Firma SpaceX planuje budowę miasta na Marsie

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Miliarder Elon Musk, założyciel i dyrektor wykonawczy firmy SpaceX, ogłosił w środę na swoim koncie na Twitterze, o planach wysłania misji marsjańskiej. W założeniu, do lądowania na Marsie, dojdzie nie później niż w 2018 roku. W przypadku pomyślnej realizacji tej misji będzie to ważny krok w kierunku skolonizowania czerwonej planety.

 

Firma SpaceX, zbudowała kapsułę transportową Dragon do dostarczania zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Być może do końca przyszłego roku NASA zacznie wysyłać w niej na ISS astronautów, kończąc w tym zakresie obecną współprace z Rosjanami. Marsjańska sonda nazywa się Red Dragon (pol. Czerwony Smok) i stanowi wersję rozwojową. Pierwszy lot będzie na pewno bezzałogowy, a jeśli dojdzie do kolejnego, z ludźmi na pokładzie, z pewnością nie będzie wykorzystana wspommniana kapsuła Red Dragon, ponieważ była budowana raczej do lotów suborbitalnych i ze względu na bardzo małą objętość, która jest porównywalna z wnętrzem samochodu, nie nadaje się do długoterminowych podróży.

Źródło: SpaceX

Elon Musk stwierdził, że ulepszona wersja statku kosmicznego Dragon, będzie mogła przeprowadzić lądowanie na powierzchni każdego z obiektów znajdujących się w Układzie Słonecznym. Specjalny system lądowania, wykorzystujący hamowanie silnikiem, został niedawno skutecznie przetestowany. W założeniu pojazd Red Dragon zostanie wystrzelony za pomocą ulepszonej wersji rakiety Falcon używanej obecnie jako podstawowy napęd przez firmę SpaceX. Pierwsze wystrzelenie nowej wersji rakiety ma nastąpić pod koniec roku w Kennedy Space Center na Florydzie.

Źródło: SpaceX

Wizjoner jakim niewątpliwie jest Elon Musk stwierdził, że celem długofalowym jego projektu jest zbudowanie miasta na Marsie. Może to brzmieć nieco futurystycznie, ale technologicznie jesteśmy gotowi do kolonizacji czerwonej planety nawet w tym momencie. Aby tego dokonać niekoniecznie potrzeba wielomiliardowego budżetu i państwowej agencji kosmicznej, potęga przedsiębiorczości może po raz kolejny przyczynić się do rozwoju naszej cywilizacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JKJP

Co do dowodów na owalny

Co do dowodów na owalny kształt ziemi to chyba jest ich aż za dużo, ale jeśli chcecie obejrzeć na własne oczy czy ziemia jest kulą proszę bardzo https://www.youtube.com/watch?v=e1SNbc5t3Xk . Tak na marginesie to jeśli wszystkie ciała niebieskie dążą do uzyskana mniej więcej kulistego kształtu, to dlaczego Ziemia miałaby być wyjątkiem? I czy to, iż Ziemia ma kształt "kuli" w jakiś sposób zaprzecza istnieniu Boga? Niektóre rzeczy w świecie zdają się przeczyć zdrowemu rozsądkowi, ale tak naprawdę to tylko nasza opinia o tym, że nasz rozsądek opiera się na "zdrowch" fundamentach. Tak jest z kształtem Ziemi, jesteśmy po prostu za malutcy aby wyczuć naszymi niedoskonałymi zmysłami jej kulistość. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

Portret użytkownika Abzu

no w tym filmie który

no w tym filmie który podesłałeś widać jasno że Ziemia raz jest owalna a raz płaska a raz jeszcze chu.. wie jaka... Z kamerką typu rybie oko raczej niczego nie udowodnimy :/ Krawędzie horyzontu rozchylają sie raz do góry raz do dołu w zależności od nachylenia kamery ...No nieważne

Może wie ktoś coś wiecej o efekcie lornetkowym, dlaczego to tak działa a nie inaczej ??

