Firma Apple zdobyła patent na technologię która może zaprowadzić cenzurę informacji

Kategorie: 

Źródło: Internet
Amerykańska firma Apple zdobyła patent na technologię która tylko z pozoru posiada niewinne zastosowania. Dzięki niej nikt nie będzie mógł już np. nagrywać koncertów lub filmów w kinach czy też wykonywać zdjęć tam gdzie jest to niedozwolone.

 

Apple już w 2011 roku złożył odpowiedni wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, ale dopiero teraz udało się opatentować prosty w działaniu wynalazek. Chodzi o możliwość blokowania aparatu w iPhone'ach za pomocą światła podczerwonego. Umieszczone w odpowiednich miejscach emitery podczerwieni będą wysyłać sygnały w postaci zakodowanych danych. Gdy skierujemy nasze urządzenie w jego kierunku, aparat po prostu przestanie funkcjonować a na ekranie pojawi się odpowiednia wiadomość.

Źródło: Apple/Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych

Media wskazują, że dzięki tej technologii nikt nie będzie mógł nagrywać koncertów gdy artysta nie będzie sobie tego życzył. Jest to zresztą bardzo skuteczna metoda która z pewnością wprawi w niezadowolenie niejednego użytkownika iPhone'a. Jednak wraz z jej przyszłym możliwym wykorzystaniem wiążą się pewne kontrowersje - pojawiają się obawy że możliwość blokowania aparatu w smartfonach posłuży do wprowadzenia cenzury. Użytkownicy tych urządzeń nie będą mogli nagrywać np. antyrządowych demonstracji czy nielegalnych działań policji.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Zadziwiające jak wielkie

Zadziwiające jak wielkie koncerny, zamiast wykorzystać swoją wielkość do "wybicia się na niepodległość", włażą WszechWadzy Służb Wuja Srama we w doopę...Np. Gates ze swoimi Windowsami, Zuckerberg ze swoim Pejs'zbukiem i masa innych produkujących sprzęt nawet ten gospod. domowego! w kt. musi być "tylne okienko" dla wszystkiego ciekawych podpatrujów i  podsłuchujów z EfBiAjjwajjj, SiAjwajEjjj, EnEsEjj srej tudej tutej i kilkunastu innych tajniackich służb tego największego neofaszystowskiego Państwa świata - United Faszystates of America... Dla magheb'usów i innej szumowiny ludzkiej ono nie pitca, dla Podlaka wciąż wizowa zagranica... Apple strzeli sobie tym wyrobem/sposobem w kolano, w żopę, w stopę, w łeb i w każdy ze swoim sprzętem sklep - i dobrze!! I bydzie po ptokach a kolejny spasiony Żyd powie "ajjj wajjj, ajajajjj, ja s.ram na ten krajjj..." "Ciemny naród tego i'czegoś tam nie kupi", wróci do prostszych sprzętów filmująco-nagrywających i to będzie cofnięcie się w rozwoju z powodu do beczki miodu dodanej szczypty gnoju.

Portret użytkownika F00ks

Widać, że to ostatnie

Widać, że to ostatnie tchnienia tego bezsensu. Przecież ludzie jak zobaczą, że ich aparat w telefonie nie  funkcjonuje to przerzucą się na inne urządzenia. Tylko sprzedaż temu Apple spadnie. Dla mnie to akt desperacji z ich strony.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Z treści ''niusa'' wynika, że

Z treści ''niusa'' wynika, że wszystkie pozostałe modele kamer telefonów aparatów dyktafonów - stare i nowe - zostaną zlikwidowane amba je pożre i wysra w kosmos, a każdy człeczyna na tej planecie dostanie swojego iphona zamiast kuli u nogi po to żeby nie mógł nic bez zezwolenia władzy nim nagrywać. Szok! Zapewne zrobią nowe iphony 8 z funkcją do sterowania pokemonem - kupę będzie wolno pokemonkom zrobić dopiero po zatwierdzeniu przez Guwny Trybunał Gówniany w Brukseli. Po co to? Wiadomo. Oby żyło się nam lepiej!

Portret użytkownika XaX

"Gdy skierujemy nasze

"Gdy skierujemy nasze urządzenie w jego kierunku, aparat po prostu przestanie funkcjonować a na ekranie pojawi się odpowiednia wiadomość." Czyli jak będą się działy jakieś niewygodne dla władz rzeczy np burdy wywołane przez islamistów to też będą wyłączać żeby nie wyszło na jaw to? Chore ... 

Portret użytkownika Shagguś

@BigStan, mylisz się Sprzęty

@BigStan, mylisz się Wink Sprzęty firmy Apple są jedynymi urządzeniami chyba na świecie których w żaden sposób nie można złamać. Skradziony lub znaleziony iPhone może Ci jedyni posłóżyć jako stojak na biurku. 

Portret użytkownika Gazi

Kolego, nie wiem jak jest  z

Kolego, nie wiem jak jest  z bycie jedynymi urządzeniami ale złamanie produktu firmy Apple nie jest trudnym zadaniem. Wiem, ponieważ mam niejedną rzecz od Apple i znam te urządzenia. Dobra rada, pomyśl zanim napiszesz kolejną głupotę. 

Portret użytkownika ACHILES

A w szatanach zjednoczonych

A w szatanach zjednoczonych zabił się PIERWSZY CZŁOWIEK, jadący w samoprowadzącym się samochodzie TESLI. Wjechał pod naczepę tira, bo se film właśnie oglądał jadąc. Firma TESLA tłumaczy, że naczepa TIRA była biała i samochód ją potraktował, jak niebo. To u NAS w Europie wszyscy tacy kierowcy, to potencjalni SAMOBUJCY, bo prawie wszystkie TIRY, na drogach są koloru BIAŁEGO, no chyba, że każą je unijni pajace w trybie natychmiastowym przemalować właścicielom, na czarno, bo wszystkiego się można po nich spodziewać, SKORO NAWET BANANY PRODUCENTOM KAZALI PROSTOWAĆ. 

Skomentuj