Fenomeny optyczne są obserwowane na całym świecie

Kategorie: 

Słońce poboczne w Chinach - Źródlo: media chińskie

Fala arktycznych temperatur, jakie nękają Azję i Europę sprzyja powstawaniu złudzeń optycznych. Niektóre z nich mogą wywołać wiele zamieszania w okresie oczekiwania na rzekomy koniec świata.

 

Powyżej znajduje się zdjęcie wykonane w Chinach. Tego typu słońca poboczne występują na całym świecie. Kiedyś były typowe dla obszarów arktycznych, ale od pewnego czasu były obserwowane pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Synoptycy twierdzą, że wszelkie takie fenomeny powstają w wyniku obecności kryształków lodu w wyższych partiach atmosfery. Aby zadziałały jak pryzmat potrzebne jest jeszcze silne źródło światła a takim niewątpliwie jest Słońce.

Takie zjawisko jak w Chinach zaobserwowano również nad Moskwą, co obrazuje powyższe zdjęcie. Niektórzy doszukują się w tych fenomenach optycznych potwierdzenia proroctw biblijnych, ale jest to raczej zwykła optyka. Dla wielu osób takie parheliony na dni przed 21 grudnia to dowód na wypełnianie się przepowiedni.

Gdy ktoś widzi coś tak spektakularnego jak zjawisko widziane w okolicach St. Petersburga to niewiele trzeba dla rozbudzenia emocji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dyzma

Jutrzejszy koniec świata to

Jutrzejszy koniec świata to nic innego jak kolejna bzdeta jak teoria Chemtrails i Nibiru. O nibiru nie ma nic na stronach i forach poświęconych Astronomii amatorskiej i profesjonalnej, tak samo jak o teorii chemtrails nic nie znajdziecie na profesjonalnych stronach i forach o lotnictwie. Czy to  wam nie daje nic do myślenia ? Wiem, wiem, takie strony są dezinformacją, mającą na celu ogłupić naród. Najbardziej wiarygodne są strony i blogi takich ludzi jak np. Davida Icke Smile hahaha
 
Prawda objawiona !

Portret użytkownika ???

Angelus znwou głosi swoje

Angelus znwou głosi swoje pierdoły. Bredzisz człowieku jak potłuczony.
Wiecie do czego ten osobnik się przyznał, na innym forum napisał że miał kontakt III stopnia z człowiekiem który zna obcych.
 
Ja osobiście podejrzewam że ten kontakt to mógłbyć z jedną ze ścian swojego ciasnego "gabinetu - 2m2" po tym jak przedawkował leki Smile
Tu opisuje swoje przygody Smile
http://innemedium.pl/wiadomosc/niesamowite-zdjecie-ufo-wykonane-pokladu-samolotu?page=1
 
Angelus, czy ty naprawdę wierzysz w te wymyślone przez siebie pierdoły ? Robisz z siebie pośmiewisko, z ciebie taki ekspert od zjawisk atmosferycznych i optycznych jak z koziej dupy trąba.

Portret użytkownika ada

dzieki za link... a co do

dzieki za link... a co do posmiewiska jaki robi z siebie angelus, to mnie bardziej rozsmieszylo to co piszesz Ty...a pozniej zasmucilo...zal mi Ciebie
Angelusie to bardzo ciekawe czego doswiadczyles, ciesze sie ze moglam o tym przeczytac Smile

Strony

Skomentuj