Fiński polityk porównał Unię Europejską do nazistowskich Niemiec i ZSRR

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ville Tavio, polityk partii Prawdziwi Finowie, wywołał spore zamieszanie w fińskim parlamencie. Podczas przemówienia stwierdził, że Unia Europejska zyskuje coraz większą władzę nad państwami narodowymi i przeobraża się w twór, przypominający nazistowskie Niemcy, lub Związek Radziecki.

 

Ville Tavio powiedział, że federaliści chcą stworzyć w Europie strukturę, która pochłonie poszczególne państwa. Z roku na rok, Unia Europejska zyskuje coraz większą siłę i kontrolę nad krajami oraz zwalcza swoich krytyków pod przykrywką „mowy nienawiści”.

 

Fiński polityk twierdzi, że Unia Europejska właściwie już dziś funkcjonuje jak państwo i przekształca się na wzór nazistowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego.

Pozostali politycy fińskiego parlamentu uznali, że wypowiedzi tego typu są niedopuszczalne. Antti Lindtman z Partii Socjaldemokratycznej stwierdził wręcz, że Unia Europejska to przeciwieństwo nazistowskich Niemiec i jest „projektem pokojowym”. To dokładnie tak jak Stany Zjednoczone, które rzekomo dbają o pokój w Syrii, okupując swoją armią fragment tego państwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Wcale się nie pomylił. Jak

Wcale się nie pomylił. Jak ludziom w Polsce zachłyśniętym "wolnością" tłumaczyło się że że Unia będzie gorszą komuną niż ta która u nas wcześniej była - to pokazywali mi kółka na czole i biegli głosować za wejściem Polski do tego cyrku...

Portret użytkownika maurycy

Narzekamy na UE ale

Narzekamy na UE ale pamiętacie jak byliśmy w oid ruskim butem ? Zero swobody podrużowania, inwigilacja, stagnacka gospodarcza, zacofanie ekonomiczne. Na palący telewizor nie starczało 2 letniej pensji, kartki, propaganda. Zobacznie co sie dzieje na wschodzie: bieda, alkoholizm, korupcja. Moze UE to nie doskonały twór ale dzięki niemu mamy wybór, kto chce jak tysiące rodaków może "rozproszyc" sie po świecie, robić i pracować gdzie chce. Na pewno znajdzie sporo malkontentów i frustratów wolących narzekać i tracić czas pisząc na tym forum tysiace nonsensownych postów, które i tak nie maja żadnego znaczenia ale kto ma głowe na karku i odrobine chęci do pracy dla tego świat i jego bogactwa stoją otworem. Ludzie myslcie i wykorzystajcie to co macie między uszami. To nasz czas. 

Portret użytkownika John Moll

Niewybieralni przez ludzi

Niewybieralni przez ludzi rządzący UE, cenzura i federalizacja. Jeszcze będą mieć swoje siły zbrojne. Kolejny ślepy, który nie dostrzega, że UE zamienia się w Chiny, albo takie ZSRR. Twój wpis jest tak nonsensowny i gówniany, że nawet nie warto go czytać i komentować.

Portret użytkownika Takitam

A całą tą Unią trzęsą Niemcy,

A całą tą Unią trzęsą Niemcy, teraz marzą im się siły zbrojne - oczywiście podległe Bundeswehrze, a uzbrojone Niemcy już pokazały na co ich stać podczas I i II wojny światowej. Churchill powiedział kiedyś: Niemcy to kraj który trzeba profilaktycznie bombardować raz na 50 lat - bez podania przyczyn i wyjaśniania powodów". W poprzednim układzie sił politycznych w Europie Niemcy były podzielona na wschodnią i zachodnią sferę wpływów. I jedna i druga strona pilnowała by nie realizowały się tam znowu "sny o potędze". Teraz najwyraźniej Niemcy wyrwały się spod jakiejkolwiek kontroli i znów rozpieprzają Europę.

Portret użytkownika UPAdlina

Właśnie myślący ludzie na tym

Właśnie myślący ludzie na tym forum uciekli od waszej prymitywnej propagandy z reżimowych ścierwo-meNdiów. 

Polska była pod żydo-bolszewickim butem, a nie rosyjskim, bo Rosja wówczas także była pod tym butem. Nie zakłamuj więc historii i nie zrzucaj win katów na ich ofiary. 

Na wschodzie bieda? Gdzie? Takie teksty to na wasz nazi-majdan w kijowie, a nie tutaj. Poczytaj o biedzie w uSSmanii i kolejkach po pomoc socjalną. 

Ludzie myślą i dlatego nie łykają takiej prymitywnej propagandy jak twoja, więc może sam pomyśl.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kolo21

Gdzie mam podróżować jak

Gdzie mam podróżować jak pieniędzy nie mam, bo roboty nie ma. A jak jest to komorus, mi zaj...e za długi mojego dziadka! Jeszcze trochę i bezdomny zostanę, bo mieszkam w kamienicy. Opieka lekarska, to kpina. \Wymiar sprawiedliwości podobnie. Więc zaczyna być gorzej niż za komuny. Nawet internet chcą k...y zabrać nam.

kolo21

Portret użytkownika Pegaz

Dlaczego jesteś biedny? Boś

Dlaczego jesteś biedny? Boś głupi, a dlaczego głupi?  Bos biedny....Nie jestem zwolennikiem unii,ale czy na tą chwilę jest jakaś alternatywa?  Może sojusz z Ukrainą i usa?  Haha....Jeśli byśmy mieli silny rząd to mozna się skutecznie przeciwstawiać polityce Eu i czerpać z tego korzyści...Mi i wielu ludziom się to udaje...Więc nie narzekaj tylko pomysł co zrobić, by mieć dobra pracę lub swój biznes.

Strony

Skomentuj