Firma Boston Dynamics zaprezentowała robota kroczącego nowej generacji - Atlas

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Należąca do Google firma Boston Dynamics zaprezentowała właśnie coś co zostało nazwane nową generacją kroczących robotów humanoidalnych. W sieci pojawiło się nagranie prezentujące możliwości robota o nazwie "the next generation" Atlas.

 

Jak widać, maszyna jest już całkiem samowystarczalna. Żyroskopowe systemy adaptacyjne działają na tyle dobrze, że robot idzie przez dowolny teren, bardziej lub mniej komicznie, ale zawsze skutecznie. W jego kroku jest coś co może przypominać słynne Wojny Klonów z Gwiezdnych Wojen. Czyżby tak właśnie miało wyglądać wkrótce pole walki?

Na szczęście robot taki jak Atlas może być wykorzystany do wielu innych rzeczy, nie tylko do zabijania. Tego typu roboty byłyby w stanie dokładać towar na półkach supermarketów i wykonywać inne prace fizyczne. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy bliżej niż nam się wydaje od tego typu robotyzacji najbliższej przestrzeni, w której żyjemy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maxi172

Wraz z jakimkolwiek

Wraz z jakimkolwiek zastosowaniem tego typu robotów wśród ludzkości, nastanie bardzo poważny problem bezrobocia.  Ale... . Odkurzacze automatycznie jeżdżące, również miały w niedługim czasie wyprzeć odkurzacze klasyczne, a pomimo zastosowania w tych pierwszych bardzo nowoczesnej technologii, rodem z łazików na Marsie, na szczęśćcie nie przyjęły się w szerszym zastosowaniu. Wyrażam szczególną nadzieje do tego typu technologii, że jako 31 latek w tym momencie, mając 60 lat i żyjąc dalej, nie zobaczę takiego cudaka w moim domu, robiącego pranie, sprzątanie i ruchanie. 

Portret użytkownika jknkjl

jeszcze brakuje silników

jeszcze brakuje silników antygrawitacyjnych (cichych i mocnych), nanoszkieletów, IA, neuronowych superszybkich procecorów i nanoprzewodów by to wsyzstko reagowało w ułamkach stysięcznych sekund tak jak człowiek. tu widać zbyt duże opóźnienia w analizie niestabilności.
no i oczywiście musza być jakieś zamienniki baterii, albo nowa generacja baterii (akumulatorów) działających tysiące razy dłużej i wydajniej albo jakaś inna forma zasilania, kto wie, może antygrawitacyjne?!
ale to nie ta epoka.

Portret użytkownika zyx

A później będzie w jakiejś

A później będzie w jakiejś Robociej Księdze Stworzenia: i stworzył Pan robota na podobieństwo swoje, aby mu słuzył. I był Pan okrutny ale sprawiedliwy, bo za dobrą pracę wynagradzał dodatmin sprzężeneim zwrotnym, a za złą - kijem i zmianą wektorów startowych. A roboty szczególnie nieludziobojne - ze wstrętem wyrzucał Pan na złom karząc tak do siódmej generacji. A był Pan dobry i sprawiedliwy i każda przekładnia  kolanowa winna się zgiąć na dźwięk jego imienia!.

Portret użytkownika inzynier magister

Niezle już się posunęli w

Niezle już się posunęli w stworzeniu terminatorów, a podobno to co oficjalnie pokazują jest zawsze przestarzałe !!! Zbliżają sięczasu NWO i film "Elizjum" ! W filmie "Elizjum" właśnie pokazano jak ma wyglądać świat NWO z robotami nadzorcami ! Do tego zmierzają elity i jeżeli nie powstrzymamy polskich władz by te nie zgadzały się na niszczenie Polski to mamy szansę się uratować od "Elizjum" rzeczywistego ! Oczywiście w tym wszystkim najwaniejsza jest modlitwa do Maryi i Jezusa Miłosiernego bo czary masonerii zmuszą rząd polski do akceptacji "Elizjum" uchodzców !
„Czy chce pan/pani, by Unia Europejska również bez zgody parlamentu mogła zarządzać obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?” – na to pytanie będą odpowiadać obywatele Węgier w zapowiedzianym przez premiera Orbana referendum. Podczas środowej konferencji prasowej premier Węgier Victor Orban zapowiedział przeprowadzenie referendum w sprawie narzucanych przez Unię Europejską kwot imigrantów. - Rząd odpowiada obecnie na publiczne nastroje, sądzimy, że wprowadzanie obowiązkowych kwot dla migrantów bez wsparcia ludzi byłoby równoznaczne z nadużywaniem władzy – powiedział węgierski przywódca. Jednocześnie Orban podtrzymał swoje dotychczasowe stanowisko, podkreślając, iż „kwoty takie oznaczałyby wyrysowanie na nowo etnicznej, kulturalnej i religijnej mapy Węgier oraz Europy”. Pytanie w referendum ma brzmieć: „Czy chce pan/pani, by Unia Europejska również bez zgody parlamentu mogła zarządzać obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?”: http://www.pch24.pl/victor-orban-zapowiedzial-referendum-w-sprawie-kwot-imigrantow,41435,i.html#ixzz419msl8t9
Brawo Węgrzy, tak powinno wyglądać prawidłowo postawione pytanie referendalne! A nie jakieś Kukizowe bicie piany w którym jest mowa tylko o "uchodźcach" (i to w cudzysłowie, co jest niejednoznaczne!), a dodatkowo tylko o "systemie relokacji". Viktor Orban jest mistrzem.Więcej takich ludzi jak on nam potrzeba a islamski najazd zostanie odparty.To on powinien być szefem Komisji Europejskiej zamiast Junkera psychopaty, albo właściwie i prezydentem Polski !
Pozostaje pytanie czy rząd pani Szydło jest już zmuszony przez Elizjum NWO do akceptacji wszystkiego czy jeszcze tak jak Orban posiada wolną wolę ?!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj