Fizycy uważają, że do końca tego wieku ludzkość będzie mogła korzystać z teleportacji i podróżować w czasie

Kategorie: 

Kadr z filmu Star Trek - źródło: Youtube
Brytyjscy fizycy z Imperial College London i University of Glasgow uważają, że technologie z filmów science fiction pojawią się kiedyś w naszym życiu. Wymieniono między innymi kamuflaż idealnie maskujący obiekty przed naszym wzrokiem, teleportowanie przedmiotów i ludzi oraz podróżowanie w czasie.

 

Jeśli wierzyć w to co mówią nam naukowcy, to już w ciągu kilkunastu miesięcy będzie można wykonywać pierwsze prywatne loty w kosmos. Firmy takie jak Virgin Galactic czy SpaceShipTwo oferują luksusowe loty suborbitalne za cenę kilkuset tysięcy dolarów, więc na taką podróż nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, możliwość zarezerwowania sobie takiego lotu pojawiła się już kilka lat temu.

 

Bardzo ciekawym wynalazkiem, jaki nieraz można było zobaczyć na filmach science fiction, jest kamuflaż który sprawia iż zakryty nim obiekt jest dosłownie niewidoczny dla ludzkiego oka. Prace nad taką technologią trwają już od bardzo dawna. Brytyjscy fizycy uważają, że do 2030 roku pojawią się pierwsze materiały, które skutecznie zakamuflują każdy obiekt.

 

Wielu ludzi wciąż nie wierzy, że teleportowanie się w różne miejsca bez względu na odległość będzie kiedykolwiek możliwe, choć uczeni podchodzą do tej sprawy bardzo poważnie. Przeprowadzone dotychczas eksperymenty jasno wskazują, że teleportacja jest możliwa, przynajmniej na poziomie kwantowym, ale z czasem wszystko ma się zmienić.

 

Według dr Mary Jacquiline Romero, postęp techniczny sprawi że do 2080 roku teleportacja ludzi stanie się zupełnie powszechnym zjawiskiem. Natomiast kilka miesięcy temu fizycy z Rosji, Słowacji i Czech powiadomili o kolejnym postępie w tej dziedzinie i stwierdzono wprost iż do 2040 roku teleportacja przedmiotów stanie się możliwa i będzie miała wiele zastosowań.

 

Ostatnią kwestią, jaka została poruszona przez naukowców z Wielkiej Brytanii, jest możliwość podróżowania w czasie, znana głównie z filmu "Powrót do Przyszłości". Według Colina Stuarta, człowiek będzie mógł wykonać podróż w przyszłość w 2100 roku i jego zdaniem, jest to jego bardzo optymistyczna wizja.

 

Uczony wspomniał jednak, że możliwość podróżowania w czasie można osiągnąć podróżując w kosmosie: "Jeśli podróżowałbyś w kosmosie w wielkiej pętli z prędkością 1/10 prędkości światła przez 6 miesięcy, to na Ziemi minęłoby około 6 miesięcy i jeden dzień". Być może wpadnie ktoś w przyszłości na pomysł aby skonstruować wehikuł czasu, niczym legendarny DeLorean.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika arktos

oj dzieci dzieci dzieci niby

oj dzieci dzieci dzieci niby po co w czasie w tyl przod jak tam gdzie mozna cos zarobic juz te miejsca sa perfekcyjnie ochronione bo osoby juz tam byly, a wprowadza to w 2030 czy kiedy tam pisalo w googlu bo chca robic nadzieje a to guzik, praca ludzie sie powinni zajmowac a nie w jablka spadajace wierzyc, a jak kto nie ma to szerokosci na tamtym swiecie z wygladem gorszym niz obecnie jak to pod mostem co sie mieszka

Portret użytkownika ARTUR

Nie da przenieść w czasie bo

Nie da przenieść w czasie bo czas jest jedynie naszym wymysłem , czas nie istnieje i dlatego można się jedynie przenieść przesuwając przestrzeń wokół siebie . Wchodząc jednak do innej rzeczywistości nie możemy powrócić jeśli nie ma tam takiej samej maszyny powrotnej . Ogólnie nie jest to żadną tajemnicą że takie przypadki są powszechne na Ziemi od zawsze i ludzie po prostu znikają wchodząc nieświadomie w otwarty portal przestrzenny . Skąd wiemy iż samoistnie nie można powrócić ? We wcześniejszych wiekach nie udało się to żadnemu z tych którzy się tam zjawili  zostając czarownikiem , jasnowidzem przepowiadającym przyszłość lub technologiem . Kiedy ta technologia zostanie zastosowana ? Gdy zakończą się przepowiednie dotyczące przyszłości a ludzkość będzie nadal istnieć , po prostu przepowiadający znał historię jedynie do czasu swojego skoku w przeszłość .

Portret użytkownika Prc

Po teleportacji nie będzie to

Po teleportacji nie będzie to juz ten sam człowiek boi znajdzie się w całkiem innym odgałęzieniu rzeczywistości. Światy równoległe, sprawa chyba wiadoma Wam? uważam ze należy jakoś się bać niezrównoważonych i niewyważonych postulatów naukowców. Teoretyków zwłaszcza.

Portret użytkownika marat

100 lat temu nikt nie

100 lat temu nikt nie sądził,że będzie mógł oglądać to co się dzieje w krajach odległych o wiele tysięcy kilometrów.A tu niespodzianka;dzisiaj możemy nawet obejrzeć kolor włosów naszej cioci,która wyjechała do hameryki. Poczekajmy jeszcze 100 lat cierpliwie.

Portret użytkownika POPO2

NIewiem czy tylko ja tak

NIewiem czy tylko ja tak mam
ale wiadomości typu "naukowcy coś tam"
odbieram jak"bleblebleble bleblebleble-
bleblebleble blebleble ,bleblebleble bleblebleble bleblebleble
blebleble"
Mam wstręt do nich za ukrywanie dóbr dla ludzkości
i pomoc korporacyjnym sponsorom.
(co jeśli Kopernik naprawde była kobietą,a ziemia jest płaska) Smile

Portret użytkownika dasddfsdfs

Patrząc na nasze

Patrząc na nasze barbarzyństwo i system (makro)ekonomiczny bardzo trudno mi uwierzyć, że będziemy w stanie stworzyć tego typu technologie. Wymagają one bowiem sporych nakładów badawczych niemożliwych do udźwignięcia nawet przez całe państwo a jakoś nie widze możliwości zjednoczenia się globalnego ludzkości (chyba że będzie nadlatywał jakiś duży kamol z kosmosu).  Zmieniając trochę temat to ewentualne istoty myślące w kosmosie widząc ten nasz grajdołek opalany ruską ropą mają niezły ubaw. Nieśmiertelny Einstein powiedział kiedyś że najlepszym dowodem na istnienie istot inteligentnych we wszechświecie jest to że się nam jeszcze nie ujawniły i niech to będzie podsumowaniem.

Strony

Skomentuj