją to tak rozległy temat, że najlepiej żeby NIE DZISIAJ ! Tymczasem MY sami, nie potrafimy nawiązać ze sobą kontaktu i to w dodatku na tej samej ZIEMI. A jeśli ONI już tu są (jest to całkiem możliwe) to zrobią z nami WSZYSTKO CO IM SIĘ TYLKO PODOBA.

Portret użytkownika Quark

Fatalnym pomysłem jest

Fatalnym pomysłem jest przypisywanie swoich złych cech obcym istotom - jest to syndrom przeniesienia. Wysoko zawansowane technicznie cywilizacje pozaziemskie , osiagnęły też DUŻO wyższy poziom mentalnego rozwoju niż ziemianie i nie są zainteresowani podbojami w ludzkim stylu. Czemu tak uważam ? - bo to oni do nas przylatują (jako UFO) a nie my do nich i jakoś nic złego nam nie robią a poza tym nie mamy NIC co by mogło ich interesować - dosłownie NIC ! Gdyby chcieli posiąść naszą planetę , zrobiliby to już bardzo dawno temu ale tego nie uczynili bo obca im jest CHCIWOŚĆ a poza tym mogą udać się w dowolnym momencie w dowolny niemal zakątek naszej galaktyki i znaleźć sobie niezamieszkaną planetę do kolonizacji gdyby naszła ich taka ochota - bo mają takie możliwości. I teraz najważniejsza kwestia , wysoki poziom technologiczny jest możliwy do uzyskiwania dopiero wtedy gdy cywilizacja rozwinie się też duchowo w wystarczająco wysokim stopniu - bo nie dla psa kiełbasa !

Portret użytkownika MlotoWiertara

Quark - pierd..jak potluczony

Quark - pierd..jak potluczony. to czlowiek jest wyzej niz upadle anioly (ufo) gdyz ma szanse na zbawienie i wieczne zycie . W przeciwienstwie za bunt upadlych aniolow ksiega Henocha i inne apokryfy , one tej mozliwosci latwo miec nie beda dlatego chca przejac ludzkie dusze i polozyc BOGU na szali wagi dobra i zla. Jesli 6 miliardow dusz bedzie po stronie upadlych wtedy beda prawdopodobnie zbawieni.

NWO liczy ze beda niesmiertelni jak im obiecuja upadli a upadli licza ,ze beda rowniez wieczni i niepotepieni jak im obiecuje ich wodz szatan czy inny wodz danej miriady.

To jest piramida nadzieji na niesmiertelnosc.

 

Portret użytkownika drako_tr

"...najważniejsza kwestia ,

"...najważniejsza kwestia , wysoki poziom technologiczny jest możliwy do uzyskiwania dopiero wtedy gdy cywilizacja rozwinie się też duchowo ..."

- i tu, gniewny Quarku trafiłeś w dziesiątkę!!!

Zostało już tylko jedno, żeby osiągnąć wyższy poziom duchowości, należy zaakceptować to, co jest tak uporczywie niszczone...należy zaakceptować fakt, że istnieje nad nami siła wyższa, która jest siłą sprawczą wszechrzeczy ... trzeba zaakceptować, że istnieje nasz Stwórca.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ciekawostka z filmiku, który

Ciekawostka z filmiku, który Ci poleciłem.

Znajdź na google earth Morze Czukockie i wyspę Wrangla. Od niej ciągnie się kreska do "bieguna północnego". Powiększ tę kreskę, a daje się, i powiedz mi okiem fotografika, co tam widzisz? Bo na pewno nie morze... *biggrin*

Zawsze jakiegoś babola walną.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

O to to!

O to to!

I tu Drakonie mam Ci do polecenia całkiem ciekawy film :

https://www.youtube.com/watch?v=rRp97X4NSiU

Warto obejrzeć inne filmy Ewaranona.

Byłeś zainteresowany Drakonie, Torusem, czyli kształtem pola emg człowieka, a tu dużo nawiązań i połączeń. Może Ci się spodobać, jak się oswoisz z ględzącym głosem narracji lektora...

Wprawdzie po angielsku i lekko ponad godzinkę, ale tak prosto pokazane, że nie stanowi to problemu w zrozumieniu. A warto luknąć, warto.

Pozdrówka.

Portret użytkownika drako_tr

Powitanko Wiedźminie

Powitanko Wiedźminie Smile

ehhh...gościu z filmiku ma coś, z Krystyny Czubówny...uśpił mnie jak niemowlaczka dwa razy...trzeciej próby już nie podejmowałem Biggrin

Co do google earth ... niestety mój zacny wiekowy komp, jest obecnie okupowany przez mojego cwanego bąbelka, który dzięki nauce zdalnej i linkom od pani nauczycielki, stwierdził, że musi się uczyć, i nie zamierza w najbliższym czasie mi go zwrócić Biggrin

Oczywiście mam już plan, jak go odbić z rączek okupanta, i jak tylko go odzyskam, sprawdzę Twoje odkrycie.

Pozdrówka.

 

Portret użytkownika Quark

Dobra , to Ty sobie wierz w

Dobra , to Ty sobie wierz w co tam chcesz a ja będę sobie "wierzył" w co innego i obaj będziemy zadowoleni. Bo dwoje ludzi patrząc na to samo - widzi co innego i tak jest też w tym przypadku. O istnieniu "stwórcy" i jego niepodważalnej prawdy już nas tu kiedyś inkwizytorzy skutecznie przekonywali ... jak dziękuję za takie argumenty. Słowa mają dość pojemne znaczenia i czasem trzeba ich użyć mimo wiedzy , że zostaną nie w tym sensie zrozumiane bo czasem ważniejszy jest ich ponad podziałowy przekaz od wybranego znaczenia , które wymagałoby długiego objaśnienia. Ukryty przekaz ponad słowami .. 

A ten przydomek jakim mnie tu "poczęstowałeś w swej szczodrości" nie ma uzasadnienia w rzeczywistości.

Portret użytkownika drako_tr

@ Quark

@ Quark

Czy ja Ci coś narzucam?...czy ja w swoim poście nakazuję Ci w coś wierzyć?...nie.

Ja Ci napisałem tylko swoją opinię, jeżeli nie jestetś w stanie tego zrozumieć, to Twój problem...

Portret użytkownika Jack Ravenno

Nie ma innych cywilizacji.

Nie ma innych cywilizacji. Ten kto stworzył nasz świat mógł stworzyć nieskończoną ilość innych i w każdym z nich umieścić INNĄ cywilizację.

Mógł?

MÓGŁ

No to o co chodzi? Bardzo mozliwe a w zasadzie pewne jest to, że jesteśmy w tym wszechświecie SAMI.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Zeby stworzyc taka

Zeby stworzyc taka cywilizacja jak ziemska potrzeba 10 warunkow do zycia. Szansa ich losowo bez udzialu Stworcy wynosi 0.Dlatego jestesmy sami nad nami sa tylko upadli aniolowie oraz anioly Stworcy.

Gdyby Stworca zamierzal stworzyc inne byty jak ludziom sie wciska o kosmitach nie bylby zainteresowany by nie kontaktowali sie miedzy soba , tylko chcial tego kontaktu. Jak widac jestesmy odizolowani i pilnowani ( strzezeni) by do takich kontaktow nie doszlo.

Byc moze istnieja inne Ziemie i nawet sa tam inni Bogowie pilnujacy takiej innej Ziemi. Hierarchia...

Ale na warunki jakie nam pisza na razie jestesmy tylko my , anioly i Stworca...

Strony

Skomentuj