Firma Shiok Meats przygotowała technologię hodowli krabów i krewetek

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Shiok Meats, singapurski start-up, który hoduje krewetki i mięso krabów w laboratorium, ogłosił budowę swojego pierwszego przemysłowego centrum hodowli owoców morza. Kompleks będzie uzupełnieniem mini-fabryki Shiok Meats i połączy badania, projektowanie i produkcję skorupiaków bez ich łowienia. Celem startupu jest uruchomienie na dużą skalę produkcji owoców morza z hodowli i komercjalizacja jej do 2023 roku.

„Budowa mini-fabryki to duży kamień milowy, a zakład produkcyjny, którego budowa rozpocznie się w ciągu najbliższych 18 miesięcy, rozbuduje tę mini fabrykę pod kątem badań i projektowania inżynierskiego. Ten obiekt pozwoli nam stopniowo zwiększać naszą produkcję owoców morza w hodowlach, aby zapewnić kompleksowy model produkcji i dostarczać konsumentom najwyższej jakości produkty” – powiedziała Businesswire Sandhya Shriram, założycielka i dyrektor generalna Shiok Meats.

 

W ramach projektu firma Shiok Meats połączyła się z amerykańską firmą inżynieryjną Black & Veatch. Ta ostatnia ma już doświadczenie w branży spożywczej i z powodzeniem wdrożył kilka przedsięwzięć związanych z produkcją białek alternatywnych. Black & Veatch dostarczy Shiok Meats cały niezbędny sprzęt, wesprze budowę kompleksu i pomoże uruchomić przenośniki. Ponadto firma będzie obsługiwać i wspierać startupy przez cały cykl ich życia.

 

Jeśli chodzi o same produkty z Shiok Meats, to obecnie firma specjalizuje się w dwóch rodzajach skorupiaków, tj. w krewetkach i krabach. Startup nie używa alternatywnych białek, takich jak soja, ale wykorzystuje bioreaktory z komórkami prawdziwych zwierząt. Komórki te są podgrzewane do 82 stopni i karmione specjalnymi substancjami stymulującymi wzrost. Twórcy nie ujawniają swojego opatentowanego składu, nazywając go „pożywną zupą” i zauważają, że ich owoce morza są w pełni zgodne z prawdziwymi skorupiakami złowionymi w oceanie, pod względem smaku, konsystencji i zapachu.

 

Shiok Meats stworzyła pierwsze próbki krewetek hodowlanych w zeszłym roku, a firma po raz pierwszy wprowadziła mięso kraba kilka miesięcy temu. Produkty te są obecnie produkowane w niewielkich ilościach i nie są sprzedawane w sklepach, ale startup zamierza komercjalizować swoje rozwiązania jako wagi produkcyjne. W tym celu Shiok Meats pozyskał ponad 20,2 mln dolarów w inwestycjach venture capital – startup wspierają zarówno firmy z sektora prywatnego, jak i fundusze rządowe w Singapurze.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj