Firma Virgin zaprezentowała nową kapsułę Hyperloop One

Kategorie: 

Źródło: Virgin Hyperloop One na youtube.com

Brytyjski konglomerat spółek działających pod wspólną marką Virgin zaprezentował niedawno swoją nową kapsułę o nazwie Hyperloop One. W sieci pojawiło się wideo z nowym, pełnowymiarowym prototypem próżniowego pociągu pasażerskiego.

Firma Virgin stale buduje napięcie pod względem swojego projektu Hyperloop One, którego wartość jest szacowana na 500 mld dolarów. Od lat czekamy na zapowiadane pociągi próżniowe, które będą transportować ludzi z nieosiągalną jak dotąd prędkością.

 

Kapsuła Vision 2030 Hyperloop Pod została zaprezentowana księciu Arabii Saudyjskiej, Muhammadowi ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, podczas jego wizyty na polu testowym Virgin Galactic na pustyni Mojave. Póki co nadal nie podano żadnej daty uruchomienia pociągu, choć nazwa kapsuły może być sugerująca.

 

Według twórców kapsuły, Hyperloop One będzie mógł rozwinąć prędkość o 2-3 razy większą od dziś najszybszych na świecie pociągów. Dla przykładu podróż z miejscowości Rijad do Dżuddy, która dziś zajmuje ponad 10 godzin, w Hyperloop One będzie trwać zaledwie 76 minut.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika baca

no proszę bardzo, koszerny

no proszę bardzo, koszerny uber stworzył autonomiczny pojazd który sprawnie zabija przechodniów, agent koszernych musk stworzył autonomiczny pojazd który sprawnie zabija pasażerów, a teraz kolejny kontrolowany przez koszernych oszołom tworzy autonomiczne autobusy które sprawnie beda zabijać ludzi....

ciekawe kiedy ktoś stworzy autonomicznego antysemitę który będzie wyrośnięty jak transformers, weźmie pałkę jak słup telefoniczny i zaprowadzi trochę porzadku na stepie i na pustyni...

 

Skomentuj