Finlandia i Szwecja mogą być szybko przyjęte do NATO, jeśli tylko zechcą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Finlandia i Szwecja spełniają większość wymogów członkostwa w NATO i mogą przystąpić do sojuszu bardzo szybko, jeśli zechcą. Poinformował o tym sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po spotkaniu z prezydentem Estonii Alarem Karisem w siedzibie paktu w Brukseli.

 

Stoltenberg dodał, że taka decyzja jest w rękach Helsinek i Sztokholmu, a także trzydziestu krajów NATO. Jeśli istnieje wola polityczna, cały proces może się bardzo szybko zakończyć – powiedział sekretarz generalny.

 

Skrytykował niedopuszczalną prośbę Rosji do NATO o podpisanie dokumentu, który zawiera zobowiązanie, że Sojusz nie będzie dalej rozszerzany. Stoltenberg wyjaśnił, że strony paktu są nadal gotowe do przedyskutowania z Moskwą konkretnych propozycji poprawy bezpieczeństwa europejskiego.

 

Stoltenberg wyjaśnił, że celem tej zwiększonej obecności nie jest stworzenie zagrożenia dla sąsiednich krajów, ale powstrzymanie ataku na któregoś z członków paktu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

PILNE: Ławrow – „Cierpliwość

PILNE: Ławrow – „Cierpliwość Rosji wobec Zachodu dobiegła końca…” MSZ: „Świat stoi w obliczu NIEODWRACALNYCH KONSEKWENCJI"

URGENT: Lavrov - "Russia's Patience with the West has come to an end . . ." MFA: "World Faces IRREVERSIBLE Consequences"

(14-01-2022 halturnerradioshow.com) 

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/urgent-u

14 stycznia 2022 r., rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział:

"Skończyła się cierpliwość Rosji wobec działań Zachodu...
Rosja wie, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie będzie w nieskończoność czekać na pewne zmiany i obietnice z Zachodu.

Rosyjski minister spraw zagranicznych został następnie zapytany konkretnie, czy oznacza to wojnę z Ukrainą. Jego odpowiedź była zaskakująca:

"Nie - To oznacza tworzenie kontr-zagrożeń dla Zachodu i pojawienie się rosyjskich baz lub rakiet w pobliżu granic USA, bolesne kontr-sankcje dla Zachodu i tym podobne. Rosja nie potrzebuje wojny na Ukrainie. Jest zbyt wiele więzów pokrewieństwa między Ukraińcami a Rosjanami”. 

Następnie powiedział wprost:

"Udział zachodnich instruktorów w konflikcie w Donbasie przekroczy wszelkie czerwone linie i oznacza bezpośrednie starcie między „narodem rosyjskim” a wojskiem NATO”

Portret użytkownika S

Dzięki bardzo sekretarzu, ale

Dzięki bardzo sekretarzu, ale nie zechcemy. Szwedzi bardzo cenią sobie bycie państwem neutralnym, bez "wojsk okupacyjnych sojusznika" na swoim terenie  i mają wprawę w "wyjaśnianiu" polityków, którzy chcą iść bardzo pod prąd nastrojów narodu (Olof Palme). Więc na takie ruchy raczej się nikt z polityków nie porwie.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika S

A teraz opowiedz nam

A teraz opowiedz nam pastuszku, co wg. tak "światłych umysłów" jak ty, oznacza, że kraj jest neutralny. Możesz w prezentacji podać przykłady innych neutralnych krajów z WWII. Jedziesz z koksem.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Strony

Skomentuj