Firma HP zaprezentowała najbardziej zaawansowaną drukarkę 3D

Kategorie: 

Źródło: HP
Obecnymi liderami na rynku drukarek 3D są firmy 3D Systems i Stratasys. Okazuje się jednak, że Hewlett-Packard (HP) również chce zaistnieć w tej branży i zaprezentowano właśnie wielką, zaawansowaną drukarkę 3D, która ma pomóc firmie pokonać rywalów.

 

Już w zeszłym roku dyrektor generalny HP Meg Whitman oświadczyła, że jej firma jest zafascynowana technologią druku 3D i ma zamiar zostać liderem tej branży. Zapowiedziano również, że w tym roku zaprezentuje swoją maszynę, choć wtedy nie podano jeszcze żadnych szczegółów.

 

Dziś już wiemy jak będzie wyglądać przyszła drukarka 3D firmy HP i należy już na początku zaznaczyć iż będzie ona przeznaczona tylko dla przedsiębiorstw. Jak informuje portal Gigaom, cena tej nowoczesnej maszyny może wynieść 100 tysięcy dolarów, a nawet więcej.

 

Zapowiadana od dłuższego czasu drukarka 3D będzie dość wielkich rozmiarów ale ma drukować nawet 10 razy szybciej i tworzyć bardziej wytrzymałe obiekty od drukarek, jakie są dostępne dziś na rynku. Maszyna będzie wykorzystywać nową technologię, określaną jako Multi Jet Fusion.

Przyszła drukarka 3D, według dzisiejszych zapowiedzi, będzie na znacznie wyższym poziomie od dzisiejszych tego typu urządzeń i wejdzie na rynek w 2016 roku. Firma zareklamowała się poniższym nagraniem na którym zaprezentowano bardzo wytrzymały materiał, wydrukowany dzięki wspomnianej technologii, który potafi unieść samochód o masie kilku ton.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika qwerty

John Moll napisał:No

John Moll wrote:
No oczywiście, że miało pisać "rywali" - mój błąd ;)

Nie "miało pisać" tylko "miało być napisane" Następnym razem zanim cokolwiek opublikujesz poproś kogoś dorosłego o sprawdzenie albo edytuj to w wordzie z włączonym korektorem błędów.

Portret użytkownika b@ron

qwerty...no to wklej sobie

qwerty...no to wklej sobie ten niezrozumiały dla ciebie wpis w worda i jak poprawi błądy to będzie dla ciebie bardziej zrozumiały ...jak już pójdziesz do szkoły, to zobaczysz jak ci inteligencja skoczy...z błędem czy bez zrozumiesz o co chodzi...oczywiście w twoim przypadku trochę to potrwa, ale nie bedziesz zaśmiecał komentarzami tego typu.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj