Firma Virgin Galactic zaprezentowała kombinezony, w których ich pierwsi klienci udadzą się w kosmos

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W środę oficjalnie zaprezentowano specjalne kombinezony, w których pierwsi klienci firmy Virgin Galactic udadzą się w kosmos. W pokazie wziął udział sam właściciel marki, miliarder Richard Branson.

Na zlecenie Virgin Galactic, specjalna "kosmiczna kolekcja" została zaprojektowana przez markę odzieżową, Under Armour. Pierwsza pełna linia kosmicznej odzieży obejmuje 2 wersje kombinezonów, specjalne obuwie oraz kurtkę w limitowanej edycji. Kolekcja początkowo nie trafi do otwartej sprzedaży i będzie zarezerwowana tylko i wyłącznie dla prywatnych astronautów, którzy skorzystają z usług Virgin Galactic i wybiorą się w kosmos.

 

Statek kosmiczny firmy Richarda Bransona będzie mógł pomieścić sześciu pasażerów wraz z dwoma pilotami. Bilet dla jednej osoby kosztuje około 250 tysięcy dolarów. 

 

Podczas prezentacji kosmicznej odzieży w Nowym Jorku podkreślano, że w procesie projektowania kombinezonów uwzględniono uwagi specjalistów z wielu dziedzin – astronautów, pilotów, stylistów, a nawet lekarzy. Każdy kombinezon będzie indywidualnie dopasowany do pasażera i będzie zawierał naszyte flagi narodowe oraz identyfikatory z nazwiskami.

Projekt Under Armour został wykonany z różnych materiałów, które według Virgin Galactic były poddawane rygorystycznym testom w środowiskach, przypominających loty kosmiczne. Dla amerykańskiego przedsiębiorstwa, znanego głównie z produkcji odzieży sportowej, również jest to niezwykle ambitny projekt, który oddziela firmę od takich gigantów, jak Nike czy Adidas. Under Armour pokazał, że w porównaniu do konkurencji nie ogranicza się jedynie do rynku sportowego i jest gotowy do realizowania bardziej ambitnych wyzwań. Prezes firmy, Kevin Plank, w rozmowie z CNBC udzielił więcej informacji na temat kosmicznej misji:

Jednym z głównych elementów składowych kombinezonu jest technologia, którą nazywamy Rush. Opiera się ona na zastosowaniu odpowiednich tkanin, które pomagają przyspieszyć proces regeneracji mięśni. Cały kombinezon jest również pokryty wyściółką, która dzięki wykorzystaniu techniki podczerwieni, zapewni astronautom ciepło.

O ile same kombinezony nie trafią do sprzedaży, o tyle Under Armour oczywiście będzie próbował wykorzystać inicjatywę do wygenerowania dodatkowych przychodów. W sklepach internetowych niebawem ma pojawić się sporo gadżetów, nawiązujących do kosmicznych podróży. Koszulki z logotypem Virgin Galactic pojawiły się w serwisie Under Armour już w środę. 

 

Firma Richarda Bransona znajduje się w końcowej fazie testowania swojego statku kosmicznego. Miliarder zaznaczył, że co najmniej 3000 osób wyraziło już zainteresowanie skorzystaniem z usługi. Virgin Galactic planuje rozpocząć komercyjne loty już w 2020 roku. Sam Branson nie może się doczekać i zapowiedział, że weźmie udział w pierwszej kosmicznej wyprawie.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika baca

nazwa virgin a tu taki wstyd.

nazwa virgin a tu taki wstyd... z takimi starozakonnymi kombinezonami to oni nie wyjdą nie tylko z atmosfery ale nawet z czwartej ligii...

niech się ucza szyć odlotowe i aerodynamiczne kostiumy od kolarskiej reprezentacji Columbi,bo na dziś to światowy numer jeden

 

Portret użytkownika keri

Hehehe, Hermaszewski poleciał

Hehehe, Hermaszewski poleciał bez gumiaków i dresu, i nie wrócił zamarznięty Biggrin

To po co ta maskarada z nowymi ko(s)micznymi ciuchami?

O kosmos wewnętrzny (ponad linią Karmana) otarli się tylko Rosjanie, co widać na ich kapsułach - były oblepione szkłem nieba trudnym do zdrapania.

Portret użytkownika keri

Gumiaki i dres, hehe, żeby

Gumiaki i dres, hehe, żeby przelecieć się w wyższych warstwach atmosfery ziemskiej za 250tys. dolców. ROFL

Ale gumiaki są kosmiczne, dres jest kosmiczny, a atmosfera ziemska to kosmos ROFL

Trzeba być kosmicznym idiotą, aby w ten kit wierzyć i za niego dodatkowo płacić. Dodatkowo, ponieważ wszelkie bzdety ko(s)miczne są finansowane obligatoryjnie przez podatników.

Portret użytkownika keri

Dzięki, obiekt, który zniknął

Dzięki, obiekt, który zniknął za horyzontem Ziemi znów staje się w całości widoczny, a nawet jest widoczny za nim dodatkowy pas poziomy morza Smile

Najbardziej spektakularny filmik tego efektu lornetkowego pokazywał, jak zaszło słońce, a po włączeniu zooomu znów się pojawiło nad wodą.

Według oficjalnej nauki nie można zobaczyć tego, co jest za linią widnokręgu. A doświadczenie bardzo wielu ludzi pokazuje, że widać.

Latający na kulce nie widzą w tym sprzeczności. Pewnie od zawrotnej prędkości miesza się im we łbach. Zresztą, gdyby przestali tak szybko latać na kulce, to pewnie by spadli ROFL ROFL ROFL Żeby nie spaść, muszą wierzyć w ko(s)miczne bzdury ROFL

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Niech sobie kulkowcy latają

Niech sobie kulkowcy latają po wirtualnych kosmosach lądują na wirtualnych planetach, nie mam z tym problemu, problem jest z ich obłąkaną wiarą dla której gotowi są zabić lub odrzucić członka rodziny który ma odmienny punkt widzenia, który nie poddał się ko(s)micznej indoktrynacji.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika keri

Tak, obłąkana wiara w nałukę

Tak, obłąkana wiara w nałukę ko(s)miczną powoduje, że ci, którzy myślą, są uważani za odszczepieńców. Niestety, prawie niemożliwe jest obłąkańców przekonać do prawdy czy szukania prawdy i jeśli to jest rodzina to jest to szczególnie smutne.

Każdy może sam sprawdzić jak jest oszukiwany. Wystarczy, ze przeczyta dzieło M. Kopernika, w którym astronom niczego nie udowodnił tylko założył, że gdyby Ziemia obracała się wokół Słońca, to ...

Założenie to nie dowód, ale komu to tłumaczyć? Dla debili ko(s)micznych pomniki Kopernika są dowodem, że Ziemia obraca się wokół Słońca. Biggrin

A dla nałukofców owo założenie jest podstawą do dalszych bredni, przy czym ich dalsze brednie potwierdzają założenie Kopernika. Tak stworzyli nałukę astronomię Biggrin

Debile nie przeczytają dzieła Kopernika, żeby nie ujrzeć prawdy. Muszą mieć pośredników, którzy im opowiedzą treść taką, po której nie spadną z latającej kulki ROFL

Portret użytkownika keri

Nie wybuchnie wojna i nie

Nie wybuchnie wojna i nie będzie apokalipsy. Te scenariusze zostały unicestwione.

Stojący po stronie zła nie mają energii do wywołania wojny, zasilają się jeszcze energią zdzieraną z wierzących w demona, który kazał nazywać siebie bogiem, np. na mszach kościelnych-rytuałach demonicznych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj