Firma Mercedes Benz nie ma pojęcia, skąd Kim Dzong Un wziął ich luksusowe limuzyny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemiecki producent samochodów Daimler przyznał wprost, że nie ma pojęcia, w jaki spósob przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, znalazł się w posiadaniu niemieckiej limuzyny. Firma jednoznacznie stwierdziła, że nie ma żadnych powiązań biznesowych z Azjatami, a sankcje USA tak czy inaczej uniemożliwiają handel z Koreą.

Kim Dzong Un używał limuzyn Daimlera zarówno podczas spotkań z Donaldem Trumpem, jak i ostatnio podczas wizyty w Rosji. Obecność Kima w ich samochodzie zdezorientowała członków koncernu motoryzacyjnego, ponieważ handel z Koreą Północną nie był możliwy w wyniku nałożonych sankcji.

 

Rzeczniczka Daimlera przyznała, że nikt w firmie nie ma pojęcia, jak ich pojazdy zostały dostarczone do Korei. Zaznaczyła również, że dla Daimlera prawidłowy eksport produktów zgodny z międzynarodowym prawem jest podstawową i respektowaną wartością.

Oprócz limuzyn Daimlera, Kim skorzystał również z Mercedesa Maybacha podczas jednego ze spotkań z Donaldem Trumpem. Jednym z punktów dyskusji między przywódcami było m.in. wycofanie zakazu sprzedaży luksusowych towarów do Korei Północnej. Rozmowy zakończyły się niepowodzeniem, ale jak widać zakaz nie przeszkadza Kimowi w spełnianiu swoich zachcianek na inne nielegalne sposoby.

 

Daimler jest jednym z największych dostawców ekskluzywnych samochodów na świecie i sprzedaje swoje pojazdy niemal na całym świecie, lecz według strony internetowej producenta Korea Północna nie jest jednym z klientów. Producent wdrożył kompleksowy proces kontroli eksportu pojazdów, aby upewnić się, że nie dochodzi do nadużyć. Firma nie ma jedynie żadnego wpływu na sprzedaż limuzyn przez osoby trzecie i to zapewne właśnie w ten sposób Korea nabyła pojazdy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Pomimo że intencjonalnie

Pomimo że intencjonalnie zadano to pytanie "skąd" To odpowiedź jest prosta i szczera.Z tamtąd zapewne, gdzie produkują te bensy, (bo ze śmietnika to chyba nie ?) Ja się zapytuję podobnie intencjonalnie SKĄD ????? U Izraela atomówki ?! Skoro NIE WOLNO !!! A....aa...To jest bardziej palący z tych problemów NIEDOZWOLONYCH .Czekam na szczerą odpowiedź objaśniającą. 

Strony

Skomentuj