Finlandia przebudowuje system bunkrów na wypadek wojny z Rosją

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rząd aktywnie poprawia i modernizuje system bunkrów oraz tuneli w pobliżu Helsinek, aby te były w stanie wytrzymać „rosyjską agresję”, informuje The Wall Street Journal.

 

 

Ministerstwo obrony podaje, że takie środki są konieczne w świetle napiętych stosunków między Rosją a Zachodem. „Wyciągamy wnioski z czasów drugiej wojny światowej” – podano w oświadczeniu.

 

Długość systemu ochrony wynosi około 200 km. W czasie pokoju podziemia będą wykorzystywane do użytku cywilnego, ale w przypadku wypowiedzenia wojny w ciągu kilku dni mogą być przekonwertowane na schroniska i ośrodki dowodzenia.

 

Podziemne miasto może pomieścić całą populację Helsinek (ponad 600 tysięcy osób). Nowoczesny system komunikacji zapewni ewakuowanym nieprzerwaną komunikację i pozwoli rządowi rządzić krajem w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Na Finach ogromne wrażenie zrobiła zapowiedź rosyjsko – białoruskich ćwiczeń strategicznych Zachód – 2017, które mają się odbyć w dniach od 14 do 20 września br. Manewry są związane, jak tłumaczą Rosjanie i Białorusini, ze zwiększoną aktywnością NATO przy granicy ich państw. Weźmie w nich udział po trzy tysiące żołnierzy z każdej ze stron. Rosja zaprezentuje 280 sztuk sprzętu, w tym 25 samolotów.

 

Wcześniej niezależne media, publikujące głównie w sieci, a także przedstawiciele lokalnej opozycji mają obawy, co do wspólnych ćwiczeń wojskowych. Środowiska te uważają, że Rosja pod pretekstem ćwiczeń będzie przerzucać na Białoruś broń. Ukraina i kraje bałtyckie mają odczuć zagrożenie w pobliżu swoich granic. Na początku lipca w Dzień Niepodległości Białorusi w Mińsku odbył się protest zorganizowany przez lidera opozycji Nikołaj Statkiewicz. Demonstranci w liczbie około 200 osób zebrali się na Placu Październikowym i pomaszerowali na Plac Niepodległości. Uczestnicy akcji protestowali przeciwko wspólnym ćwiczeniom wojskowym z Rosją.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika benek

pierdoly i tyle. Popatrzecie:

pierdoly i tyle. Popatrzecie:

- wahania pogodowe- zaburzenia w polu magnetycznym

-syf w powietrzu- zatrucie srodowiska

-topnienie lodowcow- nadaktywnosc slonca

suma sumarum wielcy Panowie chcieli zrobic armagedon, zgarnac zarcie-dusze i zniszczyc ziemie. Z tego co mi wiadomo to cos im sie zablokowalo i nie maja jak nawiac. Pozostaje im skonsumowac to gowno co naprodukowali. Tak to juz bywa raz peka serce a raz prezerwatywa!!!

Portret użytkownika ktośinny

Sprzeczne informacje:

Sprzeczne informacje:

- od dawna w mediach krążyła zawrotna liczba 4000 - tyle wagonów rosyjski MON zarezerwował na ćwiczenia Zapad

- teraz okazuje się, że w ćwiczeniach Zapad weźmie udział jedna brygada

To jak to rozumieć? Każdy żołnierz dostanie jeden oddzielny wagon? Luksusowo.

Portret użytkownika keri

Oho, Finlandia myśli, że

Oho, Finlandia myśli, że uratują ich bunkry.

Szwajcaria wybudowała swoje cacka ryjąc w skale.

Niemcy mają systemy podziennych bunkrów łącznie z doprowadzeniem do nich linii kolejowych.

Usrańcy tak budują po nocach i wysadzają oporniejszy materiał, że budzą w nocy swoich obywateli.

I komu Finlandia chce wcisnąć kit, że chcą uciec do bunkrów z powodu wojny z Rosją?

Portret użytkownika koteczek

Mając takiego sąsiada Finowie

Mając takiego sąsiada Finowie muszą się zabezpieczać na wypadek jak ruskom znowy przyjdzie do głowy "wyzwalać" Finlandie.
Z powodu swej mocarstwowości gospodarczej Rosja została określona przez niemieckiego polityka Helmuta Schmidta w latach '80 jako Górna Wolta z rakietami. Jest to określenie do dziś obowiązujące a jedyne, co się w nim zdezaktualizowało to fakt, że nie istnieje już takie państwo jak Górna Wolta.
Obecnie bowiem znane jest ono jako Burkina Faso.

Portret użytkownika U_P_Adlina

w chwili obecnej trollu od

w chwili obecnej trollu od tymy to uSSmania próbuje "wyzwalać" niepokorne narody od swoich "reżimów". Nie Rosja. Na szczęście to "wyzwalanie" już uSSmanii nie wychodzi tak jak kiedyś i to właśnie dzięki Rosji i Chinom. Chwała im za to. Co do "Górnych Wolt" czy "Burkina Faso", to w takim razie trollino zadaj sobie pytanie na jakim poziomie jest dziś uSSmania, skoro takie "Górne Wolty" czy "Burkina Faso" okopują im tyłki np. w Syrii? Hehehehe! Pobudka panie chacheł!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Po tym, co im keidyś RuSSkie

Po tym, co im keidyś RuSSkie zgotowali (na sczęście Finowie urządzili im krwawą łaźnię Smile ) i majac na uwadzę fakt, że Putin i Rosjanie ogólnie tęsknią do ZSRR i są z tego tworu dumni nie ma co się dziwić. Miejmy nadzieję, że RuSSkie nadal czuję kompleks przed wojną z Finami.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Znowu "cieniu niesprawiedliwy

Znowu "cieniu niesprawiedliwy" siejesz swoją banderowską prymitywną propagandę. Na Finów napadł żydo-bolszewicki ZSRR w którego skład wchodzili też twoi upaińscy ziomale. Rosji wówczas nie było jako suwerennego państwa. A żydo-bolszewickim ZSRR rządził gruzin stalin. Prawdopodobieństwo, że dziś takie państwo jak Rosja mogłoby napaść na Finlandię jest takie samo jak prawdopodobieństwo tego, że twoje IQ przekroczy poziom IQ popielniczki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj