Fiński polityk porównał Unię Europejską do nazistowskich Niemiec i ZSRR

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ville Tavio, polityk partii Prawdziwi Finowie, wywołał spore zamieszanie w fińskim parlamencie. Podczas przemówienia stwierdził, że Unia Europejska zyskuje coraz większą władzę nad państwami narodowymi i przeobraża się w twór, przypominający nazistowskie Niemcy, lub Związek Radziecki.

 

Ville Tavio powiedział, że federaliści chcą stworzyć w Europie strukturę, która pochłonie poszczególne państwa. Z roku na rok, Unia Europejska zyskuje coraz większą siłę i kontrolę nad krajami oraz zwalcza swoich krytyków pod przykrywką „mowy nienawiści”.

 

Fiński polityk twierdzi, że Unia Europejska właściwie już dziś funkcjonuje jak państwo i przekształca się na wzór nazistowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego.

Pozostali politycy fińskiego parlamentu uznali, że wypowiedzi tego typu są niedopuszczalne. Antti Lindtman z Partii Socjaldemokratycznej stwierdził wręcz, że Unia Europejska to przeciwieństwo nazistowskich Niemiec i jest „projektem pokojowym”. To dokładnie tak jak Stany Zjednoczone, które rzekomo dbają o pokój w Syrii, okupując swoją armią fragment tego państwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Wcale się nie pomylił. Jak

Wcale się nie pomylił. Jak ludziom w Polsce zachłyśniętym "wolnością" tłumaczyło się że że Unia będzie gorszą komuną niż ta która u nas wcześniej była - to pokazywali mi kółka na czole i biegli głosować za wejściem Polski do tego cyrku...

Portret użytkownika maurycy

Narzekamy na UE ale

Narzekamy na UE ale pamiętacie jak byliśmy w oid ruskim butem ? Zero swobody podrużowania, inwigilacja, stagnacka gospodarcza, zacofanie ekonomiczne. Na palący telewizor nie starczało 2 letniej pensji, kartki, propaganda. Zobacznie co sie dzieje na wschodzie: bieda, alkoholizm, korupcja. Moze UE to nie doskonały twór ale dzięki niemu mamy wybór, kto chce jak tysiące rodaków może "rozproszyc" sie po świecie, robić i pracować gdzie chce. Na pewno znajdzie sporo malkontentów i frustratów wolących narzekać i tracić czas pisząc na tym forum tysiace nonsensownych postów, które i tak nie maja żadnego znaczenia ale kto ma głowe na karku i odrobine chęci do pracy dla tego świat i jego bogactwa stoją otworem. Ludzie myslcie i wykorzystajcie to co macie między uszami. To nasz czas. 

Portret użytkownika John Moll

Niewybieralni przez ludzi

Niewybieralni przez ludzi rządzący UE, cenzura i federalizacja. Jeszcze będą mieć swoje siły zbrojne. Kolejny ślepy, który nie dostrzega, że UE zamienia się w Chiny, albo takie ZSRR. Twój wpis jest tak nonsensowny i gówniany, że nawet nie warto go czytać i komentować.

Portret użytkownika Takitam

A całą tą Unią trzęsą Niemcy,

A całą tą Unią trzęsą Niemcy, teraz marzą im się siły zbrojne - oczywiście podległe Bundeswehrze, a uzbrojone Niemcy już pokazały na co ich stać podczas I i II wojny światowej. Churchill powiedział kiedyś: Niemcy to kraj który trzeba profilaktycznie bombardować raz na 50 lat - bez podania przyczyn i wyjaśniania powodów". W poprzednim układzie sił politycznych w Europie Niemcy były podzielona na wschodnią i zachodnią sferę wpływów. I jedna i druga strona pilnowała by nie realizowały się tam znowu "sny o potędze". Teraz najwyraźniej Niemcy wyrwały się spod jakiejkolwiek kontroli i znów rozpieprzają Europę.

Strony

Skomentuj