Firma Elona Muska z powodzeniem wszczepiła chipy do mózgu świni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Specjaliści Neuralink opracowali bezprzewodową wersję interfejsu neuronowego o tej samej nazwie, który został z powodzeniem wszczepiony do mózgów dwóch świń, a następnie wyjęty bez szkody dla zwierząt. Informację taką podał sam Elon Musa na internetowej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Neuralink w San Francisco.

Według niego opracowane prototypy i ulepszony model robota do ich zautomatyzowanej implantacji zostały pomyślnie przetestowane na dwóch świniach. Zainstalowane chipy pozwolą naukowcom bezprzewodowo śledzić aktywność ośrodków sensorycznych w mózgu zwierzęcia, śledząc, czego dotyka podbródek świni.

„W zeszłym roku znacznie uprościliśmy nasze systemy, teraz mieszczą się one w chipie mniejszym niż moneta i mogą być całkowicie ukryte podczas implantacji. Całkowicie łączą się z kością czaszki i będą niewidoczne z zewnątrz oraz będą działać przez cały dzień bez ładowania” – tłumaczy Musk.

Neurofizjolodzy usunęli implant z mózgu jednej ze świń bez uszkadzania jej mózgu, aby zademonstrować bezpieczeństwo tych urządzeń. Musk dodał, że drugi chip działał w głowie drugiego zwierzęcia przez kilka miesięcy, nie powodując odrzucenia ani innych problemów.

 

Następnie naukowcy natychmiast wszczepili dwa chipy do mózgu jednej ze świń, co potwierdziło możliwość równoległej pracy na kilku urządzeniach jednocześnie.

 

Ponadto naukowcom udało się zmienić sposób działania wielu obwodów nerwowych, używając wszczepionych chipów i elektrod do stymulowania aktywności poszczególnych komórek nerwowych. Pozwoli to w przyszłości na stosowanie podobnych urządzeń przeciwko epilepsji, paraliżom i innym chorobom, w których występują zaburzenia mózgu i rdzenia kręgowego.

 

Musk szacuje, że urządzenie opracowane przez Neuralink do przetwarzania i manipulowania danymi o aktywności mózgu będzie kosztować kilka tysięcy dolarów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Adamek

Przcież chodzi im tylko o

Przcież chodzi im tylko o całkowite zniewolenie by pozbawić ludzi wolnej woli i sterować jak robotami Wink Chcą w przyszłości ludziom wszepić w mózgi czipy, a potem będą mogli wpływać na ludzi po przez nie tak jak będą chcieli.

Portret użytkownika człowieknieistotny

Wszędzie mieszacie Boga... to

Wszędzie mieszacie Boga... to przegięcie Smile Gdyby nie wiara, to byliśmy by o nawet 300 lat do przodu z technologią i ze wszystkim. Więc dlatego elita chce zniszczyć wiarę w ludziach, udowodnić że nie ma Boga, i to chcąc nie chcąc jest następny etap ewolucji człowieka i wielki krok na przód dla cywilizacji i przedłużenia gatunku ludzkiego w dalekiej przyszłości. Wiem że sporo minusów się posypie pod moim komentarzem ale proszę wziąść pod uwagę jedną sprawę, że świat bez religii będzie bezpieczniejszym miejscem do życia, już jesteśmy na tyle cywilozowani i rozwinięci aby bez religii przestrzegać pewne reguły. Dla przykładu - jestem ateistą już 15 lat - nic złego w życiu mnie nie spotyka, czynię dobro, pomagam słabszym. Do tego nie potrzeba wiary by to czynić i żyć w zgodzie Wink A doskonale wiem co religia nie raz wyprawia z człowiekiem i spotykam się z tym na codzień, pewnie i Ty też. 

Portret użytkownika Ractaros96

Sztuczne narządy, bioniczne

Sztuczne narządy, bioniczne oczy czy sterowanie komputerem nosząc tylko na głowie kask łączący z nim mózg - to jest do zaakceptowania. Bezpośrednia ingerencja w mózg - nie. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki, narządy można wymienić, a jak rozwalisz komuś mózg, albo wypaczysz osobowość, to nie ma odwrotu. Nawet jeśli sama procedura wszczepienia implantu będzie uznawana za bezpieczną, to nie znaczy, że nie tworzymy nowego zagrożenia, czyli możliwości włamania się do czyjegoś mózgu.

Cały obecny rozwój technologii zboczył na spersonalizowane tory niczym reklamy w przeglądarce. Każdą nowinkę techniczną próbuje się na siłę tworzyć pod pojedyncze jednostki, zamiast upowszechniać je dla wszystkich w całym społeczeństwie mając na uwadze długofalowe konsekwencje. Domyślam się jaki jest tego powód - dane. Dane, które zbiera się od użytkowników technologii są najcenniejszym zasobem w dzisiejszych czasach, ale to czysta chciwość.

Prawdziwa moc technologii leży jednak w jej upowszechnieniu i ułatwianiu życia wszystkim ludziom niezależnie od ich statusu społecznego. Obecna filozofia to nic w porównaniu do tej z XIX wieku, która pozwoliła zbudować współczesną cywilizację w niesamowitym tempie.

Kiedyś technologia łączyła ludzi w dążeniu do poprawy życia wszystkich, dzisiaj jeśli nie korzystasz z modnych nowinek i nie dajesz się ogolić z danych, to jesteś człowiekiem drugiej kategorii. Bez sprzedania własnej wolności stajesz się wyrzutkiem, odstępstwem od normy. To zjawisko będzie się tylko nasilać i strach pomyśleć do jakich rozruchów społecznych to ciągłe dzielenie może doprowadzić.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Kwazar

Taki Elon....pdeudo mózg,

Taki Elon....pdeudo mózg, dobrze się bawi, bo on ma gdzie się schować.Ja wam przepowiem przyszłość."superburze i trąby powietrzne. Synoptyk ostrzega: komórki o wysokości 13 km" Zacznijcie koziołki matołki na serio myśleć o własnej skórze i jakieś przyszłości ! To się dobrze dla nas (i to bardzo szybko w ciągu paru najbliższych lat) NIE SKOŃCZY bez względu na rosnącą ineligęncję świń !!!! 

Portret użytkownika baca

nie no tego Muska należy jak

nie no tego Muska należy jak najszybciej schwytać i umieścić w zoo na wybiegu sąsiadującym z wybiegiem Billa Gatesa i Dżordża Sorosza...
dzięki chipom wszczepionym w ich mózgi bedzie wreszcie wiadomo kiedy kopulują, gdzie się wypróżniają i kiedy knują jak pokonać elektrycznego pastucha...
im szybciej tych prymitywnych psychopatów umieści się w rezerwacie pod bardzo ścisłą ochroną tym dla ludzkości lepiej

 

Strony

Skomentuj