Finlandia przygotowuje się do wojny z Rosją

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Rząd Finlandii wysyła specjalne listy do 900 tysięcy rezerwistów z armii. Helsinki nie ukrywają, że powodem akcji jest rosnące ryzyko konfliktu zbrojnego ze względu na napięcia jakie pojawiają się między Rosją i jej sąsiadami.

 

Kampania adresowana jest do fińskich rezerwistów. W listach prosi się ich, aby uzupełnili swoje osobiste dane adresowe, tak aby można było ich łatwiej zlokalizować. W oświadczeniu na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Finlandii,podkreśla się, że celem jest  "wzmocnienie więzi" rezerwistów z armią .

 

Listy zostały wysłane w związku z tym że rząd rozpoczął w 2008 roku ogromną reformę armii, co spowodowało zmianę zadań dla wielu rezerwistów. Siły Obronne musiały skontaktować się z nimi, aby poinformować każdego o przydzielonych im misjach bojowych w przypadku konfliktu.

 

Rosja w ubiegłym roku wpędziła się w międzynarodową izolację z powodu aneksji Krymu i zaangażowania w konflikt na Ukrainie. Armia rosyjska jest ostatnio bardzo aktywnie i organizuje ćwiczenia wojskowe, w tym na Morzu Bałtyckim u samych wybrzeży Finlandii. Warto zwrócić uwagę, że Finlandia nie jest członkiem NATO i ma wspólną granicę lądową z Rosją, co sprawia, że może być podatna na ewentualną rosyjską agresją.

 

Ministrowie obrony państw nordyckich takich jak Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania i Islandia ostrzegali, w kwietniu tego roku, że trzeba przygotować Europę Północną na radzenie sobie z ewentualnymi kryzysami lub incydentami do których może dochodzić na skutek pogorszenia stosunków dyplomatycznych z Federacją Rosyjską.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Jak na jesień nie zrobią

Jak na jesień nie zrobią nowych komisji wyborczych z kamerami i ludzmi kontroli to sfałszują jak to Schetyna powiedział  i Polska będzie robić za mięso armatnie dla NWO, mosonów i innych szwabów oraz pedałów genderycznych !
"kancelaria prezydenta wycofała się z konsultacji społecznych dotyczących projektu ustawy emerytalnej. Po przegranej pierwszej turze wyborów Bronisław Komorowski obiecywał przygotowanie projektu ustawy przewidującej możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osoby z co najmniej 40-letnim stażem składkowym. Natomiast wszystkie inne ustawy typu in vitro itp oczywiście będą realizowane zgodnie z planem." z planem NWO !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MORFEUS

Zaczynam rozumieć komu i

Zaczynam rozumieć komu i czyim interesom służy ta strona. Na pewno nie Polsce i nie Polakom, których karmi się od ponad roku newsami o wojnie, która nas czeka i do której (a jakże) w myśl naszych "dobrze pojętych i jedynie słusznych interesów" zostaniemy jako naród i kraj wciągnięci. Bo tak właśnie czyniono na przestrzeni wieków i zawsze najbardziej to MY Polacy dostawaliśmy po głowie, a faktyczni sprawcy i prowokatorzy działań zbrojnych mieli się dobrze. Znowu naszymi rękami ktoś chce robic geszefty i osiągać swoje cele geopolityczne i strategiczne. Mamy realizować czyjeś chore i wybujałe ambicje. Znów będziemy mięsem armatnim i pionkami na szachownicy. Scenariusz był już dawno napisany, a teraz niektórzy chcą go po prostu zrealizować. Zapłacimy za to straszną cenę jeśli ulegniemy wojennej propagandzie i chorym demagogom, którzy narażają nas na wielkie niebezpieczeństwo. STOP WAR. STOP WOJENNYM PSYCHOPATOM.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Tam Finowie się szykują a

Tam Finowie się szykują a szmaciany prezydent POlajski został wypierdo**ny do pralki.... z ługiem sodowym...
 Ale nie ma się co cieszyć, bonastępny ( tym razem amerykański ) żyd będzie teraz prezydentem...
 I jak pierdo**ny żyd Mazowiecki wznosi palce w znaku "Viktoria" a dla masonów to znak ich kultu...
 Oj, biedna ty Polsko jesteś w tych żydowskich kleszczach!!

Strony

Skomentuj