Firma z Korei Południowej opracowuje wielkiego, załogowego robota humanoidalnego

Kategorie: 

Źródło: Instagram

W wyniku powszechnej robotyzacji, zatrudnienie mogą stracić pracownicy fizyczni, informatycy a nawet... żołnierze. Południowokoreańska firma opracowuje gigantyczną maszynę załogową rodem z filmów sci-fi.

 

Robot METHOD-1 jest dziełem Korea Future Technology. Prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się o tej niezwykłej maszynie, gdyby nie Witalij Bułgarow, który współpracuje z firmą i udostępnił nam nieco informacji.

Mech posiada 4 metry wysokości i waży 1500 kilogramów. Jego obsługa jest wyjątkowo łatwa - robot naśladuje ruchy rąk użytkownika, co można zobaczyć na poniższym nagraniu. Firma przetestowała niedawno jego ogólną sprawność rąk i nóg. To żelazne monstrum potrafi chodzić i bardzo szybko poruszać rękami.

Źródło: Facebook

METHOD-1 może mieć wiele zastosowań. Mech z pewnością okaże się przydatny np. w przemyśle produkcyjnym i podczas przenoszenia wielkich, masywnych przedmiotów. Jednak gdyby usprawnić palce maszyny, dać jej odpowiedni do jej rozmiarów karabin maszynowy i przekształcić ją w wersję bezzałogową, sterowaną zdalnie, byłaby to z pewnością przerażająca maszyna do zabijania.

Źródło: Facebook

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika anonim

Plan podobno jest taki,że

Plan podobno jest taki,że człowiek będzie mógl sobie kupić robota,oczywiście bogatsi kupią lepsze,mniej zamożni gorsze,a tych których nie stać będą tanią siła roboczą pomagającą robotom.

Robot będzie za ludzi pracował ,a człowiek będzie pobierał pensje.

Istnieje tylko jedno ryzyko i jest bardzo prawdopodobne,z czasem roboty poczują się wykorzystywane,wypowiedzą posłuszeństwo ludziom i przejmą kontrole nad światem.

Wtedy sytuacja się odwróci,człowiek będzie pracował,a robot będzie zgarniał profity,czyli pensje.

Portret użytkownika ACHILES

To nie może być SKUTECZNA I

To nie może być SKUTECZNA I EFEKTYWNA BROŃ, a już jeśli, to tylko na CHWILĘ, bo łatwo jest coś tak dużego TRAFIĆ I UNIERUCHOMIĆ, nawet zwykłym pancerfausem, lub granatem dobrze rzuconym pod nogi tego czegoś. 

Więc jeśli robią to z zamiarami przeznaczenia MILITARNEGO, to zostaną kolejne MILIARDY WYRZUCONE W BŁOTO, podobnie jak ma to obecnie miejsce z tymi SAMOLOTAMI NIELOTAMI F-35 i najnowszymi szatańskimi NISZCZYCIELAMI, które to Rosjanie wyłączają sobie, tak jak my telewizory swoje PILOTAMI. 

Jeśli zaś te CZUŚ będzie zastosowane w trudnych i niebezpiecznych, dla Ludzi PRACACH, to i owszem, czemu nie.

np. SPRZĄTANIE AUTOSTRAD SZYBKIE, PO KARAMBOLACH SAMOCHODOWYCH . 

Portret użytkownika MiamiVibe

Co będzie ? Już jest

Co będzie ? Już jest Smile Depopulacja chemtrailsami, szczpionkami, aborcjami, eugeniką, pożywieniem, skażoną wodą, glebą, Fukushima, mieszanie społeczeństw w celu wywołania wojen rasowo-religijnych, podziały wśród ludzi, pęd za materializmem, który wywołuje depresję i samobójstwa lub chociażby perełka jak promowanie wynaturzenia pederastów i zwyroli seksualnych, czyli lgbt, który ma za zadanie wyprzeć model tradycyjnej rodziny... Oto co nam naszykowali wyznawcy diabła...

Portret użytkownika Tomekkk

Mam dwa główne zastrzeżenia:

Mam dwa główne zastrzeżenia:
1) Po co ci usprawnianie palców? Zaczep ze specjalnie skonstruowaną bronią wystarczy. Helikoptery i samoloty z zewnętrznymi zasobnikami broni nie potrzebują palców do trzymania wyrzutni rakiet Wink

2) Relatywnie mało realne jest opancerzenie stawów(zwłaszca kolanowych) na tyle dobrze, żeby unieruchomienie maszyny było trudne. Do tego stopy też byłyby bardzo czułe na miny. Przykład: Użycie czołgów w I Wojnie Światowej poczatkowo nie było sukcesem, bo czołgi grzęzły i tonęły w miękkim, zniszczonym bombardowaniem artyleryjskim gruncie.
Jako specjalistyczne maszyny bojowe, może. Ale tutaj pytanie w jakich warunkach byłoby to dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj