Fińskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w sprawie zakłócania sygnału GPS

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini, powiedział agencji prasowej STT, że fińskie MSZ wezwie rosyjskiego ambasadora w Finlandii Pawła Kuzniecowa z powodu incydentu związanego z ingerencją w GPS, informuje Yle.

 

Spotkanie w obecności sekretarza stanu Anttonena odbędzie się w najbliższy poniedziałek rano. Obecnie fiński minister spraw zagranicznych Soini przebywa z roboczą wizytą w Waszyngtonie. Fińskie władze nadal badają interferencję GPS podczas ćwiczenia wojskowego NATO Trident Juncture.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa za wiarygodne informacje otrzymane z Norwegii, zgodnie z którymi interwencja w prace GPS została przeprowadzona przez Rosję. Jak dotąd ministerstwo nie ujawniło szczegółów technicznych sprawy.

 

Wczoraj fińskie MSZ wydało oficjalne oświadczenie, że ingerencja pochodzi z terytorium Rosji. Wcześniej Kreml za pośrednictwem sekretarza prasowego prezydenta Władimira Putina, Dmitrija Pieskowa, odrzucił zarzuty kierowane wobec Rosji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Zaledwie w ciągu paru

Zaledwie w ciągu paru dziesięcioleci z ziemi rosyjskiej zniknęło 30 (trzydzieści) tysięcy wsi, wraz z mieszkańcami. Czyż nie wygląda to dla was na ludobójstwo ? Tylko się zastanówcie, w Rosji każdego dnia umierają trzy wsie i ten proces toczy się po krzywej wznoszącej. W 17 tysiącach jeszcze żywych wsi nie ma stałych mieszkańców, to znaczy, że przyjeżdżają do nich na sezon letnicy. W 33 tysiącach wsi średnio mieszka 1,76 mieszkańca a w pozostałych osadach i wsiach, w ilości 14 tysięcy, mieszka średnio 7,8 mieszkańca.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=284&v=Alog2GJpUBU

I o jakich sukcesach Rosji, w tym także w gospodarce rolnej, mówi nam codziennie Putin ze swoimi miedwiediewami i czubajsami ? Jest to bezczelne i cyniczne łgarstwo utylizatorów Rosji i ludu rosyjskiego. Oby pokarał ich Pan !

Skomentuj