Firma Humai będzie pracować nad przywracaniem ludzi do życia

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Każde nowe osiągnięcie sprawia, że ludzkość chce przekraczać kolejne granice. Dawniej zidentyfikowanie i wyleczenie zwykłej choroby graniczyło z cudem, natomiast dziś porywamy się np. na wszczepianie implantów czy wstawianie protez a za kilka lat dokonamy pierwszego w historii przeszczepu głowy. Medycyna osiągnęła niewyobrażalny postęp i zmierza obecnie ku uzyskaniu nieśmiertelności oraz przywróceniu człowieka do życia.

 

Od dłuższego czasu słyszymy, że życie wieczne może zapewnić nam technologia. Dmitrij Itskow, rosyjski miliarder, planuje tego dokonać za około 30 lat poprzez umieszczenie swojego umysłu do maszyny. Wydaje się to raczej nieprawdopodobne, ale sam Stephen Hawking, który zazwyczaj porównuje ludzki mózg do komputera przyznał iż jest to możliwe do osiągnięcia.

 

Z kolei Ray Kurzweil, dyrektor ds. inżynierii w korporacji Google jest przekonany, że już za kilkanaście lat będziemy mogli podłączyć nasz mózg do internetu dzięki nanomaszynom zbudowanym z nici DNA. Wtedy nasz mózg rzeczywiście przekształci się w coś w rodzaju twardego dysku. Bezpośrednie podłączenie się do sieci oznacza że będziemy mogli zdobywać wiedzę i wszelkie informacje pobierając je na nasz "biologiczny dysk".

Być może są to szalone wizje naukowców ale ludzkość zmierza właśnie w tym kierunku. Prowadzi to oczywiście do sytuacji, że tylko nieliczni będą mogli korzystać z nowych możliwości. Profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie powiedział wprost, że najbogatsi ludzie świata staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, natomiast tych biedniejszych czeka śmierć. W północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia w tzw. Dolinie Krzemowej powstaje "technoreligia" która pozwoli rozwiązać problem śmierci dzięki technologii.

 

Na dzień dzisiejszy specjaliści dużo wypowiadają się na te tematy ale wciąż jest to odległa perspektywa. Powstała niedawno firma Humai planuje dokonać prawdziwego przełomu, przywracając martwego człowieka do życia, co miałoby jednak nastąpić najpóźniej w 2045 roku. Na stronie internetowej opisano nawet jak uczeni chcą tego dokonać.
"Używamy sztucznej inteligencji i nanotechnologii do przechowywania danych dotyczących stylów konwersacji, wzorów zachowań, procesów myślowych i informacji o tym jak organizm funkcjonuje na zewnątrz. Dane te zostaną zakodowane w wielu czujnikach technologicznych, które będą wbudowane w sztuczne ciało wraz z mózgiem zmarłego człowieka."

Założyciel Humai, Josh Bocanegra przyznaje, że będzie to bardzo trudne do wykonania. W pierwszej kolejności, firma będzie zbierać wszelkie możliwe informacje dotyczące konkretnej osoby. Po jej śmierci, mózg zostanie zamrożony a gdy technologia będzie już na odpowiednio wysokim poziomie, naukowcy umieszczą organ w maszynie. Jej funkcje będą kontrolowane przy pomocy myśli poprzez odczyt fal mózgowych. Ludzki mózg oczywiście starzeje się, dlatego klonowanie i nanotechnologia mają pomóc naprawiać uszkodzone komórki.

 

Pierwsze przywrócenie człowieka do życia ma nastąpić w przeciągu 30 lat. Josh Bocanegra chce sprawić aby śmierć nie była koniecznością a jedynie opcją. Taka "usługa" z pewnością będzie bardzo kosztowna i skorzystają z niej tylko najbogatsi lub przywódcy niektórych państw. Nietrudno wyobrazić sobie świat, w którym roboty przejmują kontrolę nad światem, ale tymi maszynami mogą być właśnie "ludzie" którzy dzięki bionice otrzymali nieśmiertelność.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/za-30-lat-nauka-pozwoli-nam-przywracac-ludzi-zycia

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Polak patriota

Stwórca Wszechrzeczy - Bóg

Stwórca Wszechrzeczy - Bóg jedyny - Pierwotne Źródło i Jego najbliższa Świta pewnie leżą pokotem powaleni śmiechem i tarzają się to w jedną, to w drugą stronę z powodu ubawu jaki mają po zapoznaniu się z podobnymi "sensacjami" Smile
Dusza odpowiada za nasz umysł. Reszta to biorobotyka napędzana jakąś eteryczną energią.
Gdy dusza rozstanie się z ciałem, to koniec, biorobot "kaput".
Pewnie można będzie co najwyżej ponownie zaktywować biorobota, z którym będzie można wchodzić w interakcje tak jak z żywą istotą. Jednak ten biorobot nie będzie posiadał duszy, która go wcześniej w czasie śmierci opuściła....
Tak więc po ponownym zaktywowaniu będzie to ten sam biorobot, ale nie ta sam Istota.
Proste i dlatego śmieszne gdy ktoś myśli, że poprawi dzieło Stwórcy Wszechrzeczy Smile

