Finlandia przygotowuje się do wojny z Rosją

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Rząd Finlandii wysyła specjalne listy do 900 tysięcy rezerwistów z armii. Helsinki nie ukrywają, że powodem akcji jest rosnące ryzyko konfliktu zbrojnego ze względu na napięcia jakie pojawiają się między Rosją i jej sąsiadami.

 

Kampania adresowana jest do fińskich rezerwistów. W listach prosi się ich, aby uzupełnili swoje osobiste dane adresowe, tak aby można było ich łatwiej zlokalizować. W oświadczeniu na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Finlandii,podkreśla się, że celem jest  "wzmocnienie więzi" rezerwistów z armią .

 

Listy zostały wysłane w związku z tym że rząd rozpoczął w 2008 roku ogromną reformę armii, co spowodowało zmianę zadań dla wielu rezerwistów. Siły Obronne musiały skontaktować się z nimi, aby poinformować każdego o przydzielonych im misjach bojowych w przypadku konfliktu.

 

Rosja w ubiegłym roku wpędziła się w międzynarodową izolację z powodu aneksji Krymu i zaangażowania w konflikt na Ukrainie. Armia rosyjska jest ostatnio bardzo aktywnie i organizuje ćwiczenia wojskowe, w tym na Morzu Bałtyckim u samych wybrzeży Finlandii. Warto zwrócić uwagę, że Finlandia nie jest członkiem NATO i ma wspólną granicę lądową z Rosją, co sprawia, że może być podatna na ewentualną rosyjską agresją.

 

Ministrowie obrony państw nordyckich takich jak Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania i Islandia ostrzegali, w kwietniu tego roku, że trzeba przygotować Europę Północną na radzenie sobie z ewentualnymi kryzysami lub incydentami do których może dochodzić na skutek pogorszenia stosunków dyplomatycznych z Federacją Rosyjską.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Jak na jesień nie zrobią

Jak na jesień nie zrobią nowych komisji wyborczych z kamerami i ludzmi kontroli to sfałszują jak to Schetyna powiedział  i Polska będzie robić za mięso armatnie dla NWO, mosonów i innych szwabów oraz pedałów genderycznych !
"kancelaria prezydenta wycofała się z konsultacji społecznych dotyczących projektu ustawy emerytalnej. Po przegranej pierwszej turze wyborów Bronisław Komorowski obiecywał przygotowanie projektu ustawy przewidującej możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osoby z co najmniej 40-letnim stażem składkowym. Natomiast wszystkie inne ustawy typu in vitro itp oczywiście będą realizowane zgodnie z planem." z planem NWO !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MORFEUS

Zaczynam rozumieć komu i

Zaczynam rozumieć komu i czyim interesom służy ta strona. Na pewno nie Polsce i nie Polakom, których karmi się od ponad roku newsami o wojnie, która nas czeka i do której (a jakże) w myśl naszych "dobrze pojętych i jedynie słusznych interesów" zostaniemy jako naród i kraj wciągnięci. Bo tak właśnie czyniono na przestrzeni wieków i zawsze najbardziej to MY Polacy dostawaliśmy po głowie, a faktyczni sprawcy i prowokatorzy działań zbrojnych mieli się dobrze. Znowu naszymi rękami ktoś chce robic geszefty i osiągać swoje cele geopolityczne i strategiczne. Mamy realizować czyjeś chore i wybujałe ambicje. Znów będziemy mięsem armatnim i pionkami na szachownicy. Scenariusz był już dawno napisany, a teraz niektórzy chcą go po prostu zrealizować. Zapłacimy za to straszną cenę jeśli ulegniemy wojennej propagandzie i chorym demagogom, którzy narażają nas na wielkie niebezpieczeństwo. STOP WAR. STOP WOJENNYM PSYCHOPATOM.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Tam Finowie się szykują a

Tam Finowie się szykują a szmaciany prezydent POlajski został wypierdo**ny do pralki.... z ługiem sodowym...
 Ale nie ma się co cieszyć, bonastępny ( tym razem amerykański ) żyd będzie teraz prezydentem...
 I jak pierdo**ny żyd Mazowiecki wznosi palce w znaku "Viktoria" a dla masonów to znak ich kultu...
 Oj, biedna ty Polsko jesteś w tych żydowskich kleszczach!!

Portret użytkownika Rocky

AMR, wszystko jest na opak,

AMR, wszystko jest na opak, prezydent to tzw. public servant, kiedys ci ktorzy piastowali role slug panstwowych nie mieli nawet prawa jesc przy tym samym stole co ludzie, dzisiaj klaniamy im sie w pas. 
rzad nie ma niczego czego ludzie nie mieli sami, wszystko co ma rzad pochodzi od ludzi, sami NICZEGO nie produkuja, poza debilnymi stosami ustaw-komu to qrwa potrzebne jest? zapedzilismy sie w kozi rog, i sluga jest nagle naszym panem na czerwonym dywanie.
chcesz zobaczyc prawdziwe zmiany? nie trzeba rzucic ani jednym kamieniem-wystarczy zatrzymac biznes. pieniadze to krew tego ustroju, a ludzie sa zrodlem pieniedzy-nie banki. banki tylko drukuja papier, to ludzka praca nadaje temu jakas wartosc. 
zatrzymaj biznes, na 72 godziny, zobaczysz zmiany jakis swiat nie widzial od wiekow. 
banki musza przed polnoca zamknac ksiazki-nawet jak z pudla cie wypuszczaja to chca zebys podpisal papier przed polnoca zeby mogli zarobic swoje siano. 
niech nikt za nic nie placi przez 72 godziny. zadnych oplat, zadnych zakupow, zadncyh tranzakcji-zobaczysz cos czego jeszcze w swoim zyciu nie widziales. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Buraczane barbarzyństwo,

Buraczane barbarzyństwo, hołota i ich potomkowie dorwali sie do koryt i jak świnie żrą i chlapią dookoła nieczystościami swego pochodzenia...
A wyniosło ich na piedestały je**ne żydostwo, bo parobkiem łatwo rządzić jak mu się zamiast łajna do buta lewy pieniądz wciśnie w brudną łapę...
 Masz rację... 72 h i zdychają, strzelając sobie w łeb...

Strony

Skomentuj