Firma Deep Space Industries Corporation zapowiedziała eksploatację asteroidów

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jakiś czas temu informowaliśmy o ekscentrycznym pomysle na biznes jaki miało kilku miliarderów amerykańskich, ich spółka, Planetary Resources zapowiedziała złapanie asteroidy celem jej eksploatacji. Okazuje się, że kolejna amerykańska spółka, Deep Space Industries Corporation zapowiedziała podobny cel i planuje jego osiągnięcie już do 2015 roku.

 

Największym problemem w kosmicznym górnictwie były zawsze koszty transportu na Ziemię. To powodowało, że przedsięwzięcie było mało opłacalne. Pojawienie się na rynku nowych graczy takich jak firma SpaceX spowodowało ponowne zwrócenie uwagi na ten rodzaj kosmicznego przemysłu. Firma Deep Space Industries planuje raczej gromadzenie minerałów i potem wykorzystywanie ich w przestrzeni kosmicznej. Praktycznie każda ze stacji kosmicznych chętnie skorzystałaby z dostaw minerałów, które mogą być wykorzystane do systemów podtrzymywania życia. Wynoszenie wszystkiego z Ziemi jest bardzo drogie i firma Planetary Resources również to dostrzegła i planuje stworzenie kosmicznych magazynów.

 

Jak się okazuje, to nie scenariusz filmu science fiction, ale realne plany. Deep Space Industries planuje rozpoczęcie produkcji wodoru, tlenu, żelaza i niklu z obiektów kosmicznych. To ma zapewnić paliwo dla satelitów znajdujących się na orbicie lub do budowy nowych obiektów. Aktualnie mamy Międzynarodową Stację Kosmiczną, za chwilę będzie Chińska Stacja Kosmiczna, potem prywatne stacje kosmiczne i wreszcie stacja kosmiczna w punkcie L2. Wszystkie te obiekty chętnie zaopatrzą się w surowce bezpośrednio na orbicie.

 

Pierwsze zadanie przed Deep Space Industries będzie w 2015 roku. Wtedy mają się znaleźć się na orbicie pojazdy o nazwie "Firefly". Te około 30 kilogramowe urządzenia wylądują na jednej z planetoid w pobliżu Ziemi, i w ciągu sześciu miesięcy będą prowadzić badania i zbierać dane. W kolejnej fazie mają zostać użyte większe urządzenia zwane „Dragonfly” i one będą już służyły do ekstrakcji interesujących minerałów.

 

Każdego roku blisko orbity Ziemi, odkrywa się tysiące asteroid.  Zgodnie z oczekiwaniami, jeśli nie wszystkie, to większość z nich zawiera wodę i gazy, takie jak metan, a także metale, takie jak nikiel. Elementy te mogą być wykorzystywane do tworzenia paliwa i innych materiałów.

 

Nie wiadomo jak spółka znajdzie finansowanie dla tego projektu, ale na konferencji prasowej, przedstawiciele mówili, że szukają inwestorów.  Działania Planetary Resources ubiegłym roku, z siedzibą w Waszyngtonie Resources poinformował, że firma uruchamia program budowania teleskopów do śledzenia asteroidów wraz z możliwością zdalnej oceny wielkości i rodzaju zasobów naturalnych.

 

 

Źródłohttp://newsfeed.time.com/2013/01/23/deep-space-industries-the-company-that-wants-to-mine-space/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

Im nie chodzi o typowe metale

Im nie chodzi o typowe metale czy pierwiastki jak tlen, wodór etc. Przecież typowych nie oplacało by sie sprowadzać. Podejrzewam  że chodzi o metale nie występujące na Ziemi które potrzebne im są do najnowszych technologii.

Portret użytkownika brutal

chcę wam się pochwalić że w

chcę wam się pochwalić że w listopadzie br.otwieram działalność gospodarczą związaną z górnictwem na asteroidach, działalnośc otwieram z bratem, bo sam tego mogę nie ogarnąć!!! mamy już młotki murarskie i taczke i starego pickapa ,narazie miło spędzamy czas przy browarku, bo jak ta duża co na listopad ma spaść asteroida przybędzie ,to nie będzie czasu na browar uwaga ! WYSTAWIAMY FAKTURY WAT można a nawet trzeba już składać zamówienia zaliczka mile widziana nigdy nic nie wiadomo co się komu trafi!!!!

Portret użytkownika zico169

nawet jak zrealizują pomysł

nawet jak zrealizują pomysł to i tak im eksploatacja jednego asteroidy zajmie  lata to juz lepiej z księzyca wydobywać hel3 . to co chcą zrobić zajmie im to lata olbrzymie koszty i zanim osiągno sukces to prędzej sie w piachu znajdą . z młotyką na słońce przy tej technologi co teraz jest . pomysł głupi i nie realny ponieważ dotarcie do asteroidy moze zająć nawe 30 lat a dotego czas na wydobycie , przerafinowanie i transport spowrotem na ziemie, dlamnie to co chcą zrobić to głupota

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

asdas napisał: Ta nienawiść

asdas wrote:

Ta nienawiść nie ujdzie ci na sucho. Jesteś głupi i nawet tego nie postrzegasz. Nikt nie ma prawa do odbierania innym życia.

  Zwierzęta które sa niebezpieczne i nie mozna ich uspić nalezy je zastrzelić. I Ty jestes głupi skoro uważasz inaczej i tego nie dostrzegasz. I ujdzie mi to na sucho.
 I to żadna nienawiść tylko poczucie sprawiedliwej selekcji dobra od zła.

Skomentuj