Financial Times : Rosja jest gotowa do walki o Krym

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rosja jest gotowa do walki o Krym w celu obrony baz wojskowych i ochrony żyjących tam rosyjskich mniejszości etnicznych, pisze Financial Times.

 

Wojna domowa u granic Polski stałą się właściwie faktem i nagle z dnia na dzień nasi politycy również zaczęli o niej mówić jako jednym z możliwych scenariuszy rozwoju wypadków.

„Jeśli Ukraina jest podzielona, będzie wojna” - powiedział dziennikarzom FT jeden z wysokich urzędników. „Najpierw Ukraińcy utracą Krym, bo będziemy go bronić, tak jak to miało miejsce w przypadku Gruzji”.

W 2008 r. wojska rosyjskie weszły do Gruzji, bo armia gruzińska niespodziewanie zaatakowała separatystyczną republikę Osetii Południowej, przypomina FT. Następnie Rosja uznała niepodległość Osetii Południowej i Abchazji. Konflikt Kremla z Gruzją jest uważany za najbardziej poważną konfrontację między Rosją a Zachodem od czasów zakończenia zimnej wojny.


Ryzyko ponownego wystąpienia takiego scenariusza jest bardzo realne, ponieważ niepokoje na Ukrainie eskalują napięcia etniczne na Krymie. Na półwyspie żyje 60 % Rosjan. Pozostałe 40 % to Ukraińcy i Tatarzy Krymscy.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Stary

Może ktoś w skrócie napisać

Może ktoś w skrócie napisać co się teraz dzieje?
 
Wczoraj w ścierwomediach pokazywali jak to się wszyscy tam uspokoili, jak to na zachodzie Ukrainy ludzie zaczynają pracować w urzędach już po "drugiej stronie"?! WTF?

Portret użytkownika Impuls

Mam takie dziwne przeczucie,

Mam takie dziwne przeczucie, że Rosja przejmie wschodnią Ukrainę, a zachodnia wejdzie w posiadanie... Polski. Granica nad Dnieprem. Polska pokłóci się z Rosją o Krym który pod naciskiem UE (Im zależy na poszerzeniu Unii Jewropejskiej) trafi do Polski (czytaj: regionu polskiego unii).

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika Xystos

"Politycznie Krym należy do

"Politycznie Krym należy do Ukrainy. W 1954 został przekazany z Rosyjskiej FSRR do Ukraińskiej SRR z okazji 300. rocznicy ugody perejasławskiej, która zjednoczyła (według przyjętej w Związku Radzieckim interpretacji historii) Ukrainę z Rosją"

zródlo:Wikipedia

Krym nalezal ongis do Rosji i z wzgledy ze
Rosjanie sa najwieksza grupa etniczna Krym
powinien powrócic do Rosji-to stabilniejszy
kraj niz Ukraina.

Portret użytkownika sfax

Rosja podbila Krym w wyniku

Rosja podbila Krym w wyniku wojny turecko-rosyjskiej na przelomie 18 i 19 wieku i wojny krymskiej w 19 wieku.Ludnosc Krymu stanowili w 96% Tatarzy krymscy.Po wlaczeniu Krymu do terytorium Rosji dokonano mordow oraz czystek etnicznych i wypedzono praktycznie cala ludnosc.Mordy i wypedzenia trwaly do poczatku 20 wieku.Jak wiec widac do Krymu historycznie nie ma prawa ani Rosja ani Ukraina.Tatarzy krymscy nie posiadaja swojego panstwa ale wiekszosc z nich zyje w Turcji.Wedlug postanowien Traktatu paryskiego konczacego wojne krymska w wypadku oderwania  sie Krymu od Rosji ( co nastapilo juz po darowaniu go przez ZSRR Ukrainie) najwieksze prawa do niego posiada Turcja.Postanowienia te obowiazuja do dzisiaj.W wypadku prob odbicia Krymu przez Rosje Turcja napewno upomni sie o swoje prawa do Krymu .Obecnie zgodnie z prawem miedzynarodowym najwieksze prawa do Krymu ma wlasnie Turcja.Sytuacja robi sie ciekawa.

Portret użytkownika staryzenek20

No przecież Putin wcale nie

No przecież Putin wcale nie ukrywa że chce przejąć tą część Ukrainy gdzie mówi się w języku rosyjskim. A Krym to świetne miejsce do stacjonowania floty czarnomorskiej. Sowieci tam mieli jedną z najważniejszych jak nie najważniejszą bazę morską w ZSRR.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika charis

,,31 października 2010 roku w

,,31 października 2010 roku w wyborach samorządowych partia Ogólnoukraińskie Zjednoczenie Swoboda zwyciężyła na Ukrainie zachodniej, po czym lider tej partii - Ołeh Tiahnybok w swoim powyborczym wystąpieniu ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukraińskiego, ponieważ obecne są "niesprawiedliwe" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lnoukrai%C5%84skie_Zjednoczenie_Swoboda
 
 
równiez złe są pomysły niektórych ludzi w Polsce którzy nawołują do napaści na Ukrainę i do odebrania ziem, czy do zemsty - kto tych ludzi ustanowił sędziami i co winni są obecni Ukraińcy ? Poza tym nie wszyscy Ukraińcy w czasie 2 wojny światowej mordowało Polaków, wielu było takich którzy pomagali Polakom - a za to była kara śmierci. Wrzucanie do jednego worka czy przeezucanie na inne pokolenia zła to niesprawiedliwe postępowanie - to tak jakby ktoś powiedzieł : Wszyscy Polacy to złodzieje i pijacy albo oni na nas kiedyś najechali czy zrobili to albo tamto to wymordujmy ich teraz.
 
" Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan. (20) Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę. (21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." - Rzymian 12:19-21

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"Pomsta do mnie należy, Ja

"Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę,"... jak dotąd nie znam żadnego przypadku spełnienia tej obietnicy.. To pusta gadanina ... Zabijani niewinni pozostali bez pomsty, bogaci pozostali bogatymi, biedni biedakami a bezkarny morderca jest dalej bezkarny...
 to tylko żydowski bełkot dla zmulenia naiwnego goja

Strony

Skomentuj