Portret użytkownika inzynier magister

zgadzam się z tobą kolego

zgadzam się z tobą kolego "Polaku patryjoto" ale NWO ma plan pochodzący od ich anioła więc coś mogą wymyślić że ludzie przez jakiś czas zostaną zaczarowani i ktoś niby będzie się poruszał, zresztą wymyślą jakąś maszynerię co będzie przejmować dusze bo podobno coś takiego można czarami zrobić ?
 tu jest o tym
http://popotopie.blogspot.com/2015/09/zyjmy-poki-jestesmy-prawdziwi.html
W Polsce też się czaruje przez telewizje masońskie które wynajmują masońskich dziennikarzy co to są masonami w organizacjach tajnych satanistycznych ! Dlatego szybko należy przejąć TVP i odczarować Polaków od tej propagandy, trzeba pokazywać w nowej TVP wszystkie przekręty władzy PO-PSL-SLD, ale wpier wymienić wszystkich redaktorów na Polaków bo dopiero wtedy gdy będzie grupa i zarząd polski to rząd nic nie będzie musiał im tłumaczyć ! Sami będą wiedzieć co jest dobre dla Polaków i dla wolności od szatańskich masonów rotszildowo sorosowych które zarzadzały Polakami do tej pory przez tefałeny i polszmaty !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Beata_

Piekło to TRWAŁY niemożliwy

Piekło to TRWAŁY niemożliwy JUŻ do cofnięcia stan umysłu duszy  w stosunku do KOGOŚ, zaczyna się kiedy nie jesteś wstanie czy niechcesz oddać uznania że  nie jesteś samowystarczalnym i jesteś stworzony i uwielbienie dobra Twojego należy się Stwórcy-BOGU wpierw. Pozdrawiam życzę zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Beata

Portret użytkownika Quis ut Deus

Piekło istnieje tylko głupcy

Piekło istnieje tylko głupcy dają się nabierać upadłym aniołom, że Piekła nie ma. To największy sukces Szatana, że ludzie zwąypili w piekło. Na szczęście Bóg pozwala co jakiś czas wybranym zobaczyć to miejsce by zaswiadczyli o tym dla uratowania wielu dusz ludzkich
 
Film ten powstał na podstawie tych relacji.
 
UWAGA! WARTO WCZEŚNIEJ SIĘ POMODLIĆ. FILM JEST MOCNY Z PEWNOŚCIĄ NIE DLA WSZYSTKICH...
 
---> https://www.youtube.com/watch?v=J47EyUcPkmM

Portret użytkownika nałukowiec

Widać, z jaką wielką energią

Widać, z jaką wielką energią i radością, wszystkie razem diabła sługusy śpieszą się i przeznaczają ogromne miliardy na zbrojenia, by pryndko i lada chwila wreszcie uśmiercić setki milionów niewinnych i nieświadomych kochanych dzieciaków i nas wszystkich zwykłych ludziów, a w mordowaniu to przecież od dawna wprawione są te niegodziwce i upite krwią na wielu wojnach! Jednakże, same dla siebie rozpaczliwie szukają i wierzą w złudne obietnice węża oszusta i za kolejne miliardy, że niby w jakiś maszynach cyborgach pryndko i wiecznie przedłużą swoje demoniczne życia!
No to pies je.ał ten nieznośny zasrany diabelski świat i niech przeklęty będzie na wieki podły diabeł kłamca i te jego świadome sługusy mordercy!
I niech nam już przyjdzie nagle Twoje wspaniałe pokojowe Królestwo, Boże nasz miłości i pokoju!

Portret użytkownika Awares

BZDURA! Kryje się w tym co tu

BZDURA! Kryje się w tym co tu piszą głębsze założenie że symulacja życia człowieka jest życiem. Gdyby tak było to np. komputerowa symulacja burzy (czy innych zjawisk) oznaczałaby prawdziwą burzę - a wiemy że tak nie jest. Z resztą o podobnych rzeczach pisał np. Lem choćby w kontekście teleportacji (zasada była taka "my po tej stronie teleportu pana zabijemy żeby nie było 2 identycznych panów po 2 stronach teleportu, ale niech nam pan uwierzy na słowo że pojawi się pan tam po drugiej stronie";))
Jest też wiele fundamentalnych problemów teoretycznych (nie mówiąc o praktycznych) których jak dotąd nie rozwiązano i myślę że nie zostaną rozwiązane za naszego życia. Jeszcze nic nie stworzono - a już bawią się w techno-religie! Typowe podejście od du..y strony.

Portret użytkownika Flesz7

Jesteśmy najpierw duszą,

Jesteśmy najpierw duszą, potem umysłem i następnie ciałem. Brak zrozumienia natury Człowieka naukowców którzy próbują stworzyć COŚ nieśmiertelnego doprowadzi donikąd. Nawet nie współczuję istotom które zdecydują się na taką "nieśmiertelność"... Tacy dosłownie zawisną w przestrzeni "astralnej" i rozpadną się z czasem "żyjąc" w materii.
Wyłącznie to co współgra z Naturą jest kompatybilne ze Wszechświatem, a jednym z tych praw jest śmiertelność! Jeżeli ci tworzyciele tego nie zruzumieją stworzą jedynie potwory.
Jakieś pytania?

New World Disorder

Portret użytkownika miotła

No własnie - odtworzą

No własnie - odtworzą bezduszne potwory. Np. Rockefellera. Podobno niedawno zszedł, ale nic o tym nie piszą - pewnie go zamrozili. A to się dziadek zdziwi, jak kiedyś prąd zlikwidują, lodówka sie rozmrozi i okaże się, że zero cywilizaji technicznej, dostanie łopatę i grabie i do roboty. Oj, będzie sobie w brodę pluł za tę niesmiertelność.

Strony

Skomentuj