Firma Wiliot stworzyła chip Bluetooth, który pobiera energię z powietrza

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W obecnych czasach możemy połączyć miliardy różnych urządzeń z Internetem, jednak każde z nich potrzebuje własnej baterii. Nowy cieniutki jak papier chip Bluetooth, stworzony przez start-up Wiliot, może w przyszłości rozwiązać ten problem.

Firma Wiliot opracowała koncepcję chipu wielkości znaczka pocztowego, który jest w stanie zbierać energię z otaczających nas częstotliwości radiowych, takich jak np. Wi-Fi, Bluetooth czy sieci komórkowe. Następnie chip wykorzystuje zebraną energię do zasilania procesora wyposażonego w Bluetooth, który może być podłączony do wielu różnych czujników.

 

Start-up twierdzi, że rozmiar chipa w połączeniu z brakiem baterii oznacza, że można go tanio produkować i zamontować niemal na każdym urządzeniu. Firma podała również kilka potencjalnych i praktycznych zastosowań swojej technologii. Przykładowo chip może zostać osadzony w produktach konsumenckich, w celu zapewnienia łatwego dostępu do cyfrowej instrukcji obsługi, gdy jej oryginalna wersja papierowa zagubi się gdzieś w stercie innych domowych dokumentów.

 

Prawdopodobnie bardziej ekscytującą opcją jest jednak umieszczenie chipa na metce odzieży i wykorzystanie go do przekazania optymalnych ustawień pralkom. Należy również zauważyć, że możliwość połączenia chipa z czujnikami stwarza więcej interesujących możliwości. Przykładowo czujnik temperatury mógłby na bieżąco raportować, kiedy przedmioty stają się za gorące lub zbyt zimne.

 

Wiliot liczy, że zarówno Amazon, jak i Samsung zainwestują w ich projekt, który domyślnie ma być powszechnie dostępny w 2020 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika rocafella

Tylko że tym chipem wylewamy

Tylko że tym chipem wylewamy dziecko z kąpielą.

Aby czip skupił energię z fal radiowych musi ich być w otoczeniu cała chmara, no ale czy to dobre jest dla zdrowia że działa na nasze otoczenie multum fal?

Jeżeli chip je skupia to ciało ludzkie nie?

Prawdziwy przełom to będzie chip który skupia energię z fal naturalnych a nie sztucznie wytworzonych przez urządzenia elektryczne. Co innego skupić energię ze słońca czy wiatru a co innego wystawić się na promieniowanie magnetyczne aby podładować telefon.

Bateria słoneczna czy dynamo przy tym chipie to jest cud wynalazku.

Portret użytkownika Roland Van Ronald

A jednak jest cos w tym o

A jednak jest cos w tym o czym sporo materialow mowi np na youtubie , o ukrytej technologii darmowej energii, o pionierze Tesli etc. Ciekawe jest to ze sama mozliwosc stworzenia takiego urzadzenia, narazie bardzo malego, pokazuje ze nastepuje otwarcie wielka zmiana - darmowej energii z otoczenia!

pamietam nokia wypuscila telefon z indukcyjna ladowarka, cos nie pyklo a po paru latach nagle super nowosc od szajsunga, hujałej - ta sama ladowarka.

 

Super informacja, ciekawe jak rozwinie sie ten temat, w kolejnych latach. 

Portret użytkownika kapitan ameryka

Wczoraj na przykład

Wczoraj na przykład zdradziłem jedną kobietę z następną tylko dla samego faktu zdradzenia, żeby zobaczyć, jak to wygląda, i żeby nauczyć się trochę kłamać. Przekonałem się, że kłamstwo jest absolutnie koniecznym i że trzeba go się uczyć tak jak matematyki albo geologii. Bez tego żyć nie można.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika zenek12345

Ciekawe...

Ciekawe...

Ciekawe, że chcesz sie nauczyć kłamać. Ja od 3 lat oduczam sie kłamać. Powiem Ci, że o wiele łatwiej się żyje nie kłamiąc. Kiedyś to zobaczysz.

Wiedz też, że każdym kłamstwem wyrządzasz krzywdę okłamanej osobie.

Wiedz też, że dużo lat Ci to zajmie niczym sie nauczysz. Ja uczylem sie tego od kąd pamietam. Na początku nieświadomie. 

Wiedz też, że kiedyś bedziesz kłamał samego siebie. Wydaje się to fascynujące lecz do czasu. 

Wspomnisz moje słowa za kilkanaście lat jak będziesz brnął w to.

Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj