Finlandia może zażądać zwrot terytoriów zajętych przez ZSRR, w tym Karelii

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/HenriHautamaki/status/1063855197003415553

Na konferencji jesiennej skrzydło partii młodzieżowej „Prawdziwi Finowie” (Perussuomalaiset nuoret) oświadczyło, że Finlandia powinna formalnie zażądać zwrotu terytoriów (w tym Karelii), zajętych przez Rosję pod koniec drugiej wojny światowej. Chcą też przywrócenia granicy z 1939. Oficjalnie o tym stanowisku poinformowały władze partii na Twitterze, tj. Henri Hautamäki, członek zarządu Perussuomalaiset nuoret i jednocześnie szef regionalnego oddziału nacjonalistycznej organizacji Suomen Sisu.

 

Oświadczenie wywołało gorącą dyskusję w sieciach społecznościowych. Zaangażowali się w nią także ludzie spoza Finlandii. Wielu komentatorów wskazuje, że Karelia i region Murmańska są w ruinie. Smutny jest też los mniejszości narodowych w Republice Karelii. Niektórzy przyrównują ten obszar do wschodniej Ukrainy i domagają się referendum.

 

Przeciwnicy pomysłu zaczęli drwić, że Finlandia powinna podbić Arktykę i zaczęli szydzić z „światowej dominacji Finów”. Wielu uważa, w tym sam Matti Hautamäki, że aby zrealizować plan zmiany granic, należy najpierw poradzić sobie z problemami wewnątrz własnego kraju, tj. z napływem imigrantów do Finlandii.

 

Niektórzy uczestnicy sporu piszą o granicach z 1917 roku, kiedy Finlandia była częścią imperium rosyjskiego i granicach z roku 1809, kiedy kraj znajdował się pod panowaniem szwedzkim.

 

„Nie byłoby lepiej skupić się na przywrócenie samorządności w ramach istniejących granic?” - pyta Petri Mäkelä. „Czy Perussuomalaiset nuoret kwestionuje zapisy traktatu paryskiego z 1947 i / lub rozejmu moskiewskiego z 1944 roku?” – dodaje nijaki Juuso. „Co myślicie zrobić z Rosjanami, którzy tam mieszkają? Powitacie ich w fińskim systemie zabezpieczenia, czy w fińskiej armii itp.? Co powiecie o bardzo złej infrastrukturze, skąd wziąć pieniądze na remonty? Marzenia nie są złe, ale lepiej skupić się na czymś bardziej realistycznym” – dywaguje Aksu.

 

Partia Perussuomalaiset nuoret jest częścią koalicji rządzącej w Finlandii i popiera ideę eurosceptycyzmu. Opowiada się za ukróceniem polityki imigracyjnej. Podczas spotkania Donalda Trumpa i Putina w Helsinkach członkowie partii zorganizowali wiec poparcia dla prezydenta USA.

Kandydatka na prezydenta Perussuomalaiset nuoret Laura Huhtasaari proponuje wprowadzenie zakazu noszenia burki. Były przewodniczący oddziału młodzieżowego partii Sebastian Tyunkkyunen został skazany za antymuzułmańskie wpisy na Facebooku. To nie jedyny członek partii, którego ukarano za kontrowersyjne działania i wypowiedzi. Co ciekawe w szeregach organizacji działają także Rosjanie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"Rosyjscy najemnicy jako

"Rosyjscy najemnicy jako „mięso armatnie”. Skarżą Rosję do Międzynarodowego Trybunału Karnego!
21/11/2018

Najemni żołnierze z rosyjskich prywatnych spółek wojskowych proszą Międzynarodowy Trybunał Karny o wszczęcie śledztwa przeciw ich szefom i państwu. Skarżą się, że są traktowani jak tanie, pozbawione praw mięso armatnie.

Młodzi Rosjanie, którzy są werbowani do pracy przez prywatne spółki wojskowe i godzą się na bycie najemnymi żołnierzami podpisują kontakty sprzeczne z prawem. W umowach tych, nie ma nic o ich pracy w warunkach działań wojennych, gdyż mają wg tych umów status pracowników cywilnych. Właściciele tych spółek oszukują ich i wywożą z kraju, gdzie rozlokowywani są w różnych miejscach na świecie, gdzie Rosja nie chce ujawniać, że angażuje się militarnie."

całość
https://nczas.com/2018/11/21/rosyjscy-najemnicy-jak-mieso-armatnie-skarza-rosje-do-miedzynarodowego-trybunalu-karnego/

tak działa TRZECIA ŻMIJA z proroctwa Rasputina..... WŁADY.MIR.nie

Portret użytkownika henio

W tej kwestii Finowie mają

W tej kwestii Finowie mają 100%-wą rację! Ruski najeźdzca powinien oddać te tereny Finlandii już dawno. Ich włączenie do ZSRR w IV 1940 roku było pogwałceniem Prawa Międzynarodowego i wynikało z zimnych kalkulacji Stalina. Ale najważniejsze jest to, że w wojnie 1939-40 Finowie się obronili, a ruski najeźdca stracił tysiące sołdatów. Już w 1944 roku nie odważyli się wejść do Finladii po raz 2-gi!

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie zakłamuj historii heniu.

Nie zakłamuj historii heniu. Na finlandię najechał żydo-ZSRR na rozkaz gruzina stalina, a nie Rosja, która wówczas sama była podbita, więc nie rób z ofiar katów, jak mają w zwyczaju pejsata i banderowska nacja. Chyba, że - co bardzo prawdopodobne sądząc po twoim zacietrzewieniu - jesteś przedstawicielem jednej z nich, albo jednej i drugiej jednocześnie. 

I nie zapominaj, że taki uSSman i banderowska kanada powinny w całości zwrócić kontynent na którym urzędują Indianom północno-amerykańskim, ale pewnie to dla ciebie nie jest już tak oczywiste, prawda? 

Finlandia niestety nie do końca się obroniła przed żydo-bolszewicką agresją, ponieważ w wyniku "porozumienia" straciła 35 tys. km² swego terytorium (a więc więcej niż utraciła do tego "porozumienia" w wyniku działań zbrojnych). Nie zakłamuj więc historii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika lipka

Teraz Finowie chcą zawracać

Teraz Finowie chcą zawracać kijem swoje rzeki, po co wracać do granic przedwojennych może od razu do tych sprzed tysiąca lat, gdzieś są nie tylko granice państw ale i granice głupoty które wyciągają na światło dzienne chore umysły w swych urojeniach. Równie dobrze powinni Finowie oddać zajęte ziemie rdzennym lapończykom których wypędzono z ich terenów.  

Skomentuj