Portret użytkownika Elohim

Haha, na księżycu nikt nie

Haha, na księżycu nikt nie był a co dopiero na Marsie. Jest to technologicznie nie możliwe aż do dziś pomijam już to, że Ziemia nie jest kulą, a prawda jest przed nami "ukrywana". Ukrywana bo logika mówi nam zupełnie co innego ale zaślepienie "oświatą" robi swoje. Żyjemy w matrix'ie. Jest to wygodne bo w takim świecie nie ma miejsca na Boga. Tak Ziemia jest płaska, jak ktoś ma wątpliwości niech przedstawi dowody, własne dowody nie zdjęcia z google, nie regułki suma sumarum będacę teoriami bez pokrycia wyniesonymi z podstawówki. Wyśmiewasz ten model? Dla mnie śmieszne jest, że ktoś może uważać, że wziął się z aminokwasów/mikroorganizmów/skały. Jeśli ktoś zakłada budowę wszechświata daną nam przez naukę za jedyną właściwą to i w te brednie musi wierzyć. Nasza wiedza na temat budowy naszej planety i wszechświata opiera się w 95% o teorię. Otwórzcie oczy... To identyczna bajka jak obecna sytuacja polityczna na świecie. Tylko w tym aspekcie jakoś społeczeństwo dostrzega, że to tylko gra.

Portret użytkownika Abzu

"Przecież Ziemia nie może być

"Przecież Ziemia nie może być płaska!! HAHAHA co za debil hahaha no daj że spokój Biggrin Nie! Nawet mi nie wciskaj takich kitów bo i tak Ci nie uwierze Biggrin hahaha nie nie daj żyć... "

Takie coś usłyszałem od każdego kogo delikatnie zapytałem " a co byś powiedział gdyby sie okazało że Ziemia wcale nie jest okrągła tylko płaska??" To byli(są) ludzie naprawde inteligentni nom czyżby? 

Na taką odpowiedz odpowiadałem tylko w ten sposób " Okej, zatem udowodnij mi twoją tezę okrągłej Ziemi" 

no i tutaj już było yyyyyyyyyyyyyyy.... 

No właśnie.... Natomiast istnieje cała masa dowodów na płaskość Ziemi... 

Dlaczego o tym piszę, nie dlatego że w to wierzę, ale temu że ludzie niezależnie jak bardzo wyuczeni i faktycznie mądrzy, ślepo wierzą w to czego się uczyli z noooo w zasadzie niewiadomych z góry ustalanych źródeł... NIKT NIE ZADAJA PYTAN!! Kiedyś nie było tak potężnej sieci komunikacyjnej, teraz mamy internet, tutaj można szybciutko czegos się dowiedzieć. Ludzie są zamknięci ... hodowani tak by akceptowali wszystko co się im powie, a nie daj Bóg któreś z istot zada jakieś banalnie proste pytanie typu, "dlaczego tak a nie inaczej??" to już zaczynają sie problemy. Nie można nikomu ufać a już napewno ślepo wierzyć w coś czego nikt nie jest w stanie udowodnić a co może nieść spore konsekwencje dla Nas ludzi prawda?? 

Kim byli biblijni faryzeusze?? nie czasem tymi którzy nie wierzyli bo oni musieli zobaczyć żeby uwierzyć?? Chyba tak. A że nikt nie umiał im ICH boga pokazać więc nie wierzyli proste... A mnie sie wydaje że ktoś sobie ich wykreował by zrobić sobie szufladkę dla tych którzy nie chcieli wierzyć we wszystko co im Kosciół powie prawda? To ma sens... Dlatego w kościele wspominaja co chwile że faryzeusze to faryzeusze tam to, kto nie wierzy ten jest taki zły jak ci faryzeusze. Bo faryzeusze nie wierza nam na słowo... 

Zwróćcie uwagę ze non stop powtarza, a bynajmniej powtarzał sie ( kiedy jeszcze sie kościolowałem) motyw faryzeuszy którzy NIE WIERZĄ NA SŁOWO ... 

Co do płaskiej Ziemi, proszę Was nie negujcie tego od razu, bądzcie po prostu gotowi na to iż wcale nie musi  być tak jak wam wmawiają. W skrócie, miejcie otwarte serca. Pozdrawiam

Portret użytkownika N1KT

no gdzieś trzeba ucieć, tylko

no gdzieś trzeba ucieć, tylko że w obecnej sytuacji na ziemi nie ma gdzie ! no where to run !

4 lata temu powiedziałem mamie że: Nie będą mogli NIC zrobić i zaradzić z Fukushimą i prędzej będą budować kolosalne bunkry samowystarczalne a nawet będą myśleć żeby opuścić planetę ziemię bo prędzej czy później do Fukushimy też zabraknie ludzi do pilnowania jej z pompami wodnymi i wieloma innymi kwestiami - cały czas ktoś musi tam być i doglądać bo jak nie to pył i kurz w kosmosie po naszej ziemi...

Skomentuj