Fizycy są o krok bliżej od udowodnienia, że czarne dziury emitują promieniowanie Hawkinga

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Według teorii jaką opisał Stephen Hawking, czarne dziury powinny emitować promieniowanie, które jest dziś określane jako promieniowanie Hawkinga. Jednak problem jest taki iż emisji tego promieniowania nie udało się dotychczas potwierdzić.

 

Gdyby czarne dziury nie emitowały żadnego promieniowania, zyskiwałyby masę w nieskończoność i stawałyby się coraz większe i coraz cięższe. Ostatecznie obiekt ten pochłonąłby całą materię we Wszechświecie, ale skoro tak się nie dzieje to znaczy, że promieniowanie Hawkinga powinno istnieć. Jedyny problem jest taki, że nie udało się go jak dotąd zaobserwować.

 

Dlatego w ostatnich latach próbuje się zasymulować czarną dziurę w laboratorium. Fizycy z Izraela wykorzystali w tym celu kondensat Bosego-Einsteina - dzięki niemu zbiór cząsteczek zaczął zachowywać się niczym jedna wielka cząstka. Zasymulowana czarna dziura zaczęła tworzyć coś, co określono właśnie jako promieniowanie Hawkinga.

 

Uczeni zaznaczają, że w tym przypadku nie mieli do czynienia z prawdziwą czarną dziurą, dlatego nie można jeszcze potwierdzić istnienia promieniowania, jakie postuluje Stephen Hawking. Jednak przeprowadzone badanie było bardzo ważne, ponieważ w pewnym sensie potwierdza już, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie Hawkinga.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-zasymulowali-w-laboratorium-czarna-dziure-ktora-produkowala-promieniowanie-hawkin

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Serce i Rozum

prawda jest taka że są dwie

prawda jest taka że są dwie "Czarne Dziury" jedna to czarna d...pa, w którą Zachód i Watykan wchodzą bez wazeliny, i ta istnieje pod nazwą ciemnogrody współczesne, czyli jak Owieczki dają się strzyc w czasie pokoju i rąbąć na mięso w czasie wojny, druga Czarna Dziura to ta hipotetyczna, czyli kloaka wszystkiego i dziwiłbym się jakby nie istniała bo to oznaczałoby jedno - żyjemy w gównie po łeb...i zamiast po śmierci trafić na rajskie łaki trafiamy na pola z przewalającym się nawozem... no cóż to lepsze Watykańsko-Zydowsko-islamska wizja nieba do którego trafiają ludzie mający nasrane w łbach  czy ta naukowa, która i tak nas skreśla i twierdzi, świat łajnem się obraca...lub łajno wciąga

Portret użytkownika Roki

Odpowiedź do Oreada; Waż

Odpowiedź do Oreada;
Waż kundalini i nauki innych religii WSZYSTKIE są kultem śmierci i zwodzeniem węża starodawnego nie zgłębiałem ich bo religia nigdy mnie nie interesowała, zwłaszcza obrzędy, czczenie trupa i strach przed jakimś gromowładnym zeusem. Wierzę że Bóg wskazał nam prostą i jasną choć bardzo wąską ścieżkę rozwoju i życia doskonałego. Bóg zna nasze zakłamane serca i umysły i dlatego z całą pewnością nie tworzyłby tajemnic. Jak Jezus powiedział:Ja w tajemnicy nic nie mówiłem i nie od siebie a od Ojca który mnie posłał. Wszystkie nauki Jezusa są jawne i zrozumiałe bez księdza i papieża, a każdy biblijny opis podłej ludzkiej natury przeraźliwie prawdziwy. Zbawienie jest dla każdego kto chce za DARMO i z miłości. Pytasz co z innymi którzy mają to wszytko w czterech literach, czyż nie powiedział Jezus o takich: "Oni tu zapłatę odbierają" czyli zgodnie z ateistyczną nauką poprostu śmierć ostateczna, żadnych piekieł masońsko szatańskich, okrutnych i zboczonych do granic możliwości.

Portret użytkownika Oreada

Czyli droga do zamieszkania

Czyli droga do zamieszkania na wieczność ze swoimi bliskimi oraz paniami w czapkach z puszystej włóczki jest jedna. Czy będzie można  dostać izolatkę? Paradygmat soteriologiczny uzyska swój cel w eschatonie:). A reszta wracając do głównego tematu do czarnej dziury.
Mnie zawsze religia interesowała i uważam, że droga do zjednoczenia w Chrystusie jest jedna ale istnieją też inne koncepcje zbawienia.
No i trochę łyso by było jakby się okazało że właśnie Jezus miał kundalini rozbudzone...

Portret użytkownika Roki

Hahahaha uśmiałem się,

Hahahaha uśmiałem się, przewrotny jesteś, ale...
Jeżeli chodzi o ciebie, twoich bliskich i panie w beretach jak mniemam to  nie mnie oceniać i sądzić, jedno życie później sąd Wszechomogącego!!!! 
Gdyby zaś Jezus miał wzbudzone kundalini to jego ofiara i cała Biblia byłyby bezwartościowe a Bóg byłby raczej nie światłością i sprawiedliwością, a cieniem i tworzącym tajemnice dziwadłem i wtedy to ja wolę żeby mnie unicestwił!!!

Portret użytkownika żul

1. Czarne Dziury NIE

1. Czarne Dziury NIE ISTNIEJĄ.
2. Tym bardziej nie istnieje promieniowanie Hawkinga.
Dzisiejsza nauka niczym oficjalna nie różni się od Kościoła w Średniowieczu. Wciskają kit choć wielu z nich dobrze wie że to bzdury. Ale trzeba motłoch utrzymać w ignorancji.
Pomyślcie: czarne dziury, ciemna materia, ciemna energia itp. Nigdy nie zaobserwowane w laboratoriach. Nie mające sensu, będące jedynie wytworami wyobraźni. Brakującym elementem, który jest niezbędny w matematycznych równaniach, które bez tych dziwiolągów za cholere nie chcą się zgadzać.
Choć są siły. Wcale nie tajemnicze. Znane od dawna. Nawet od starożytności. W każdym razie forsowane przez naukę do początków XXw., które to wyjaśniają w sposób weryfikowalny, laboratoryjnie. Ale najwyraźniej te proste siły są zbyt proste ale i zbyt potężne by zostawić je zwykłym naukowcom i zwykłemu ludowi Smile

Portret użytkownika Cristof

Parę tygodnii temu był

Parę tygodnii temu był artykuł o tym że czarne dziury nie istnieją Smile i ja tego się trzymam...
chociaż w sumie dla mnie to bez znaczenia :p, co mnie interesuje coś czego nigdy nie zobacze ? Skąd też mam mieć pewnośc że ci naukowcy są rzetelni ?

Viva Cristo Rey 

Strony

Skomentuj